תפריט עמוד

ניגריה - המדריך המלא לטיול לניגריה

ניגריה - המדריך המלא לטיול לניגריה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה הפדרלית של ניגריה (Nigeria)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: נָאירָה

בירה: אבוג'ה (Abuja)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעתיים

ניגריה

אקלים

בדרום ניגריה חם ולח, ומשקעים יורדים במרבית ימות השנה. הצפון צחיח ויש בו רק עונת גשמים אחת – ממאי עד ספטמבר. ברמה שבמרכז המדינה ובהרים ובגבעות שממזרח לה קריר יותר מאשר בשאר חלקי ניגריה.

טבע וסביבה

עולם הצומח של ניגריה משתנה בהתאם לתנאי האקלים והטופוגרפיה. בחופים שבדרום גדלים מנגרובים, ואילו בדרום-מזרח ניגריה יש יער משווני. באזורים הקרובים יותר אל מדבר סהרה משתרעות ערבות עשב, המתחלפות מדי פעם בסוואנות של עצי שיטה ובאובב.
בניגריה מגוון בעלי חיים. בסוואנות חיים פילים אפריקאים, ג'ירפות, אריות, צבועים מנומרים ויונקים נוספים. בנהרות יש היפופוטמים ותנינים. באחדים מהיערות עדיין יש גורילות ובמקצת משמורות הטבע יש שימפנזים. בין היונקים הנדירים של ניגריה – גונון סקלאטר האנדמי. למרות המודעות לצורך בשמירת הטבע, רבים מהיונקים של ניגריה נמצאים בסכנת הכחדה. בניגריה יש גם מאות מיני עופות וזוחלים, ובהם נחש הפיתון, שאורכו מגיעה לשישה מטרים, והקוברה היורקת, נחש המסוגל להתיז את ארסו למרחק כשלושה מטרים, היישר לעיני קורבנו.

למרות שניגריה היא אחת המדינות החשובות במערב אפריקה מבחינה כלכלית, פוליטית ותרבותית היא סובלת מבעיית תדמית שהותירה אותה מחוץ למסלול התיירות. ובכל זאת, למרות שטיול בניגריה יכול להיות מאתגר ולא קל, לא כדאי לפסול אותה על הסף. לאגוס היא אחת הערים התוססות באפריקה, אזור דרום ניגריה עשיר במסורות עתיקות שנשמרות עד היום. בניגריה פעול המרכז לשימור פרימאטים, הראשון שהוקם בעולם ויש לה עוד הרבה מה להציע.

אתרי תיירות חשובים

לאגוס, עיר הבירה לשעבר של ניגריה, שוכנת בדרום ניגריה, על שני איים בסמוך לחוף האוקיינוס השקט, וסובלת דרך קבע מרעש, מזיהום אוויר ומעוני מחפיר. למרות זאת, יש לה בהחלט מה להציע לתיירים. כדאי לסייר ברובע העתיק של העיר ולבקר במוזיאון הלאומי, המציג עבודות אומנות של בני השבטים השונים החיים בניגריה.
מדרום-מזרח ללאגוס נמצאת העיר בנין, בירת ממלכת יורובה העתיקה. מומלץ לבקר כאן במוזיאון הלאומי, המציג אוסף של עבודות ברונזה, פרי עבודתם של אמנים מקומיים. מדרום-מערב לבנין נמצאת קלאבר (Calabar), אחת מערי המסחר העתיקות של ניגריה. כדאי לבקר כאן במוזיאון המוקדש להיסטוריה של האיזור ולסחר בעבדים. מצפון לקלאבר נמצאת העיר איבדאן (Ibadan), כאן כדאי לסייר בשוק, בגן הבוטני ובגן הזואולוגי. ממזרח לה נמצאת איפה (Ife), ובה מומלץ לבקר במוזיאון לעתיקות, המפורסם במסיכות הברונזה שבו.
במרכז המדינה, מצפון לבירה אבוג'ה, נמצאת העיר ההררית ג'וס (Jos). האטרקציה העיקרית בה היא המוזיאון של ג'וס, המציג שלל עבודות קדרות, נחושת, דלתות מגולפות ועוד. צפונית-מזרחית מג'וס שוכנת העיר באוצ'י (Bauchi), ובה ארמון האמיר של בני פולבה. לא רחוק ממנה נמצא הפארק הלאומי ינקארי (Yankari National Park), שבו חיים פילים, היפופופטמים, קרוקודילים, יותר מ600- מיני עופות, קופים, אריות ובעלי חיים נוספים.
צפונית משם, בקרבת הגבול עם ניז'ר, שוכנת העיר קנו (Kano) שהוקמה לפני יותר מ-1,000 שנה. ארמון האמיר המרהיב אינו פתוח לביקורי תיירים, אבל אפילו תצפית בו מבחוץ מהווה חוויה של ממש.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בניגריה זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירות ניגריה בתל-אביב. שגרירות ישראל בניגריה נמצאת בלאגוס.
שדה התעופה הבינלאומי של ניגריה נמצא 22 קילומטרים מצפון ללאגוס. טיסות סדירות מגיעות אליו מלונדון, מוושינגטון ומערים נוספות באירופה.
המלריה שכיחה בניגריה, ולמבקרים בה מומלץ לקבל טיפול תרופתי מונע. מי השתייה מזוהמים ברוב חלקי המדינה, ויש להרתיחם או לשתות מים מבקבוקים.

