תפריט עמוד

מצפורים חדשים נחנכו בגליל

ארבעה מצפורים חדשים בכביש 65 מאפשרים לנהגים לעצור בבטחה כדי להשקיף על הנופים הירוקים של הגליל

ארבעה מצפורים חדשים נחנכו בין מחלף גולני לצומת עמיעד – נטופה, חוקוק, ארבל וצלמון. המצפורים החדשים הוקמו כחלק מפרויקט של חברת נתיבי ישראל להרחבת כביש 65/85, פרויקט שהושלם לפני חודשים אחדים, ואשר במסגרתו הושם דגש על פיתוח הנוף, נערך שיקום של אוצרות טבע ושמירה על בעלי חיים, וזאת בשיתוף פעולה עם הגופים הירוקים.

ארבעת המצפורים החדשים בצדי הדרך הוסדרו עם חניות לרכבים פרטיים ואוטובוסים, ויש מהם גישה נוחה ובטיחותית לעצירה במצפורים, מהם יש נקודות תצפית מרהיבות אל הנוף הגליל. בנוסף, בסמוך למחלף נחל עמוד, הוקם חניון למטיילים ואזורי חניה מוסדרים לאוטובוסים, המאפשרים גישה ישירה אל שביל ישראל ואל מסלול הליכה בנחל עמוד, אשר החל שוב לזרום בעקבות פירוק סוללת העפר אשר חסמה את זרימתו. במקום סוללת העפר הוקמו שתי מערכות גשרים. במסגרת הפרויקט פורקו עוד שתי סוללות עפר – בנחלים צלמון ועכברה, ומעליהם הוקמו גשרים חדשים.

מצפור ארבל – תצפית להר ארבל, רמת הגולן והגליל התחתון המזרחי | צילומים: חברת נתיבי ישראל

עצירה במצפורים לבאים מכיוון צפון לדרום (מצומת עמיעד למחלף גולני):

מצפור צלמון. במצפור חניון באורך של כ-40 מטרים. המצפור ממוקם מצד ימין של הדרך, בכביש 65, כשני קילומטרים אחרי מחלף צלמון החדש, והוא צופה אל עבר בקעת צלמון, מאגר צלמון ומאג'ר.

מצפור נטופה. ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, מיד אחרי תחנת הדלק שדה עמודים (אחרי מחלף עילבון). המצפור מכיל 14 חניות לכלי רכב פרטיים ושתי חניות לאוטובוסים. המצפור צופה לכיוון מערב, וניתן לראות ממנו את עילבון, הר תורען ובקעת בית נטופה.

מצפור נטופה משקיף על בקעת בית נטופה והר תורען

עצירה במצפורים לבאים מכיוון דרום לצפון (ממחלף גולני לצומת עמיעד):

מצפור ארבל. ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, כקילומטר וחצי אחרי מחלף עילבון. המצפור מכיל 18 חניות לכלי רכב פרטיים ושתי חניות לאוטובוסים. יש ממנו תצפיות לכיוון מזרח, ממנה אפשר לראות את הר ארבל, רמת הגולן ואזור הגליל התחתון המזרחי.

מצפור חוקוק. ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, לפני גשר המוביל הארצי. המצפור, המכל חמש חניות לכלי רכב פרטיים ומפרץ חניה לאוטובוסים, צופה לכיוון בקעת חוקוק והגליל התחתון המזרחי.

בתמונה הפותחת: הנוף הנשקף ממצפור נטופה

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  כתבות מהגליל התחתון

  נצרת וציפורי – טיול גלילי רב קסם
  נצרת וציפורי – טיול גלילי רב קסם

  נצרת מספקת למטיילים בה אינספור חוויות, מפגשים מרתקים, טעמים נהדרים ומקומות לינה ייחודיים. ואחרי הטיול העירוני, אפשר לקפוץ למושב ציפורי הסמוך, ולהירגע עם יין מיקב בוטיק, שמני זית איכותיים מבית בד אורגני או טיול סוסים על גבעות ירוקות. ...

  יקב תבור: נרים כוסית
  יקב תבור: נרים כוסית

  אם התנשמת שעל בקבוקי היין של יקב תבור שבתה את לבכם, חכו עד שתטעמו את היינות. יקב תבור מייצר יינות איכותיים, מענבים שגדלו בכרם אורגני גלילי, מושלמים לא רק לאירועים מיוחדים אלא גם לשתייה יום יומית עם חברים. ...

  מסלולי טיול בגליל התחתון
  מסלולי טיול בגליל התחתון

  בין אם אתם מחפשים טיול פריחה משפחתי, מסלול אופניים מאתגר ועתיר נופים או הליכה לאורך ערוץ נחל שופע מים, לגליל התחתון יש מה להציע לכם. שלושה מסלולי טיול נפלאים בגליל התחתון – למשפחות, לרוכבי אופניים ולאוהבי הליכה