תפריט עמוד

צפון קוריאה - המדריך המלא לטיול לצפון קוריאה

צפון קוריאה - המדריך המלא לטיול לצפון קוריאה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה העממית הדמוקרטית של קוריאה

שפה רשמית: קוריאנית

מטבע: ווֹן

בירה: פיונגיאנג (Pyongyang)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס שש שעות

צפון קוריאה

אקלים

בקוריאה הצפונית שורר אקלים יבשתי קר, המאופיין בהבדלי טמפרטורות גדולים בין עונות השנה. בחורף יורדות הטמפרטורות מתחת לאפס, ובקיץ הן מגיעות עד שלושים מעלות צלזיוס.

טבע וסביבה

כשישים אחוז משטחה של קוריאה הצפונית מכוסים ביערות, שבהם צומחים בעיקר אלון ואדר. בצפון המדינה בהרים גדלים בעיקר עצי מחט, אבל מגובה אלפיים מטר מעל פני הים ומעלה תצורת הצומח השלטת היא כרי אחו. בעלי החיים האופייניים לקוריאה הצפונית כוללים את הדוב החום, השונר (לינקס) ושועל רקון, הנמצא על סף הכחדה. בירוא היערות מאיים על עולם החי והצומח, וגורם גם סחף קרקעות. בעיה סביבתית חמורה נוספת היא זיהום מקורות המים בשפכים.

צפון קוריאה (או קוריאה הצפונית) היא מדינה מסוגרת העולה לכותרות בעיקר בהקשרים שליליים כמו דיכוי, הפרת זכויות אדם, רעב קשה וניסויים גרעיניים. תיירות למדינה כמעט ואינה קיימת והטיול במדינה הוא בלוויית מדריך ממשלתי בלבד. יחד עם זאת, הביקור במדינה מאפשר להציץ לתרבות מסורתית שנשתמרה היטב ולחיים במדינה מסוגרת ומבודדת. יש במדינה אתרים מעניינים רבים, בהם עיר הבירה פיונגיאנג, לצד אתרי טבע כמו הרי געש, יערות ומעיינות.

לישראל אין יחסים דיפלומטיים עם קוריאה הצפונית.

אתרי תיירות חשובים

פיונגיאנג, בירת קוריאה הצפונית, נמצאת במערב המדינה. היא נפגעה קשות במלחמת קוריאה ונבנתה מחדש עם סיומה. מומלץ לבקר בה בארמון התרבות ובתיאטרון הגדול. אטרקציות נוספות של פיונגיאנג הן קשת הניצחון (שהוקמה לרגל יום הולדתו ה-70 של קים איל סונג) ופארק מוראנגבורג (Morangborg).
לא הרחק מפיונגיאנג נמצא מקום הולדתו של קים איל סונג, מאנגיונגדה (Mangyongdae), המשמש היום כאתר לאומי. בקוטג' של משפחתו של קים איל סונג פועל היום מוזיאון.
בהרים שבמזרח המדינה נמצא הפארק הלאומי קומגנגסאן (Kumgangsan), הפארק הלאומי הגדול בקוריאה הצפונית, ובו מגוון עופות וצמחים.

הנחיות לתייר הישראלי

החל מ-2016, אחרי שנים שבהן ישראלים לא הורשו להיכנס לקוריאה הצפונית, השערים מתחילים להיפתח וישראלים יכולים לטייל במדינה בטיול מאורגן דרך כמה חברות שקיבלו היתר לכך או בטיול פרטי מאורגן (בלוויית מדריך ונהג מקומיים). הטיול בקוריאה הצפונית נעשה אך ורק בהדרכה של מדריכים מקומיים מוסמכים ורק במסלול שאושר על ידי הגורמים הממשלתיים, אין אפשרות לטייל באופן עצמאי ברחבי המדינה.ישראלים אינם מורשים להיכנס לתחומי קוריאה הצפונית. בעלי נתינות זרה המעוניינים לבקר במדינה מורשים להיכנס אליה רק בקבוצות מאורגנות, והם זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק באחת מנציגויות קוריאה הצפונית בחו"ל.
נמל התעופה הבינלאומי של קוריאה הצפונית נמצא במרחק 24 קילומטרים מהבירה פיונגיאנג. טיסות סדירות מגיעות ממוסקווה, מבייג'ין ומברלין. מומלץ להרתיח את מי השתייה.

בירת קוריאה הצפונית, פיונגיאנג שבמערב המדינה, היא עיר נקיה ומסודרת להפליא, שנבנתה מחדש לאחר מלחמת קוריאה. כדאי לבקר בשער הניצחון, מגדל רעיון הג'וצ'ה, המזרקות בנהר טאדונג, בארמון התרבות, בתיאטרון הגדול, בשערי העיר העתיקה, בקרקס הלאומי ובפארק מורנגבורג. מדרום-מערב לבירה פיונגיאנג נמצאת קוולסאן, ממנה כדאי לצאת… קרא עוד

בירת קוריאה הצפונית, פיונגיאנג שבמערב המדינה, היא עיר נקיה ומסודרת להפליא, שנבנתה מחדש לאחר מלחמת קוריאה. כדאי לבקר בשער הניצחון, מגדל רעיון הג'וצ'ה, המזרקות בנהר טאדונג, בארמון התרבות, בתיאטרון הגדול, בשערי העיר העתיקה, בקרקס הלאומי ובפארק מורנגבורג. מדרום-מערב לבירה פיונגיאנג נמצאת קוולסאן, ממנה כדאי לצאת אל הרי הירח. אזור ובו שבילי הליכה, פסגות ומעיינות. באזור…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.