תפריט עמוד

בריכת הכרישים באילת

בשנים האחרונות נפתחו באילת לא מעט אטרקציות לכל המשפחה, אבל אחד המקומות שמצליח לשמור כבר שנים על מעמדו כאחד מהאתרים האהובים באילת הוא פארק המצפה התת ימי. קל להבין את זה: המקום מנצל היטב את הנתונים הטבעיים של הסביבה ולא נזקק לאטרקציות מלאכותיות בשביל להלהיב את קהל המבקרים. אין ילד (או מבוגר), שיישאר אדיש מול השונית, על שלל האלמוגים והדגים הצבעוניים שחיים בה, כפי שהיא נשקפת דרך חלונות ענק בעומק של 12 מטר מתחת לפני הים.

בחודשים האחרונים פארק המצפה התת ימי התחדש באטרקציה חדשה ומלהיבה – בריכת כרישים המכונה "מפרץ הכרישים". למעשה, בריכת כרישים היתה קיימת בפארק כבר שנים רבות, אבל הבריכה החדשה גדולה הרבה יותר, מרשימה הרבה יותר ומזכירה את בריכות הכרישים שאפשר לראות באקווריומים המובילים בעולם.


המנהרה האקרילית השקופה שמוקפת בבריכה מכל עבריה. המבקרים מתבוננים בכרישים ששוחים ממש מעליהם

מפרץ הכרישים הוא מתחם שמשתרע על שטח של 1,000 מ"ר, ובו בריכת אקווריום ענקית, הגדולה במזרח התיכון, שמאכלסת 18 כרישים משישה מינים שונים, בהם מינים שמצויים בסכנת הכחדה. תוכלו לראות פה כריש נמר, כריש פטיש, כריש לבן קצוות, זנבתן מנומר, שחור סנפיר וכריש לבן סנפיר, חלקם מגיעים לאורך של ארבע מטרים.

גולת הכותרת היא מנהרה שקופה, שאורכה 15 מטר, החוצה את הבריכה. הבריכה עוטפת את המנהרה המוארת באור כחלחל מלמעלה ומהצדדים, והמבקרים שעוברים במנהרה יכולים לראות את הכרישים שוחים ממש מעליהם, במרחק נגיעה כמעט, ולהסתכל להם ישר בעיניים, כשרק זכוכית מפרידה בינם לבין היצורים האימתניים האלה. בבריכה הוקם מערך אקולוגי מורכב, שמדמה את מימי מפרץ אילת, וכך, לצד הכרישים, המבקרים יכולים להתרשם משונית אלמוגים ססגונית ולצפות במאות דגי מים פתוחים. על הכרישים ניתן להשקיף גם ממרפסת תצפית עליונה ודרך חלונות ענק בבריכה.

בנוסף לבריכת הכרישים, יש במפרץ הכרישים אולמות תצוגה מרשימים (באחד מהם יש בריכה קטנה ופתוחה של כרישים שזה עתה נולדו) ומרכז מבקרים אינטראקטיבי, שבו מוצגים דגמים ריאליסטיים של המינים בבריכה, כולל כריש לווייתן שחי גם הוא בים סוף. 

אביב בישראל - ממעוף הציפור

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.