תפריט עמוד

סיפור תמונה: רוקמת האהבה

סיפור תמונה: רוקמת האהבה

בכפר איידר שבמזרח תורכיה פגשתי את אמין בסדראן, שבאה לביקור בבית אמה. אמין חיה בגרמניה, אבל הבית, זה שבלב, תמיד נשאר באיידר

אמין בסדראן, הכפר איידר (Ayder), מזרח תורכיה:

"אני כבר לא גרה כאן, אלא בגרמניה. עזבתי את הכפר מיד לאחר שסיימתי את בית הספר התיכון, אבל אני מגיעה בתחילת כל חורף לבקר את המשפחה. כשאני באה, דבר ראשון אני מניחה את המטפחת שלנו, נשות מיעוט הלאז, על הראש. זה סימן ההיכר והגאווה שלנו, ולכן זה משמח מאוד את אמא שלי. היא רקמה את כל החרוזים הקטנים אל שולי המטפחת במיוחד בשבילי. גרמניה היא מקום טוב להתפרנס בו – עובדים קשה ומרוויחים יותר כסף, אבל אני לא מרגישה שגרמניה היא בית. בשביל הרבה גרמנים תורכי הוא פחות בן אדם מהם.

"אני שמחה לחזור לבית הורי, אל ההרים ואל השקט, אבל יחד עם הגעגוע וההתרגשות, החזרה הביתה מפחידה אותי. אני לומדת ונחשפת לעולם הגדול, ובכל פעם מחדש אני תוהה איך אוכל לשתף את אמא בחוויות שהן כל כך לא מוכרות לה. אמא הרי לא יצאה אף פעם מתורכיה. כשאני מגיעה לביקור, אמא תמיד סורגת גרביים לקראת החורף. ותמיד, בכל פעם מחדש, מתפוגגים החששות שלי. יש הרבה דברים שאני לא מספרת לה, כי אני חושבת שהיא לא תבין, אבל אמא פשוט מחבקת אותי וגורמת לי להבין שהיא, אפילו בלי לדעת, מבינה אותי טוב יותר מכל אחד אחר". 

האם היית ביעד הזה?

  • 0

    כן הייתי

  • 0

    לא, אבל מתכנן

  • 0

    לא מעוניין

כדור פורח בקפדוקיה

האם המאמר הזה עזר לך?

עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

מסע אחר - המרכז לנסיעות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

code

מסע אחר - המרכז לנסיעות