תפריט עמוד

כנרת – פינות מים נסתרות

• עונה מומלצת: כל השנה
 
• התאמת המסלול: לכל המשפחה

• קושי המסלול: קל

• אורך המסלול: דילוג בין נקודות
 
• מפה: מפת סימון שבילים מס' 3 "הגליל התחתון העמקים והגלבוע" ומפת סימון שבילים מס' 1 "החרמון הגולן ואצבע הגליל"
 
מעניין מה כבר יכול להסתתר בשולי אגם כה קטן, ועוד כמעט היחיד שיש לנו בארצנו הקטנה. ובכן, מסתבר שישנן כמה פינות מוכרות פחות בהן אפשר להתרחק מעט מכל בית ישראל וליהנות משפע מים ומעט פרטיות. כשחם בחוץ כיף אמיתי לגלות את הפינות הקטנות הללו להעביר בהן את הזמן ובדיוק אליהן אנו עתידים לצאת השבוע, להצטנן מעט.

התחנה הראשונה שנציע לבקר בה היא המפל הנסתר. מצומת כפר נחום נמשיך אל עבר מתחם הכנסיות של טבחה. מעט מזרחית לקצה מפרץ החנייה הסמוך לכנסיית הבכורה של פטרוס, כשמתחילים ללכת מזרחה לאורך הטיילת הנמשכת בין הכביש לבין גדת האגם, ישנו שער קטן בגדר. גרם מדרגות מסודר יורד ממנו עד קרוב לגדת הכנרת. לא רק שיש כאן חוף נחמד, משובץ בחלוקי בזלת גדולים, אלא גם מעיין שמימיו שוצפים אל הכנרת במפל שתחתיו אפשר להתענג על ג'קוזי צונן וטבעי. מהכביש לא רואים את המפל, הוא מתגלה בהפתעה ובמקום לא צפוי ומכאן קסמו. בשנים בהן מפלס המים של הכינרת גבוה, המפל עצמו הולך ונעשה קטן יותר (מפאת הפרשי הגבהים הקטנים שבין נקודת הנביעה ומפלס האגם) וההגעה אליו כלל אינה אפשרית.

נקודה ייחודית נוספת נמצאת לא רחוק משם. בעיקול החד של הכביש, ממערב לטבחה ולפני צומת כפר נחום ישנה פנייה דרומה. אומנם השילוט מראה כי אין כניסה ובהמשך יוצב בדרכנו שער נעול, אך עם התנהגות נאותה ולבוש צנוע סביר ביותר להניח שהשומר בכניסה יתיר לנו את הכניסה. המתחם כולו משמש כאכסניית עולי רגל נוצרים (Pilgrerhaus Tabgha). האכסניה המקורית הוקמה ב- 1889, אך לאחרונה עברה שיפוצים מקיפים. במקום חוף פרטי (אם כי הרחצה לא מקובלת בו וחשוב לכבד את הנהלים המקומיים!), גן יפיפה ורוגע שבו צומחים עצי פיקוס קדוש ובמבוקים לתפארת, קפיטריה שממנה נשקף נוף הגן והמים וכן חדרים ללינה. רצועת החוף והגן המטופח יוצרים מקום יוצא מגדר הרגיל להתרגע בו, אך יש לזכור שמדובר במקום דתי ועל המבקרים להקפיד על כללי המקום ולכבדם.

מעט דרומה מצומת כפר נחום נמצא הכפר מגדל. ממש בפאתי הכפר, נמצאת פינה עלומה נוספת – הבריכה שהוקמה על מקום הנביעה של עין נון. כדי להגיע אליה יש לפנות מהכביש הראשי בסמוך לחלקו הצפוני של הכפר ולנסוע כמה מאות מטרים בדרך עפר המקבילה לכביש הראשי. לאורכה של הדרך מופיע סימן היכר – סימון של שביל ישראל. לא תמיד המקום נקי, תלוי מאד מי ביקר במעין לפניכם, אך יש כאן בריכת שכשוך צלולה להפליא ואקליפטוס עבות המעניק צל בשפע. לרוע המזל לעתים יש מי שמשאיר מאחוריו לכלוך סביב הבריכה ובתוכה. בפינה הצפון מזרחית של הבריכה נמצא מקום הנביעה עצמו. פירוש שמו של המעיין, 'נון', הוא 'דג' ואכן נוכל להיווכח שדגים מאושרים רבים שוחים בבריכה.

ואם הגעתם לאזור הכנרת, הנה עוד הצעה לטיול רטוב לימים החמים:

טיול רגלי במג'רסה: החום בוטל
את המסלול במג'רסה כדאי לשמור לימים החמים: לכל אורכו הולכים בתוך מים זורמים ובין בריכות שאפשר לצלוח רק בשחייה

הכנרת וטבריה – העמוד הראשי>>

לטייל עם אופניים בנגב

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.