לשכת תיירות אתר התיירות הרשמי של ניגריה   מטבע המבטע המקומי הוא נאירה. קחו איתכם לניגריה רק דולר אמריקאי במזומן. לא ניתן להחליף טרוולר צ'קים, ולמרות שמכונות הכספומט נהיות יותר ויותר נפוצות בערים, לא רצוי להשתמש בכרטיסי אשראי בניגריה מחשש להונאות אשראי. החלפת הכספים בניגריה… קרא עוד

אשרות ושגרירויות ישראלים הנוסעים לניגריה זקוקים לאשרה. שגרירות ניגריה בישראל כתובת: רח' גורדון 34, תל אביב טלפון: 03-5222144/5 שגרירות ישראל בניגריה כתובת: Plot 12 Mary Slessor St., Asokoro District, Abuja טלפון: 234-9-3143170 דואר אלקטרוני: info@abuja.mfa.gov.il איך להגיע אין טיסה ישירה מישראל לניגריה. אפשר להגיע אליה… קרא עוד

לאגוס (Lagos) לאגוס היא העיר הגדולה ביותר באפריקה והיא מלאה בבניינים, תנועת מכוניות, רעש, פשע וזיהום אוויר. שמה של לאגוס ניתן לה מהמילה הפורטוגזית ללגונה, והיא שמשה כמרכז פוליטי וכלכלי והיתה עד 1991 בירתה של ניגריה. גם היום ממשיכה לאגוס להיות מרכז כלכלי ותרבותי ויש… קרא עוד

לשכת תיירות אתר התיירות הרשמי של ניגריה   מטבע המבטע המקומי הוא נאירה. קחו איתכם לניגריה רק דולר אמריקאי במזומן. לא ניתן להחליף טרוולר צ'קים, ולמרות שמכונות הכספומט נהיות יותר ויותר נפוצות בערים, לא רצוי להשתמש בכרטיסי אשראי בניגריה מחשש להונאות אשראי. החלפת הכספים בניגריה מתבצעת אצל חלפנים ברחוב ולא בבנקים. לרוב חלפני הכספים בניגריה…

קרא עוד

אשרות ושגרירויות ישראלים הנוסעים לניגריה זקוקים לאשרה. שגרירות ניגריה בישראל כתובת: רח' גורדון 34, תל אביב טלפון: 03-5222144/5 שגרירות ישראל בניגריה כתובת: Plot 12 Mary Slessor St., Asokoro District, Abuja טלפון: 234-9-3143170 דואר אלקטרוני: info@abuja.mfa.gov.il איך להגיע אין טיסה ישירה מישראל לניגריה. אפשר להגיע אליה דרך יעדי ביניים באפריקה או באירופה. אפשר להגיע גם דרך…

קרא עוד

לאגוס (Lagos) לאגוס היא העיר הגדולה ביותר באפריקה והיא מלאה בבניינים, תנועת מכוניות, רעש, פשע וזיהום אוויר. שמה של לאגוס ניתן לה מהמילה הפורטוגזית ללגונה, והיא שמשה כמרכז פוליטי וכלכלי והיתה עד 1991 בירתה של ניגריה. גם היום ממשיכה לאגוס להיות מרכז כלכלי ותרבותי ויש בה סצנת מוזיקה מצויינת ותרבות רחוב ייחודית. בלאגוס לא כדאי…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.