תפריט עמוד

קנדה – בוקרים ליום אחד

קנדה – בוקרים ליום אחד

יותר ממיליון בני אדם משתתפים מדי שנה בסטמפיד של קלגרי - רודיאו ופסטיבל המערב הפרוע של מחוז אלברטה בקנדה. אירוע לכל המשפחה

מוזיקת קאנטרי נשמעת מכל עבר; הרחובות, החנויות ואפילו הבנקים מקושטים בסמלים של המערב הפרוע; קאובויז עירוניים בג'ינס ובמגפי בוקרים מחליפים אנשי עסקים בחליפות מחויטות ובעניבות. ברוכים הבאים לסטמפיד של קלגרי (Calgary Stampede) – הפסטיבל הפרוע של מחוז אלברטה (Alberta), קנדה.

הסטמפיד (בעברית: מנוסת בהלה וגם הסתערות מזורזת) נערך מדי קיץ מאז 1912 כדי לחגוג את מיתוס המערב הפרוע, את הווי הבוקרים ואת המורשת החקלאית של המחוז. בכל יום מעשרת ימי הפסטיבל מתחרים הבוקרים הטובים בעולם יחד עם בני בקר וסוסי פרא מובחרים בשש קטיגוריות של אחת מתחרויות הרודיאו היוקרתיות באמריקה הצפונית, המגיעה לשיאה במירוץ כרכרות בסגנון המערב הפרוע.

לא רק משוגעים לדבר מגיעים לאירועים. נהפוך הוא: יותר ממיליון ומאתיים אלף גברים, נשים וילדים השתתפו בשנה שעברה בפסטיבל, שנושא אופי עממי ומשפחתי. הסטמפיד נפתח במצעד ענקי, ורוב האירועים שלאחר מכן מתרחשים בפארק הסטמפיד: הופעות מוזיקליות, תערוכות חקלאיות, פארק שעשועים, קזינו והרבה הרבה אלכוהול ואוכל. יותר ממאה אלף מבקרים ביום באים בשערי הפארק, וכדי לעשות את החגיגה עממית ולהקל על מעוטי היכולת הוכרזו יומיים מיוחדים: יום הילדים ויום הקשישים, שבהם העונים על הגדרות הגילים האלה נכנסים בשעות הבוקר ללא תשלום. בכל ימי הפסטיבל מחולקות בעיר ארוחות בוקר חינם. בשנה שעברה סיפקה לצורך זה הוועדה המארגנת יותר מחמש טונות פנקייק וחמאה, שתי טונות בייקון ונקניקיות, 5,550 מכלי סירופ ו־85,000 מכלי מיץ.

הראל סטנטון – צילום הרצאות סדנאו
ת

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

קרנבל החורף בקוויבק

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *