תפריט עמוד

צופים בכוכבים: לילה על הר לא קירח

צופים בכוכבים: לילה על הר לא קירח

אחת לחודש הופכת פסגתו של הר פינוס שבקליפורניה למקום התכנסות עליז לאסטרונומים חובבים. הקבועים מעדיפים גלקסיות וערפיליות על פני כוכבים צפויים כמו שבתאי או מאדים

אחת לחודש, בסוף השבוע של מולד הירח, מתרחש על הר פינוס Pinos שבקליפורניה מחזה מרתק: כמאה אסטרונומים חובבים מהאזור כולו מתקבצים על ההר, מצוידים בטלסקופים ניידים משוכללים. הם מגיעים כבר בשעות אחר הצהרים, פורקים ממכוניותיהם טלסקופים שמחירם עשוי להגיע לעשרות אלפי דולרים, ומתחילים להתמקם. כשהחושך יורד, הטלסקופים כבר ממוקמים, סלי הפיקניק והתרמוסים ניצבים על שולחנות מתקפלים, וההפנינג מתחיל.

בעלי הטלסקופים, מצוידים במפות של גרמי השמים, מכוונים את מכשיריהם אל עבר הכוכבים, ומתחילים לצפות. כוכבים כמו צדק, שבתאי ומאדים, שמציתים את הדמיון לצופים מזדמנים, נחשבים כאן לדבר מובן מאליו, אם כי כל אחד מבאי ההר ישמח להשוויץ בהם ולהראותם דרך המכשיר שלו למבקר שזאת לו הפעם הראשונה. הקבועים מעדיפים לצפות בעיקר בגלקסיות ובערפיליות. מדי כמה דקות נשמעת קריאה נרגשת מכיוון מישהו שהצליח למקד את הטלסקופ שלו על כוכב מעניין במיוחד, וכולם נוהרים לכיוונו כדי לצפות בתגלית.

הר פינוס, המתנשא לגובה של 2,692 מטר, נחשב לאחד האתרים הטובים בדרום קליפורניה לצפייה בכוכבים, וזאת בשל זיהום האור הנמוך השורר במקום המרוחק מכל נקודת ישוב, האוויר היבש והעובדה שהשמים מעליו לרוב נקיים מעננים. אתר הצפייה ממוקם במשטח החנייה הרחב, כקילומטר מהפסגה. העצים שמקיפים את מגרש החנייה מסתירים מעט את השמים, אבל הם משמשים חיץ מצוין מאבק ומרוחות. אחד מכללי הברזל כאן הוא שבשום אופן אסור להדליק אורות רכב ופנסים, למעט פנסים עם פילטר אדום, שאינם פוגמים בראיית לילה.
גם אם אתם לא נוהגים לצפות בכוכבים דרך קבע ואין ברשותכם טלסקופ נייד, כדאי לכם להגיע להר באחד הלילות נטולי הירח. ההיכרות עם הצופים הקבועים מרתקת לא פחות מהמפגש עם הכוכבים והגלקסיות.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לאן נעלמו הכוכבים?

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *