תפריט עמוד
רבים היקבים שבעמק ההדסון, רובם יקבים משפחתיים קטנים. הוותיק שבהם, ובארצות-הברית כולה, הוא Brotherhood Winery , השוכן כשעה נסיעה מניו-יורק. חוצים את גשר וושינגטון, פונים ל- Palisades Parkway, ביציאה 9West פונים לכביש 87 צפונה. ביציאה 16 פונים לכביש 17West. מכביש זה יוצאים ביציאה 130, פונים לכיוון Washingtonville, ומשם לפי השילוט. 

הוא נוסד ב-1839 ולא חדל לפעול גם בשנות העשרים של המאה, כשנאסר על פי חוק לייצר ולשווק משקאות אלכוהוליים. היקב עקף את החוק על ידי ייצור יין לצורכי פולחן בכנסייה, ומספרים כי מספר הכמרים באותה תקופה עלה פלאים.
בשנת 1987 נקנה היקב המשפחתי על ידי שישה שותפים. סזאר, איש לבבי וחם, הוא יינן בעל שם ובן למשפחת ייננים, כומה מהיינות החדשים שפיתח ביקב כבר זכו בפרסים. הוא נולד בצ'ילה, התמחה בהנדסה חקלאית, השתלם בספרד ובצרפת, שם הכיר יהודייה מברוקלין ונסע אחריה לארצות הברית.
סזאר מסביר את תהליכי ההשבחה של זני הגפן ומתגאה במיוחד בשלושה סוגי יינות שזכו למוניטין: Marriage, יין לאספנים; השני, יין תוסס המיוצר על פי שיטת השמפניה הצרפתית; והשלישי, העולה על כולם, הוא "יין הקרח", Eiswein , יין נדיר שכמעט אין למוצאו בחנויות, ואפשר לייצרו רק בתנאי מזג אוויר מיוחדים, כשהטבע משתף פעולה. 

הסיור ביקב נמשך כשעה, ובמהלכו יורדים למרתפים קרירים שבהם מאוחסנות חביות היין הענקיות, מקבלים הסברים מרתקים על שיטות ייצור היין, ומסיימים באולם הטעימה. לא מומלץ לנהוג אחרי הביקור. 

כתובת: Brotherhood Plaza Drive 100, Washingtonville
טלפון: 1-845-4963661

מוזיאון הכפר
קרוב ליקב נמצא Museum Villge – כפר היסטורי, רפרודוקציה של כפר מהמאה ה-19. מגיעים אליו דרך כביש 17West יציאה 129, וממשיכים לפי השילוט. הכפר נבנה ב-1950 על פי דגמים מדויקים של כשלושים מבנים שהיו בסביבה. הוקמו כאן גם בתי מלאכה על כל הציוד התקופתי שלהם. מדריכים לבושים בבגדי התקופה מדגימים את השימוש בכלים ובפיהם סיפורים מרתקים על בתי מלאכה לנרות, למטאטאים, לקרמיקה, לרתמות סוסים ולאוכפים. 

יש כאן גם בית מרקחת ובו התכולה המקורית של בית מרקחת אשר פעל בכפר סמוך במאה ה-19: שורות של צנצנות ובהן תרופות, שידות עץ עם מגרות זעירות לתבלינים ורשימת מחירים של אז. בבית הדפוס ישנן פלטות ברזל מוכנות להדפסה, ודפס מדפיס במכונה ישנה פוסטרים שהמלה "מבוקש" מככבת בהם בגדול. בתחנת מכבי האש יש משאבות קיטור וכרכרות אדומות עם גלגלי עץ ענקיים, ובאורווה – כרכרות יפהפיות מקושטות. 

בית הספר מ-1805, הנמצא בכפר המוזיאון, מעניין במיוחד: בחדר יחיד ובו אח למדו יחד ילדים מכל הגילאים, כשהגדולים מסייעים לקטנים. המדריכה-מורה מספרת שבית הספר הזה היה פתוח רק בחורף, כי בשאר חודשי השנה עזרו הילדים בעבודות המשק. 

הילדים היו מגיעים לבית הספר ברגל, לא אחת מרחק של כמה קילומטרים, נושאים בידיהם עצים לאח שבכיתה. הלימודים בבית הספר הסתיימו בגיל 12, ונערות בנות 13 או 14 הפכו לא פעם למורות. המורות שנישאו נאלצו לעזוב את ההוראה, משום שבאותה תקופה סברו כי "חינוך ומשפחה לא הולכים יחד". 

כתובת: Route 17M 1010, Monroe
טלפון: 1-845-7828247/8

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לאן נעלמו הכוכבים?

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *