תפריט עמוד

חופשת סקי בצרפת

עם תנאי שלג מעולים, עונת סקי ארוכה ואתרי סקי מודרניים עם מגוון רחב של מסלולים למתקדמים ולמתחילים, צרפת היא מעצמת סקי. הנה כמה אתרי סקי נבחרים בצרפת

האלפים הצרפתים הם גן עדן לגולשים, עם מבחר גדול מאוד של מסלולים שמתאימים לגולשים בכל הרמות. בעוד שלמדינות אחרות באירופה מגיעים בשביל האווירה האלפינית או בשל חיי הלילה הסוערים, לצרפת מגיעים קודם כל בשביל לגלוש. האתרים הצרפתיים מציעים מגוון גדול של מסלולים, תנאי שלג טובים, בתי ספר מצוינים לסקי ופעמים רבות גם אפשרות לגלוש ממש מפתח המלון (סקי אין-סקי אאוט). הוסיפו לכל אלה את האוכל הצרפתי המשובח ותקבלו חופשה מענגת במיוחד. מתוך המבחר הגדול שיש לצרפת להציע, הנה שישה אתרים נפלאים:

לה פלאן
אתר הסקי לה פלאן (La Plagne) שוכן במחוז סבואה (Savois), מרחק כשלוש שעות נסיעה מז'נבה, בגובה שנע בין 1,250 מטר בנקודה הנמוכה ביותר ו-3,250 מטר בנקודה הגבוהה ביותר. זהו אתר עצום בגודלו, שמורכב למעשה מ-11 כפרים שמציעים ביחד 225 קילומטר של מסלולים. הכפר המרכזי הוא Plagne Centre, ששוכן בגובה 1,970 מטר ומציע גישה מצוינת למדרונות לצד מבחר גדול של ברים, מסעדות וחנויות. בכפר Belle Plagne יש פארק שלג גדול. לה פלאן הוא חלק מאזור הסקי פרדיסקי, שכולל גם את האתרים Peisey-Vallandry ו-Les Arcs. האתר מארח לא מעט תחרויות ואליפויות שונות, כמו אליפות הקרוס קנאטרי של סבואה, או גביע העולם בטיפוס על קרח.

יתרונות: אתר גדול מאוד, עם מגוון גדול של מסלולים ברמות שונות, שלג איכותי, נופים יפים ומסלולי אוף פיסט מצוינים.


לה פלאן. אתר עצום עם מגוון גדול של מסלולים

מסלולים: 225 ק"מ של מסלולים, עם 18 מסלולים שחורים, 33 מסלולים אדומים, 69 מסלולים כחולים ועשרה מסלולים ירוקים.

אפרה סקי: אין בלה פלאן חיי לילה סוערים או מסיבות פרועות, אבל מי שאוהב לאכול טוב ימצא בעיירות הרבה מסעדות חמימות ונעימות שמגישות אוכל טוב במחירים סבירים, לצד מסעדות הרים משובחות. בלה פלאן יש גם מבחר גדול של ברים, שמרביתם מתאימים לקהל הצעיר. בכפרים Plagne-Centre ו-Belle Plagne יש מועדוני לילה.

פעילויות נוספות: גם מי שלא גולש ימצא בלה פלאן הרבה פעילויות סובבות שלג, כמו מזחלת בוב (Bobsleigh) הדוהרת במדרון תלול במהירות של 110 קמ"ש, אופנועי שלג, טיפוס על קרח ומסלולי הליכה בשלג. יש גם מצנחי רחיפה ומסלול של גשרי חבלים מעל השלג, לצד מרכז ספא ב-Belle Plagne, באולינג ב-Belle Plagne וזירות החלקה על הקרח ב-Les Coches וב-Plagne Bellecote.

מלונות מומלצים: Les Hauts Bois – בית דירות במרכז העניינים, ובו מרכז ספא עם בריכה וסאונות; Hotel Araucaria – מלון שלושה כוכבים עם ספא ומסעדה מצוינת; Terra Nova – מלון בעיצוב אלפיני עם גלישה ישירה מפתח המלון.

