תפריט עמוד

קטר - המדריך המלא לטיול לקטר

קטר - המדריך המלא לטיול לקטר
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: מדינת קטר (Qatar)

שפה רשמית: ערבית

מטבע: ריאל קטרי

בירה: דוֹחָה (Doha)

קידומת:

הפרש שעות: אין

קטר

אקלים

אקלימה של קטר מדברי, אבל בשל קרבתה לים הלחות בה גבוהה. בקיץ מגיעות הטמפרטורות לארבעים מעלות צלסיוס ויותר.

טבע וסביבה

בקטר המדברית אין כמעט צמחייה טבעית. עולם החי מצומצם, וכולל מיני עופות שונים, ובהם החוברה, ויונקים כמו עטלפים, חתולי בר וגמלים. בכמה אתרים בקטר ניתן לצפות בנדידת ציפורים.

במדינה שבמפרץ הפרסי אפשר לבקר בעיר בירה מודרנית לצד אתרי עתיקות מעניינים, לרחוץ בחופים יפים, לצאת לסיורים במדבר ולצפות במרוצי גמלים.

לקטר אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל. ישנה אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור לפיה לאור עוינות הרחוב הקטרי כלפי ישראל ופעילותם של אירגוני טרור בקטר, מתקיימים סיכונים לביטחונם של אזרחי ישראל המבקרים/שוהים בקטר.

אתרי תיירות חשובים

דוחה בירת קטאר שוכנת במזרח חצי-האי, על חוף המפרץ הפרסי. הארכיטקטורה שלה מהווה תערובת של יסודות מערביים וערביים. מומלץ לבקר בה במוזיאון הלאומי, המתעד את הפיתוח של המדינה. בעיר יש שני מסגדים גדולים ומרהיבים, המסגד הגדול ומסגד אבו-באכר.

הנחיות לתייר הישראלי

הכניסה לקטאר אסורה על ישראלים וגם על מי שדרכונו הוחתם בישראל.
בעלי דרכונים זרים המבקשים לבקר במדינה זקוקים ברוב המקרים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק באחת מנציגויות קטאר באירופה או באמריקה.
שגרירות קטאר בארצות-הברית נמצאת בוושינגטון.

נמל התעופה הבינלאומי של קטאר נמצא שמונה קילומטרים מדרום-מזרח לדוחה הבירה.
למבקרים במדינה מומלץ להרתיח את מי השתייה.

עיר הבירה של קטר, דוחה, שוכנת במרכז החוף המזרחי של המדינה ומשמשת כבסיס יציאה לשאר חלקי הארץ. בדוחה כדאי לבקר במסגד הגדול, במוזיאון הלאומי השוכן בארמון שיח עבדאללה בן מוחמד ובו אקווריום ענק, המוזיאון לאתנוגרפיה, במבצר דוחה המשמש כמוזיאון, בפארק השעשועים ממלכת אלדין, במגדל השעון… קרא עוד

עיר הבירה של קטר, דוחה, שוכנת במרכז החוף המזרחי של המדינה ומשמשת כבסיס יציאה לשאר חלקי הארץ. בדוחה כדאי לבקר במסגד הגדול, במוזיאון הלאומי השוכן בארמון שיח עבדאללה בן מוחמד ובו אקווריום ענק, המוזיאון לאתנוגרפיה, במבצר דוחה המשמש כמוזיאון, בפארק השעשועים ממלכת אלדין, במגדל השעון ובמוזיאון הדואר. במעלה החוף המזרחי שוכנת אל-חוור, העיר השנייה בגודלה…

קרא עוד

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.