תפריט עמוד

בית האלוורה בערבה

את צמח האלוורה, המצטיין בסגולות רפואיות וקוסמטיות, מגדלים לא רק בקצה השני של העולם, אלא גם אצלנו, במושב עין יהב. היכרות עם הצמח המופלא והצעה לביקור במרכז המבקרים של בית האלוורה בערבה

כולם מכירים את צמח האלוורה, הידוע גם כמרגיע הלאומי, בשל יכולתו להרגיע כוויות, עקיצות וגירויים שונים בעור. אבל הצמח הזה ניחן בעוד סגולות רבות, וככל שיודעים עליו יותר, מגלים כי מדובר בצמח מופלא, שתרבויות רבות מכירות כבר מאות שנים בסגולותיו הרבות. הנה כמה דברים שאולי לא ידעתם על האלוורה:

כמה עובדות מעניינות על האלווה
• יש מאות זנים של צמח האלו (Aloe), היעיל מכולם וזה שניחן בסגולות הרפואיות הרבות ביותר הוא זן ה-Aloe Barbadensis Miller, הידוע בשמו העממי אלוורה.

• האלוורה הוא צמח רב שנתי אשר מסמל בתרבויות שונות את האינסוף – בתנאים אופטימליים, הצמיחה מלב הצמח תמשיך ללא סוף.

• צמח האלוורה מוזכר בכתבים הירוגליפיים ובכתבים נוצריים עתיקים. גם הרמב"ם, שהיה רופא, ממליץ על שימוש (פנימי) בצמח. ידוע כי קליאופטרה ונפרטיטי השתמשו בצמח האלוורה לטיפוח ולשמירה על רכות העור, ואילו אלכסנדר מוקדון השתמש בו כמזור לפצעי חייליו.

• עלי האלוורה עשירים בוויטמינים ומינרלים, נוגדי חמצון, חומצות אמינו, אנזימים מזרזי צמיחת תאים, חומצות שומן חיוניות, אלסטין הממצק את העור ועוד. 

לפרטים נוספים על צמח האלוורה לחצו כאן >>


חתך של עלה בשרני של צמח האלוורה

• צמח האלוורה, בשל יכולתו לאגור בעליו נוזלים בעיתות מצוקה, גדל גם באזורים מדבריים. אצלנו בערבה יש מים במשורה והרבה שמש – כל שהצמח צריך.

• תנאי האקלים המדבריים גורמים לריכוז גבוה יותר של המרכיבים הפעילים בחומר הנוצר בעלה. במקומות רבים בעולם מגדלים את האלוורה בהצפה, מה שמוביל לצמח יפה אבל מימי.


• האלוורה מיועדת לא רק לשימוש חיצוני, אלא גם לשימוש פנימי. שתיית האלוורה עשויה לעזור בריפוי של שלל בעיות, בעיות עיכול, דלקות פנימיות, אולקוס, הורדת ערכי הסוכר והכולסטרול בדם ובחיזוק המערכת החיסונית.

מטע אלוורה. תנאי אקלים מדבריים הם אידיאליים עבור הצמח

אלוורה – גם בערבה
במושב עין יהב שבערבה גילו כבר לפני קרוב לשלושים שנה את קסם האלוורה, שהוא כאמור צמח מדברי לא מפונק הזקוק למעט מים והרבה שמש. המטע במקום גדל והתפתח, והיום זהו מטע האלוורה המסחרי היחידי במזרח התיכון. מהאלוורה שגדלה במטע מפיקים מוצרים קוסמטיים, אשר תהליך ההפקה שלהם מקנה להם כמה יתרונות בולטים בהשוואה למוצרי אלוורה אחרים: הם גדלים בשיטות אורגניות, העלים שלהם מכילים ריכוז גבוה במיוחד של חומרים פעילים, והנוזל שלהם מגיע לפס הייצור בתוך 72 שעות מקילוף העלה.

מרכז המבקרים של בית האלוורה בעין יהב

את המוצרים של בית האלוורה, אשר כוללים, בין היתר, ג'ל אלוורה, מסיכות, קרם פנים, מוצרי שיער, תחליבי גוף ועוד, ניתן להשיג במרכז המבקרים של בית האלוורה בעין יהב (משק 39). מרכז המבקרים הוא הרבה יותר מחנות לממכר מוצרי אלוורה. זוהי נקודה מצוינת ומעניינת לעצור בה בדרך לאילת או ממנה. לקבוצות ניתן סיור חווייתי (ללא תשלום), המספר את סיפור ההתיישבות החלוצית בלב הערבה – חקלאות היצוא המדהימה שהתפתחה באזור ללא מים, חשמל, כבישים ואנשים, שיטות הגידול והמחקר, פיתוח משק המים ועוד.

הסיור כולל נסיעה לתצפית מרהיבה (ג'בל חופירה) על עמק החממות של המושב מחד ועל המדבר הריק של ירדן מאידך. בנקודת התצפית המשתתפים שומעים סקירה על גבולות השלום עם ירדן, על מקורות מים נוספים ועל גידול צמח האלוורה. לאחר הסיור, חוזרים למרכז המבקרים ונהנים מהתנסות והסברים על המוצרים. גם המגיע באופן עצמאי, לא בקבוצה, מתקבל בברכה ונהנה מהסברים על הצמח ומוצריו. בתום הביקור אפשר לרכוש את המוצרים במחירי מפעל. עוד על צמח האלוורה ועל מוצרי JUST ALOE באתר www.justaloe.co.ilלתיאום ביקור במרכז המבקרים בית האלוורה: שולה 052-3666018

 

אביב בישראל - ממעוף הציפור

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.