לז ארק
לז ארק (Les Arcs) הוא אתר מודרני ונוח להפליא, שמהווה חלק מאזור הגלישה פרדיסקי (ביחד עם La Plagne ו- Peisey-Vallandry), ומרוחק שלוש וחצי שעות נסיעה מז'נבה. הנקודה הגבוהה ביותר באתר שוכנת בגובה 3,225 מטר, ואילו תחנת הרכבל הנמוכה ביותר שוכנת בגובה 1,200 מטר. האתר מתאים מאוד גם לגולשי סנובורד, עם פארק שלג מושקע מאוד ומסלולי אוף פיסט מצוינים. לז ארק מורכב מארבעה כפרים, ששמותיהם נקבעו בהתאם לגובהם: Arc 1600 שהוא הידידותי ביותר למשפחות, Arc 1800, שמהווה את מרכז העניינים עם המון ברים, מסעדות וחנויות; Arc 1950, שמציע נוחות מירבית עם קרבה למסלולים, קומפלקסים חדשים של דירות ובי"ס מצוין לסקי, ו-Arc 2000.

יתרונות: אתר ללא מכוניות, עם מגוון גדול של מסלולים, מערכת מעליות יעילה ומהירה, בתי ספר טובים לסקי ופארק שלג מצוין. נוח מאוד למשפחות.


לז ארק. מודרני ונוח להפליא

מסלולים: 112 מסלולים שמתאימים לכל הרמות באורך כולל של 200 ק"מ וגישה לאזור הגלישה פרדיסקי עם 425 ק"מ של מסלולים.

אפרה סקי: בדומה ללה פלאן, גם בלז ארק אין הרבה מועדונים וחיי הלילה מתרכזים בברים, בעיקר באלה של Arc 1800. מסעדות טובות יש ב-Arc 1800 וב-Arc 1950.

פעילויות נוספות: גלישה במזחלות רתומות לכלבים ובמזחלות רתומות לסוסים, טיולי הליכה בנעלי שלג, אופנועי שלג, מסלול מזחלות מהיר ומערת קרח.

מלונות מומלצים: Le Belmont – בית דירות במיקום אידיאלי עם נוף פנורמי מרהיב.

טין
אתר הסקי טין (Tignes), ששוכן במחוז סבואה, כשלוש נסיעה מז'נבה, הוא גן עדן לגולשים. הנקודה הגבוהה באתר היא בגובה 3,450 מטר, ומי שמגיע קודם כל בשביל לגלוש, יבוא פה על סיפוקו, עם שלג רך מרבית ימות השנה ומגוון גדול של מסלולים בשטח עצום. האתר מכונה "אתר הסקי הכי ספורטיבי" ובמידה רבה של צדק – מדי שנה מתקיימות באתר תחרויות רבות, כמו גביע הסקי האלפיני, משחקי ה-X Games, שכוללים פעלולים שונים, ותחרויות סנובורדינג. אתר הסקי טין מחובר לאתר ואל דיזר וביחד הם יוצרים את מרחב הגלישה אספס קילי (Espace Killy) עם מסלולים באורך כולל של 300 קילומטר.

יתרונות: האתר גדול מאוד ומציע שלג איכותי לאורך כל העונה, כשב-Grande Motte אפשר לגלוש על הקרחון כמעט כל השנה. בנוסף, המסלולים רחבים ומתאימים לגולשים בכל הרמות, יש מסלולי אוף פיסט מצוינים הנגישים על ידי מעליות, המלונות קרובים למסלולים ויש מערכת הסעות חינמית שמקשרת בין הכפרים 24 שעות ביממה.

מסלולים: 150 קילומטר של מסלולים (300 קילומטר במרחב כולו), עם עשרה מסלולים שחורים, 16 מסלולים אדומים, 40 מסלולים כחולים ומסלול ירוק אחד.


מדי שנה מתקיימות בטין תחרויות רבות, הכוללות פעלולים וסנובורדינג

אפרה סקי: יש הרבה מסעדות טובות, לצד כמות נאה של פאבים ומועדונים. מרבית האפרה-סקי מתרכז בכפרים Val Claret ו-Tignes le Lac.

פעילויות נוספות: פעילויות השלג והקרח כוללות הליכה בנעלי שלג, גלישה במזחלות שרתומות לכלבי האסקי או לסוסים, החלקה על הקרח, טיפוס על קרח ורפטינג קרח.

מלונות מומלצים: Le Rond Point des Pistes – בית דירות, קרוב לרכבל ולביה"ס לסקי; MMV Club Brevieres – קלאב ידידותי למשפחות עם הפעלות, מרכז ספא ואירוח על בסיס פנסיון מלא.

