תפריט עמוד

עין ירקעם, לברוח מההמולה

עין ירקעם, לברוח מההמולה

טיול במדבר בחודש אוגוסט? לא, זו לא טעות. תכירו, עין ירקעם, פינת חמד מדברית ליום קיץ חם

לא להיבהל, למרות שעין ירקעם היא פינת חמד מדברית, היא בהחלט מתאימה לטיול קיץ קליל. כאן אין את הצפיפות הצפונית ואת המולת המטיילים בגליל, ואם חשקה נפשכם בפינת מדבר שלווה, בלי צעידה ממושכת – זה המקום.
כל ההליכה הנדרשת כדי להגיע מהכביש לעין ירקעם נמשכת כרבע שעה בלבד, ואינה קשה.

איך מגיעים: מירוחם ניסע בכביש 225 מזרחה. הכביש יוצא מהעיירה, ובבת אחת נבלע במדבר פתוח, עוד רגע והוא על שפתו של המכתש הגדול. מהתצפית הנפלאה יורד הכביש המנדטורי בפיתולים אל תחתית המכתש, וחוצה אותו לרוחבו מזרחה.

לאחר שיצא מהמכתש עובר הכביש מתחת לגשר הרכבת ופוגש את כביש צומת רותם-אורון. נפנה ימינה (דרומה) בכביש זה לכיוון אורון, ולאחר כ-200 מטר נראה על הכביש שלט שמאלה לעבר חניון עין ירקעם.

נחנה את הרכב, ונצא בשביל מסומן ירוק אל ערוץ נחל חתירה. כעבור 10-15 דקות הליכה נגיע לעין ירקעם- מפלון יבש בערוץ נחל חתירה. מתחת למפל יש כמה גבים המלאים מים כל השנה, ובתחתית הגב העמוק ביותר נמצאת נביעה עונתית קטנה- זוהי עין ירקעם. המים עומדים וירוקים, קרירות מצוקי הסלע נפלאה והשקט גדול.

המפלים והקניון התחתרו כאן בנקודה בה הנחל עובר בין שני סוגי מסלע, ויוצרים סדרה של מפלים דמויי מרזב בגובה כ-10 מטרים. אחרי שטפונות החורף נוצר מעט במורד הערוץ גב ענקי שאורכו כ-15 מטרים ועומקו כחמישה מטרים. כדאי לבדוק מה מצבו היום, ואם מתאפשר, לנצל את ההזדמנות לשחייה במים הירוקים והקרירים.

מדרגות חצובות בסלע יורדות אל הקניון מגדתו הצפונית, בהן ירדו תושבי מצד ירקעם הסמוך אל המים. מכאן נשוב באותה דרך אל הרכב, קרירים ומרוצים.


לחצו להגדלה

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 5

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

לטייל עם אופניים בנגב

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *