תפריט עמוד

חוף השנהב - המדריך המלא לטיול לחוף השנהב

חוף השנהב - המדריך המלא לטיול לחוף השנהב
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של חוף השנהב (Cote d`lvoire)

שפה רשמית: צרפתית

מטבע: פרנק של הקהילה הפיננסית האפריקאית

בירה: ימוסוקרו

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

חוף השנהב

אקלים

בחוף השנהב שורר אקלים טרופי חם, המאופיין בהבדלי טמפרטורות קטנים בין עונות השנה ובכמות גשמים גדולה.

טבע וסביבה

מיערות הגשם של חוף השנהב נותרו רק שרידים, המרוכזים בעיקר בפארקים הלאומיים. בעבר היו במדינה פילים אפריקאים רבים, אבל מספרם הצטמצם מאוד, והם נמצאים כיום בעיקר בפארק הלאומי קומואֶה, שבו יש גם אריות, היפופוטמים, קופים שונים, אנטילופות ומאות מיני עופות. בפארק הלאומי טַאי, אתר מורשת עולמי, חיים ההיפופוטם הננסי, 230 מיני ציפורים ושלל מיני קופאים (ובהם שימפנזים). למרות שרוב היערות של חוף השנהב חוסלו, גם כיום נמשך בירוא היערות, המכסים כ-22 אחוזים משטחה.

המדינה בעלת השם האקזוטי מציעה למבקרים בה לא רק חופים יפים אלא גם יערות גשם בהם חיים אריות ופילים, מטעי קקאו, פסטיבלים וטקסים מרתקים ואפילו ערים מודרניות.

לישראל יחסים דיפלומטיים עם חוף השנהב.

אתרי תיירות חשובים

יאמוסוקרו, בירת חוף השנהב, שוכנת במרכז המדינה, ובה נולד נשיאה הראשון של המדינה, פליקס הופואה-בואניי. מומלץ לבקר בבירה בארמון הנשיאותי, שבו קבור הופואה-בואניי ובבזיליקה שנבנתה בשנות השמונים.
מדרום ליאמוסוקרו, על חוף מפרץ גיניאה, נמצאת אביג'אן, הבירה לשעבר של חוף השנהב, המשמשת עד היום כמרכז המסחרי והתרבותי של המדינה. מומלץ לבקר בה במוזיאון הלאומי (Musée National), המציג אוסף של מסיכות, כלי חרס וחפצי אמנות אחרים. כדאי לבקר גם בקתדרלת סנט פול; ובאי בוליי, הנמצא במרחק שעה וחצי הפלגה מאביג'אן.
מצפון ליאמוסוקרו נמצאת העיר בואקֶה (Bouaké), המהווה מרכז מסחרי חשוב. כדאי לבקר בבואקה בשוק הגדול (Grand Marché) ובמסגד הגדול (Grand Mosquée).
צפונית-מזרחית מבואקה נמצא הפארק הלאומי קומואה (Parc National de la Comoë), המשתרע על פני 11,500 קילומטרים רבועים. יש בו מגוון בעלי חיים, ובהם אריות, פילים אפריקאיים והיפופוטמים. הפארק פתוח למבקרים בחודשים דצמבר עד מאי.
במערב המדינה, לא רחוק מהגבול עם ליבריה וגיניאה, נמצאת העיר מאן, השוכנת באיזור הררי מיוער. כדאי לבקר בה בחודש פברואר, אז נערכים באיזור פסטיבלים טקסיים הכוללים ריקודי מסיכות. בסמוך למאן נמצאים מפלי מים מרשימים.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בחוף השנהב זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירות חוף השנהב בישראל.
שדה התעופה הבינלאומי של חוף השנהב נמצא 16 קילומטרים דרומית-מזרחית לאביג'אן. טיסות סדירות מגיעות מפאריז, מליסבון, מציריך ומערים אחרות באירופה.

תיירים המבקרים בחוף השנהב נדרשים להציג אישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה. המלריה נפוצה בכל חלקי המדינה, ומומלץ לקבל טיפול מונע. יש להרתיח את מי השתייה.
שגרירות ישראל בחוף השנהב שוכנת באביג'אן.

ימוסוקרו הבירה שוכנת במרכז המדינה, ובה נולד הנשיא הראשון, פליקס הופואה-בואני. מומלץ לבקר בבירה בארמון הנשיאותי, שבו קבור הופואה-בואני, ובקתדרלה הגדולה בעולם. מדרום לימוסוקרו, על חוף מפרץ גיניאה, נמצאת אביג'ן, הבירה לשעבר של חוף השנהב, המשמשת עד היום כמרכז המסחרי והתרבותי של המדינה. מומלץ לבקר… קרא עוד

ימוסוקרו הבירה שוכנת במרכז המדינה, ובה נולד הנשיא הראשון, פליקס הופואה-בואני. מומלץ לבקר בבירה בארמון הנשיאותי, שבו קבור הופואה-בואני, ובקתדרלה הגדולה בעולם. מדרום לימוסוקרו, על חוף מפרץ גיניאה, נמצאת אביג'ן, הבירה לשעבר של חוף השנהב, המשמשת עד היום כמרכז המסחרי והתרבותי של המדינה. מומלץ לבקר בה במוזיאון הלאומי, המציג אוסף של מסיכות, כלי חרס וחפצי…

קרא עוד

תגובות

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.