ואל דיזר
ואל דיזר (Val d'Isere) שוכן במחוז סבואה, חמישה קילומטרים מהגבול עם איטליה, ויוצר ביחד עם טין את מרחב הסקי אספס קילי. זהו אתר מצוין לגולשים מתקדמים ומקצוענים, עם הרבה מסלולים מאתגרים, ויש בו גם הרבה מסלולים ארוכים שמתאימים לגולשים ברמה בינונית. בניגוד לאתרים אחרים באזור, מדובר באתר ציורי ושוקק חיים עם קסם אלפיני.

מסלולים: 82 מסלולים באורך של 150 קילומטר (300 קילומטר במרחב כולו), מתוכם 15 מסלולים ירוקים, 32 מסלולים כחולים, 21 מסלולים אדומים ו-13 מסלולים שחורים.


ואל דיזר. אתר מצוין עם קסם אלפיני

יתרונות: אתר אטרקטיבי עם אפרה סקי מצוין ומסעדות מעולות, הרבה מסלולי אוף פיסט מצוינים שנגישים על ידי מעליות, מערכת רכבלים מהירה ויעילה ומבחר גדול של בתי ספר לסקי ולסנובורד.

אפרה סקי: אתר מלא חיים עם חיי לילה תוססים ומגוון גדול של ברים ומועדונים. המסעדות בואל דיזר מצוינות, וכמה מהן מעוטרות בכוכבי מישלן.

פעילויות נוספות: בואל דיזר יש מגוון גדול של פעילויות לשעות שאחרי הגלישה: החלקה על הקרח, הליכה בנעלי שלג, גלישה במזחלות רתומות לכלבים, נהיגה על הקרח, טיפוס על קרח ועוד פעילויות אקסטרימיות. מי שרוצה להתפנק ייהנה מכמה מרכזי ספא במלונות, וממרכז Aqua Leisure Complex עם בריכות שחייה, בריכות זרמים, תותחי מים, ג'קוזי, סאונה ועוד. חובבי הקניות ייהנו מהיצע גדול של חנויות.

מלונות מומלצים: Les Balcons de Bellevarde – מלון דירות מודרני, אידיאלי למשפחות.

לה מנוייר
אתר הסקי לה מנוייר (Les Menuires) שוכן בעמק בלוויל שבמחוז סבואה, ושייך למרחב הסקי שלושת העמקים (Les Trois vallees), מרחב הסקי הגדול בעולם. האתר שוכן בגובה 1,850 מטר, כשהמעלית הגבוהה ביותר נמצאת בגובה 3,250 מטר.

יתרונות: אתר מאוד נוח ופונקציונאלי, שמציע גישה למרחב שלושת העמקים עם 600 קילומטר של מסלולי סקי. זהו האתר הזול ביותר מבין אתרי שלושת העמקים, ויתרונות נוספים שלו הם השלג המובטח והאפשרות לגלוש ממש מפתח המלון. זהו אתר ידידותי במיוחד למשפחות, עם מקומות לינה נוחים, שני מועדוני ילדים וכן אטרקציות ואירועים מיוחדים לילדים.


לה מנוייר. אידיאלי למשפחות

מסלולים: 160 קילומטר של מסלולים (וגישה לשלושת העמקים עם 600 קילומטר של מסלולים), כשמרבית המסלולים מיועדים לגולשים ברמה בינונית – 12 מסלולים ירוקים, 37 מסלולים כחולים, 24 מסלולים אדומים ושישה מסלולים שחורים.

חיי לילה: האתר נחשב שקט למדי, אבל יש בו כמות נאה של ברים לצד מועדוני לילה ספורים. מי שאוהב לאכול טוב ימצא לא מעט מסעדות טובות במחירים סבירים.

פעילויות נוספות: בלה מנוייר יש מגוון גדול של פעילויות ללא גולשים: הליכה בנעלי שלג היא הפעילות הפופולארית ביותר פה, ולצידה יש פעילויות שלג נוספות כמו אופנועי שלג ומזחלות שלג מהירות, ולילדים יש גם טירת שלג. מי שמעדיף להתחמם יכול לבקר במרכז הספורט הגדול והמקורה, שבו בריכות שחייה, סאונה, ג'קוזי וחמאם לצד אולם סקווש וחדר כושר.

