תפריט עמוד

מלזיה - המדריך המלא לטיול למלזיה

מלזיה - המדריך המלא לטיול למלזיה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הפדרציה של מלזיה (Malaysia)

שפה רשמית: מלאית

מטבע: רינְגיט

בירה: קואַלָה לומְפור (Kuala lumpur)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס חמש שעות

מלזיה

אקלים

במלזיה שורר אקלים משווני. הטמפרטורות גבוהות יחסית, וכמות המשקעים מגיעה לאלפי מילימטרים בשנה.

טבע וסביבה

כ-68 אחוזים משטח מלזיה מכוסים ביערות, שבהם גדלים כ-14,500 מיני צמחים. בביצות שלאורך החוף המערבי של חצי האי המלאי יש יערות מנגרובים עבותים.
ביערות חיים לפחות 200 מיני יונקים, 600 מיני עופות ואלפי מיני חרקים. עם בעלי החיים של מלזיה נמנים הפיל ההודי; הטפיר; חזיר הבר; הנמר; הגיבון; הסיאמֶנג וכמה מיני קופים. במלזיה יש צבי ענק ותנינים. ביערות מלזיה חיים לפחות 140 מיני צפרדעים ודו-חיים אחרים, ויש בה כ-100 מיני נחשים – 16 מהם ארסיים. עם אלפי המינים של החרקים של מלזיה, שרק חלקם ידוע למדע, נמנים 120 מיני פרפרים. המפורסם שבהם הוא ראגָ'ה בְרוק, הפרפר הלאומי של מלזיה.
בצפון בורנאו נמצא פארק קינַבַלו, אתר מורשת עולמי, שבה מגוון בתי גידול וצמחייה.
על כל העושר הטבעי הזה מרחפת עננת הפיתוח, המאיים להרוס את היערות.

מלזיה מציעה לתייר אטרקציות רבות ומגוון נופים.

קואלה לומפור

קואלה לומפור, בירת המדינה, נמצאת בחלק המערבי של חצי-האי המלאי. היא הוקמה ב-1890 והארכיטקטורה שלה משלבת השפעות מלאיות, סיניות, הודיות ואירופיות. מומלץ לבקר כאן בגלריה הלאומית לאמנות, המציגה כ-2,000 יצירות של אמנים ממלזיה. כדאי לבקר גם במסגד הלאומי, הנמצא בסמוך לתחנת הרכבת, במוזיאון הלאומי, ברובע הסיני ובבניין הפרלמנט, שלא הרחק ממנו נמצא פארק הפרפרים קואלה לומפור, שבו חיים 150 מיני פרפרים שונים. במרחק 22 קילומטרים מהבירה נמצא פארק טמפלר, ובו יערות לצד ביצות ונופי מים. בסביבות קואלה לומפור כדאי לבקר גם במערות באטו ובמפלי קנצ'ינג.

אתרים נוספים

דרומית מקואלה לומפור נמצאת העיר מלקה, שנוסדה במאה ה-15. מומלץ לבקר כאן במוזיאון של מלקה, במקדש צ'נג הון טנג ובכנסיית סנט פול.
העיר פיננג שוכנת באי הנושא שם זה, הנמצא בסמוך לחופי חצי-האי המלאי, צפונית לקואלה לומפור הבירה. גשר ענקי מחבר את פיננג לחצי-האי המלאי. בנוסף לחופים הטרופיים של פיננג, מומלץ לבקר כאן במוזיאון והגלריה לאמנות של פיננג ובמקדש הנחשים, השורץ נחשים ארסיים.
צפונית-מזרחית לפיננג, בחלקו המזרחי של חצי-האי המלאי, נמצא הגן הלאומי הגדול במלזיה – טַמַן נֶגרה. כאן צומח אחד מיערות הגשם העתיקים בעולם, המשמש בית גידול לאורנג-אוטאנים, לקרנפים, לפילים, לנמרים ולבעלי חיים אחרים.
ג'ונגלים מרהיבים מכסים גם את מרבית שטחי סאבה וסרוואק שבצפון האי בורנאו. מומלץ לבקר כאן בגן הלאומי הר קינבלו, שבתחומי סאבה, ובגן הלאומי באקו, שבתחומי סרוואק.

הנחיות לתייר הישראלי

לישראל אין קשרים דיפלומטיים עם מלזיה, ובעלי דרכון ישראלי אינם רשאים לבקר בה. כמו כן הכניסה אסורה לנשים הרות (החל מהחודש השישי להיריון). רוב בעלי הדרכונים הזרים רשאים לבקר במלזיה, אבל עליהם להוכיח שיש בידם די אמצעים כדי לכסות את הוצאות הטיול במדינה, ולהציג עם הכניסה אליה כרטיס טיסה חזרה למדינותיהם. אזרחים של מרבית מדינות העולם רשאים לבקר במלזיה בלא אשרה, בתנאי ששהותם בה לא תארך יותר מחודש אחד.
במלזיה שדות תעופה בינלאומיים אחדים. העיקרי שבהם נמצא 22 קילומטרים מדרום-מערב לבירה קואלה לומפור. טיסות סדירות מגיעות לכאן מלונדון, מאמסטרדם, מפרנקפורט, מציריך, מפאריז ומלוס אנג'לס.

קואלה לומפור נמצאת במערב חצי האי המלאי. מומלץ לבקר כאן בגלריה הלאומית לאמנות, במסגד הלאומי, במוזיאון הלאומי, ברובע הסיני, בבניין הפרלמנט ובפארק הפרפרים. דרומית מקואלה לומפור נמצאת העיר מלקה, שנוסדה במאה ה-15. מומלץ לבקר כאן במוזיאון של מלקה, במקדש צ'נג הון טנז ובכנסיית סנט פול.… קרא עוד

קואלה לומפור נמצאת במערב חצי האי המלאי. מומלץ לבקר כאן בגלריה הלאומית לאמנות, במסגד הלאומי, במוזיאון הלאומי, ברובע הסיני, בבניין הפרלמנט ובפארק הפרפרים. דרומית מקואלה לומפור נמצאת העיר מלקה, שנוסדה במאה ה-15. מומלץ לבקר כאן במוזיאון של מלקה, במקדש צ'נג הון טנז ובכנסיית סנט פול. במזרח חצי האי המלאי נמצא הפארק הלאומי הגדול טַמַן נֶגרה:…

קרא עוד

נוודי הים צוללים למעמקים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.