תפריט עמוד

עין עקב – מסלול אופניים

• משך המסלול: כחמש שעות כולל השתכשכות במעיין.

• אורך מסלול הרכיבה: כ-23 ק"מ.

נתחיל במדרשת בן גוריון. לאחר תצפית יפה על נחל צין מאתר קברו של בן גוריון נצא לכיוון מעלה צין. נרכוב על שביל ג'יפים שחור. משם נמשיך לרדת בזהירות רבה דרך מעלה צין. יש להקפיד ולרכוב בתשומת לב מאחר ומעלה צין הוא מעלה די תלול. משם נגיע לבקעת צין. בבקעה ובשוליה נובעים הרבה מעיינות וזה איזור מעניין. 

שביל האופניים יוביל אותנו למעיינות הכי יפים בנגב – עין עקב ועין עבדת. אחרי שירדנו בשביל השחור לבקעת צין נמשיך בו עוד כ- 500 מטרים עד שנגיע לפיצול שבילים. בפיצול נפנה ימינה לשביל כחול. השביל הכחול יוביל אותנו עד לחניה, שם נוכל להשאיר את האופניים או לשאת אותם ביד ולצעוד כקילומטר אחד אל המעיין. חשוב מאוד לא לנסוע בקטע הזה מכיוון שזהו קטע של משטחים לבנים. אם נרכוב שם באופניים נשאיר אחרינו המון סימנים בולטים שיקלקלו את נוף. המראה של עין עקב נפלא. סביב המעיין יש הרבה צמחייה. אפשר לשתות את המים, אבל הם מאוד לא טעימים מאחר והם מחלחלים לאט לאט דרך אדמת גיר וסופגים בדרך את כל המלחים שבאדמה. עין עקב הוא מעיין די גדול ויש בו מים כל השנה. אומרים שעומק המים בבריכה כ-5 מטרים. זו פינה מאוד מיוחדת במדבר. המים עמוקים ודי קרים. משני הצדדים יש משטחים ואפשר להשתרע עליהם ולנוח או לשבת ולשוחח שיחות אינטלקטואליות. אם אתם אוכלים במקום הקפידו כמובן לנקות את השטח אחריכם. אפשר לקפוץ לבריכה ולהשתכשך כאוות נפשיכם. 

כאשר נצא מהמעיין נחזור לשביל הכחול בו עלינו לעין עקב. נחזור בשביל זה ונדווש כשני קילומטרים, עד שנגיע לפיצול שבילים. כאן אנחנו נפרדים מהשביל הכחול ומתחברים לשביל האדום. נדווש בשביל האדום כשלושה קילומטרים. השביל האדום מסתיים בכביש. זהו הכביש המתחיל בקבר בן גוריון ומגיע לעין עבדת – גן לאומי – כאן יש לנו שתי ברירות האחת לסיים את הטיול ולעלות בכביש לעבר מדרשת בן גוריון. האפשרות השניה היא להמשיך לעבר עין עבדת. מי שבוחר להגיע לעין עבדת יהנה מהנחל, המפל והבריכות מלאות הצמחיה המושכת לכאן בעלי חיים רבים ביניהם יעלים. אבל צריך לזכור ששעות הביקור במקום מוגבלות, כדי לאפשר לבעלי החיים הרבים המגיעים למקום ליהנות גם הם מהשלווה הפסטורלית. בעין עבדת תוכלו גם לראות מערות של נזירים שגרו כאן בתקופה הביזנטית.

האם היית ביעד הזה?

 • 4

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

צמחי המדבר - הצמחים הכי מתוחכמים בארץ

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *