תפריט עמוד

גאנה - המדריך המלא לטיול לגאנה

גאנה - המדריך המלא לטיול לגאנה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של גאנה (Ghana)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: סֶדי

בירה: אקרה (Accra)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

גאנה

אקלים

באיזור החוף שבדרום שורר אקלים טרופי, ואילו בצפון המדינה יבש וחם יותר. בדרום גאנה יש שתי עונות גשמים: מאפריל עד יולי ומספטמבר עד נובמבר. בצפון יבש יותר, ויש רק עונת גשמים אחת – ממאי עד ספטמבר.

טבע וסביבה

יערות מכסים כיום כשליש משטח המדינה. במרחק 20 עד 30 קילומטרים מהחוף מתחיל איזור של יער גשם סבוך, המתאפיין בעצים ירוקי עד. בצפון, על גבול הרמה, צומחים גם עצים המשירים את עליהם בעונת היובש. הרמה מכוסה ברובה בסוואנה לחה. בנוסף לצמחים עשבוניים ולשיחים, צומחים כאן עצי שיטה ובאובב.
האדם השמיד רבים מבעלי החיים שהיו נפוצים בגאנה. עם זאת, יש בה עדיין מגוון רחב של יונקים ובעלי חיים אחרים. בפארק הלאומי מול שבצפון המדינה יש פילים, אנטילופות, תאואים, אריות ועופות שונים. בגאנה יש גם מיני קופאים, כולל שימפנזים, וכן היפופוטמים, תנים, צבועים ותנינים.

גאנה היא אחת ההפתעות הנעימות למטייל באפריקה. על מזג האוויר החם מפצים תושבים חמים לא פחות, עושר תרבותי, חופים יפים, שווקים ססגוניים, כפרים מסורתיים וחיי טבע עשירים.

אתרי תיירות חשובים

אקרה היא עיר תוססת וידידותית, המציעה מגוון אטרקציות לתיירים. במוזיאון הלאומי ניתן להתוודע להיסטוריה של גאנה ולאמנות שלה. במרכז הלאומי לתרבות מוצגות עבודות אומנות שונות, כמו בגדים מסורתיים, פסלוני עץ ותופים. כדאי לבקר גם בשוק מאקולה, שבו תוכלו לחוות באופן בלתי אמצעי את אופי החיים בגאנה. כ-30 קילומטרים מערבית לאקרה נמצא חוף קוקרובייט (Kokrobite Beach), שם שוכנת האקדמיה האפריקנית למוסיקה ולאמנויות. בסופי שבוע נערכים כאן קונצרטים, שבהם נוטלים חלק מוסיקאים ממדינות שונות במערב אפריקה. 35 קילומטרים צפונית לאקרה נמצאים הגנים הבוטניים אבורי, שהוקמו על-ידי הבריטים לפני למעלה מ-100 שנה.

קומאסי, בירת ממלכת אשנטי, נבנתה כמעט כולה מחדש לאחר שנהרסה במהלך הקרבות עם הבריטים. במרכז הלאומי לתרבות הפועל בעיר אפשר לצפות באומנים אפריקניים ואף לרכוש מעבודותיהם. במקום פועל גם מוזיאון המתעד את ההיסטוריה של שבט האשנטי ואת תרבותו. כדאי לבקר גם בארמון אשנטי, שנבנה ב-1995 לרגל יובל הכסף למלכותו של מלך האשנטי הנוכחי (תואר שבימינו הוא סמלי ואינו משקף עוצמה פוליטית ממשית).
בצפון גאנה כדאי לבקר בפארק הלאומי מול (Mole National Park), שבו חיים פילים, אנטילופות, תאואים ואריות. למי שברצונו לטייל באיזור אגם הוולטה מומלץ להגיע לאקוסומבו (Akosombo), שם נמצא הסכר היוצר את האגם. מכאן ניתן לצאת לסיורים בסביבות האגם.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המעוניינים לבקר בגאנה זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירות גאנה ברמת-גן. את הבקשה לאשרה, התקפה למשך שלושה חודשים, יש להגיש לפחות שבוע לפני מועד הטיסה המתוכנן. תיירים המבקרים בגאנה זקוקים גם לאישור על קבלת חיסון נגד קדחת צהובה בעשר השנים האחרונות.
שדה התעופה הבינלאומי של גאנה נמצא עשרה קילומטרים צפונית לאקרה. לכאן מגיעות טיסות סדירות מערים שונות באירופה (לונדון, אמסטרדם, ז'נבה, ציריך ורומא) ומניו-יורק.
שגרירות ישראל בחוף השנהב משמשת כשגרירות לא-תושבת בגאנה.

אקרה היא עיר תוססת וידידותית, המציעה מגוון אטרקציות. במוזיאון הלאומי אפשר להתוודע להיסטוריה של גאנה ולאמנות שלה. במרכז הלאומי לתרבות מוצגות עבודות אמונות שונות, כמו בגדים מסורתיים, פסלוני עץ ותופים. כדאי לבקר גם בשוק מָאקוֹלָה. כ-30 קילומטרים מערבית לאקרה נמצא חוף קוֹקרוֹבּייַט, שם שוכנת האקדמיה… קרא עוד

אקרה היא עיר תוססת וידידותית, המציעה מגוון אטרקציות. במוזיאון הלאומי אפשר להתוודע להיסטוריה של גאנה ולאמנות שלה. במרכז הלאומי לתרבות מוצגות עבודות אמונות שונות, כמו בגדים מסורתיים, פסלוני עץ ותופים. כדאי לבקר גם בשוק מָאקוֹלָה. כ-30 קילומטרים מערבית לאקרה נמצא חוף קוֹקרוֹבּייַט, שם שוכנת האקדמיה האפריקאית למוזיקה ולאמנויות. בסופי שבוע נערכים כאן קונצרטים. 35 קילומטרים…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.