מלונות מומלצים: Club Du Soleil – אירוח על בסיס פנסיון מלא, גלישה ישירה מהמלון והמון פעילויות, אידיאלי למשפחות.

ואל תורן
ואל תורן (Val Thorens) ששוכן בדרום-מזרח צרפת, כשלוש שעות נסיעה מז'נבה, הוא אתר הסקי הגבוה באירופה, כש-99 אחוזים משטחו של האתר הם בגובה של למעלה מ-2,000 מטר. הגובה הרב מבטיח שלג איכותי מנובמבר ועד מאי. האתר מהווה חלק ממרחב שלושת העמקים, אזור הסקי הגדול בעולם שבו למעלה מ-600 קילומטר של מסלולים. למרות שהאתר פונקציונלי, הוא נעים ומלא אווירה ביחס לרבים מאתרי הסקי בצרפת. זהו אתר תוסס ומלא חיים עם אפרה סקי מצוין ואווירה קוסמופוליטית.


גולשים בואל תורן. חלק מאזור הסקי הגדול בעולם

יתרונות: שלג איכותי מובטח לאורך עונת הגלישה, אפשרות לגלישה ממש מפתח המלון, מערכת מעליות מהירה ומשוכללת, גישה נוחה לאתרים האחרים במרחב כמו מריבל וקורשבל ואפרה סקי מצוין.

מסלולים: מסלולים באורך כולל של 140 קילומטר (וגישה לשלושת העמקים עם 600 קילומטר של מסלולים). שמונה מסלולים ירוקים, 25 מסלולים כחולים, 27 מסלולים אדומים ושמונה מסלולים שחורים.

אפרה סקי: בואל תורן יש חיי לילה סוערים למדי, עם למעלה מ-40 ברים בהם מתקיימות הופעות חיות ומסיבות עליזות. יש גם מגוון גדול של מסעדות, בהן כאלה שמחזיקות בכוכב מישלן.

פעילויות נוספות: ההיצע כולל פעילויות ספורט כמו הליכה ונהיגה על השלג, נסיעה באופנועי שלג, גלישה במזחלות, רכיבה על אופניים בשלג ומצנחי רחיפה. בכמה מהמלונות יש אתרי ספא, ויש גם מרכז ספורט עם בריכה מחוממת, סאונה וחדר כושר.

מלונות מומלצים: Hotel Belambra Neige et Ciel – אידיאלי למשפחות, נוף פנורמי; Les Temples du Soleil – בית דירות במקום אידיאלי שמאפשר גלישה מפתח המלון.

עוד בערוץ הסקי

התמונות בכתבה: שאטרסטוק, פליקר

טירת הנשרים בדרום צרפת

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות מצרפת

פאריס הפחות מוכרת: הגדה הימנית
פאריס הפחות מוכרת: הגדה הימנית

הפעם אביטל ענבר מציג אתרים לא מאוד מוכרים בפאריס השוכנים על הגדה הימנית של הסן. הואיל והנהר זורם מערבה, במפה היא "מעל" הנהר. מתחיל באתרים שבמרכז העיר, ומרחיק קילומטרים שבגבול פאריס. בצפון מערב, פרבר סן-דני. בדרום-מערב, בולוניה-ביאנקור

פאריס הפחות מוכרת, הגדה השמאלית
פאריס הפחות מוכרת, הגדה השמאלית

בספרו החדש, פאריס של כולנו, מספר הסופר אביטל ענבר על פאריס שהוא מכיר זה 65 שנה. במסע אחר הוא בחר להציג פנים מוכרות פחות של העיר, מקומות שרוב התיירים אינם מכירים. כאן התמקד בגדה השמאלית, כלומר, פאריס שמדרום, ...

מסע אל התרבות והעבר של נורמנדי ובריטאני
מסע אל התרבות והעבר של נורמנדי ובריטאני

תרבותו של עם צומחת בעיקר מהסביבה הפיזית ומההיסטוריה שלו, מהאירועים שעברו עליו וההשפעות שהוא קיבל מאומות אחרות לאורך השנים. ביקור בחבלי הארץ של נורמנדי ובריטאני הוא ביקור בהיסטוריה של צרפת בזעיר אנפין, כמעט כל חלק ממנה מיוצג כאן ...