תפריט עמוד

מילאנו: על החלומות

המלון החדש של בית האופנה האיטלקי מוסקינו מלא באיזכורים של חלומות ואגדות. אבל גם בלי להתעמק בפילוסופיה שמאחורי העיצוב, נעים מאוד לישון בחדר לבן כשלג שמיטתו עטופה בשמלת נשף ענקית

"כשישנים חולמים, וכשחולמים חווים באופן אישי סיפורי אגדה, עולם של פנטזיה שאנחנו יוצרים בעצמנו". זוהי, על קצה המזלג, הפילוסופיה מאחורי המלון מייסון מוסקינו (Maison Moschino) במילאנו. המילה פילוסופיה לא נבחרה במקרה, שכן היא צצה שוב ושוב בתיאורים שמפזרים בעלי המלון החדש וצוות המעצבים שעומד מאחוריו. ככה זה היום, לא די להיות אדריכל, מעצב אופנה או בעל מלון – צריך שתהיה מאחוריך משנה סדורה. אבל נחזור לכך בהמשך.

אזור דלפק הקבלה. מנורה בצורת תיק מעוצב, מנורה בצורת שמלה מבית האופנה מוסקינו, כורסה צמרירית וכבשה צמרירית לא פחות

מלון מוסקינו הוא היצירה האחרונה של בית האופנה האיטלקי מוסקינו הידוע בבסגנונו החצוף והשובב – בבגדים, בבשמים, וכעת גם במלונות. המלון עצמו שוכן בבניין מרשים משנת 1840, בסגנון ניאו קלאסי, ששימש בעבר כתחנת רכבת. החזית המכובדת, עם העמודים העצומים והגג המשולש, לא מסגירים את העיצוב הקליל והחלומי שמסתתר מאחורי דלת הכניסה. מיד כשנכנסים ללובי מתבהרים שני דברים: האחד, שכל חפץ במלון הזה, ולוּ הקטן ביותר, נבחר בקפידה ולאחר מחשבה מעמיקה; והשני, שאנשים שעוסקים באופנה עומדים מאחורי העיצוב הזה. אזור הקבלה מואר על ידי מנורה בדמותו של תיק יד מעוצב, ומי שזקוק להתאושש מהדרך שעשה אל המלון יכול לנוח על כורסה לבנה עם מרקם צמרירי שכמו נלקח מצמרה של כבשה מפוסלת שניצבת בסמוך. שמלות האהיל המפורסמות של מוסקינו הפכו למנורות אמיתיות והן מאירות את הבר הלבן והמינימליסטי להפליא.

לבן שולט גם בכל אחד מ-63 החדרים ושתי הסוויטות במלון – הקירות, המיטות, המצעים, הכל צחור להפליא. הייחוד של כל חדר מתבטא בתוספות סוריאליסטיות לגמרי: בחדר אחד עלי כותרת בצבע שני עז כמו נושרים מהמנורה ומכסים כליל את המיטה, בחדר אחר שמלת נשף עצומת ממדים חובקת את ראש המיטה, ויש גם ספל תה לבן ענק שהפך לשולחן תה, אולי כרמז למסיבת התה של אליס בארץ הפלאות, שהרי כפי שגורסת הפילוסופיה של המלון – חלומות הם אגדות אישיות. אבל עם או בלי פילוסופיה, אין ספק שהתוצאה הכללית היא מלון יפהפה, שמחשבה רבה הושקעה בעיצובו ונעים במיוחד להעביר בו לילה או שניים.

כתובת: Viale Monte Grappa 12
מחיר: מ-300 יורו ללילה

קרנבל ונציה - למאה ה-18 ובחזרה

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.