תפריט עמוד

טונגה - המדריך המלא לטיול לטונגה

טונגה - המדריך המלא לטיול לטונגה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: ממלכת טונגה

שפה רשמית: טונגה ואנגלית

מטבע: פאנגה

בירה: נוּקוּאַלוֹפָה (Nuku'alofa)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס עשר שעות

טונגה

אקלים

בטונגה שורר אקלים טרופי, המאופיין בהבדלי טמפרטורות קטנים בין חודשי השנה ובכמות משקעים גבוהה.

טבע וסביבה

צמחיית טונגה אופיינית לאיי דרום האוקיינוס השקט, וכוללת היביסקוס ולבונה. מימי האיים משופעים בדגים ובאלמוגים. בין בעלי החיים הנמצאים בטונגה בולט מין של עטלף, השוכן בצמרות העצים.
בירוא תעשייתי ומהיר של היערות, המכסים כ-11 אחוז משטח המדינה, מאיים על החי והצומח. בעיה נוספת היא הפגיעה בשוניות על ידי אספני אלמוגים.

בממלכת האיים הקטנה החופים הנפלאים מהווים את האטרקציה העיקרית. בחלקם יש בורות אוויר בשונית, דרכם מתפרצים זרמי מים בתצורה הדומה לגייזר. האיים מציעים מבחר פעילויות ספורט ימי, ובהם אתרים נהדרים לגלישת גלים.

אתרי תיירות חשובים

טונגה מציעה לתייר חופים נקיים ואתרי צלילה מרהיבים.
נוקואלופה הבירה נמצאת באי טונגטפו. אחד האתרים המעניינים בבירה הוא הארמון המלכותי, שבנייתו הושלמה ב-1867. על אף שתיירים אינם מורשים לבקר בארמון, אפשר לצפות בו מבחוץ. כדאי לבקר גם בהומה (Houma), הנמצאת על החוף, במרחק 14.5 קילומטרים מנוקואלופה. האטרקציה העיקרית כאן היא תופעה יוצאת דופן של מי ים הפורצים לגובה 18 מטרים דרך חורים בשונית האלמוגים.
18 קילומטרים מערבית לנוקואלופה נמצאת קולובאי (Kolovai), שם אפשר לצפות בעטלף המעופף. כדאי לבקר גם במערת הנטיפים אנאבולה, הנמצאת במרחק 24 קילומטרים מהבירה.
איי ואוואו נמצאים 240 קילומטרים צפונית לטונגטפו. כדאי לבקר כאן בעיר נייאפו, שליד חופיה יש אתרי צלילה מומלצים.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים זקוקים לאשרה כדי לבקר בטונגה. ניתן לקבל אותה בכניסה למדינה. שדה התעופה הבינלאומי של טונגה נמצא במרחק 15 קילומטרים מהבירה נוקואלופה. טיסות סדירות מגיעות לכאן מניו-זילנד. אפשר להגיע מישראל לטונגה גם בטיסה לחוף המערבי של ארצות-הברית, ומשם דרך הוואי ואיי סמואה.
שגרירות ישראל בניו-זילנד משמשת כשגרירות לא-תושבת בטונגה

בבירת המדינה נוקואלופה כדאי להציץ בארמון המלכותי בן המאה ה-19. זרים אינם מורשים להיכנס בשעריו ונאלצים להסתפק בתצפית עליו מבחוץ ובביקור בקברים המלכותיים כתחליף. בקולובאי כדאי לבקר בחופים ה'אטפו ומונוטפו ולנסות למצוא את העטלפים הנדירים המתגוררים באזור. עוד אתרים באי טונגטפו: קברי לאנגי המיוחדים שנבנו… קרא עוד

בבירת המדינה נוקואלופה כדאי להציץ בארמון המלכותי בן המאה ה-19. זרים אינם מורשים להיכנס בשעריו ונאלצים להסתפק בתצפית עליו מבחוץ ובביקור בקברים המלכותיים כתחליף. בקולובאי כדאי לבקר בחופים ה'אטפו ומונוטפו ולנסות למצוא את העטלפים הנדירים המתגוררים באזור. עוד אתרים באי טונגטפו: קברי לאנגי המיוחדים שנבנו מאלמוגים באזור המאה ה-13, קשת האבן ה'אמונדה טריליטון ומערות הנטיפים…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.