תפריט עמוד

צונאמי: זאת סמואה, וזאת גם כן

צונאמי: זאת סמואה, וזאת גם כן

הצונאמי שהיכה באיים באוקיינוס השקט העלה לכותרות את סמואה. למרות השם הדומה, סמואה העצמאית וסמואה האמריקאית הן שתי ישויות מדיניות נפרדות ושונות

רעידת אדמה עזה בעוצמה של 8.3 בסולם ריכטר, שהתרחשה באוקינוס השקט בין סמואה העצמאית לסמואה האמריקאית ב-2009, יצרה גלי צונאמי ששטפו את חופי האיים וגבו את חייהם של עשרות רבות של תושבים. האסון העלה לכותרות שני מקומות שנקראים סמואה: סמואה העצמאית (שנקראה בעבר סמואה המערבית) וסמואה האמריקאית. בעוד שהראשונה היא מדינה ריבונית, השנייה היא טריטוריה לא מאורגנת של ארצות הברית. ישנם איים נוספים ברחבי האוקיינוס השקט בעלי מעמד דומה, אלא שרובם הגדול אינו מיושב. המעמד של טריטוריה לא מאורגנת פירושו שסמואה האמריקאית נמצאת תחת חסות ארצות הברית והנשיא האמריקאי הוא ראש המדינה, אולם היא אינה אחת מחמישים המדינות ותושביה אינם יכולים להצביע בבחירות האמריקאיות.

סמואה האמריקאית, שבירתה היא פאגו פאגו Pago Pago, מורכבת מחמישה איים געשיים בשטח כולל של 199 קמ"ר (מעט יותר משטחה של וושינגטון, הבירה האמריקאית), וגרים בה כ-66 אלף תושבים. רוב הקשרים הכלכליים הם עם ארצות הברית, ואחד הענפים המרכזיים הוא דיג ועיבוד של דגי טונה. ניסיונות לפתח ענפי יצוא נוספים נתקלים בקשיים נוכח הבידוד הרב, מיעוט אמצעי התחבורה והסערות הטרופיות הרבות הפוקדות את האזור. הציפיות הרבות לפתח תשתית תיירותית מודרנית התנפצו אל מול האסון הנוכחי, אולם התושבים מקווים שלאחר שיקבלו סיוע אמריקאי יוכלו לשקם את ההריסות ואולי אז התיירים יגיעו.

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 3

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *