תפריט עמוד

פסטיבל הקרח בסין: דיסנילנד פינת חרבין

כשהטמפרטורה יורדת עשרות מעלות מתחת לאפס והאורות הצבעוניים מאירים את יצירות הקרח והשלג, הנשימה נעתקת, ולא רק מהקור. פסטיבל הקרח של חרבין שבסין הוא אירוע חורפי מדהים ויוצא דופן

קחו את מצעד האורות בסיומו של יום בדיסנילנד, ערבבו עם טונות של קרח ושלג, הוסיפו עבודת נמלים שנמשכת חודשים והניחו הכל באזור בו הטמפרטורות יורדות עשרות מעלות מתחת לאפס. מה קיבלתם? אירוע חורפי מדהים ויוצא דופן: פסטיבל הקרח של חרבין.


מבקרים בפסטיבל צועדים על הנהר הקפוא

חרבין (Harbin) שוכנת בחבל מנצ'וריה באזור הארקטי של סין, בצפון-מזרח המדינה. החורפים באזור קשים במיוחד והטמפרטורות בחורף נמוכות להפליא – 13 מעלות מתחת לאפס ביום, ועד 35 מעלות מתחת לאפס בלילה. הפסטיבל נוסד בשנת 1985, ומאז היא הפך למוקד משיכה עולמי ולאחת מהאטרקציות הרשמיות של ממשלת סין. במהלכו, במתחמים שונים בעיר, מוצגות יצירות קפואות מקרח ומשלג בגדלים מעוררי השתהות: מבנים אדירים, פסלים בצורת בעלי חיים ודמויות מיתולוגיות, סצנות מסיפורי אגדות – והכל חצוב בקרח או בשלג. בלילות מאירים את היצירות העצומות האלה בשלל אורות צבעוניים, שמשתברים דרך קירות הקרח ומשתקפים בהם, ויוצרים מראה מיוחד מאין כמוהו.


פסטיבל הקרח. קר, מתקרר, קפוא!

שורשיו של הפסטיבל נעוצים בחג הפנסים הסיני המסורתי, שנחוג בצפון סין בעיצומו של החורף מאז המאה ה-17, תקופה בה הכפריים השתמשו בעששיות קרח כדי להאיר את לילות החורף הארוכים. הם נהגו לשפוך מים לתוך דלי ולהשאיר אותו בחוץ עד שיקפא. את גוש הקרח הקפוא שחררו מהדלי על ידי חימום קל, וקדחו בו פתח זעיר לנר. העששיות הפשוטות האלה השתכללו מאז, לבשו צורות שונות ומקסימות, והן מחזה מרנין גם היום.

פסטיבל הקרח של חרבין מתקיים בשלושה מוקדים: באולם תצוגות סגור, הגדול מסוגו בעולם, שבו מוצגים פסלים ענקיים חצובים בשלג; בפארק פתוח עצום ממדים שבו אפשר לראות פסלי קרח ודגמים של מבנים מפורסמים מרחבי העולם, כמו הפירמידות במצרים, החומה הסינית, מגדל אייפל ועוד; ובפארק זאולין, שם נחגג פסטיבל הפנסים המרהיב – פנטזיה של אור ומים, מוזיקה ופנסי קרח, בהם כאלה שמגולפים כדמויות מאגדות עממיות, בעלי חיים, דרקונים ועוד. במהלך הפסטיבל מתקיימים ברחבי העיר מופעים, כנסים ואירועים שונים.


הפסטיבל בלילה. כמה שיותר צבעוני, יותר טוב

מתי? פסטיבל הקרח בחרבין נפתח בכל שנה ב-5 בינואר ונמשך כחודש. המוצגים בפארקים הפתוחים נותרים על כנם עד בוא האביב, אז הם נמסים לאטם, ונעלמים. פרטים נוספים על המוצגים, האירועים והמתחמים בפסטיבל השנה באתר האינטרנט.

 

 


לחצו להגדלה

לחובבי הקרח, עוד חוויה קפואה – קרוב יותר לבית:

לישון על הקרח - מלון קרח ברומניה
לישון על הקרח – מלון קרח ברומניה
מלון בהרי פרגש ברומניה מציע חוויה קפואה במיוחד – כל החדרים חצובים בקרח, כמו גם הרהיטים (כולל המיטות!), הצלחות שעליהן מוגשת ארוחת הערב והכוסות בבר. במשך היום אפשר ללמוד איך לפסל בקרח או לבקר בכנסיית קרח

סין של פעם: הכפר שאשי במחוז יונאן

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.