תפריט עמוד

מצפורים חדשים נחנכו בגליל

ארבעה מצפורים חדשים בכביש 65 מאפשרים לנהגים לעצור בבטחה כדי להשקיף על הנופים הירוקים של הגליל

מצפורים חדשים נחנכו בגליל

ארבעה מצפורים חדשים נחנכו בין מחלף גולני לצומת עמיעד – נטופה, חוקוק, ארבל וצלמון. המצפורים החדשים הוקמו כחלק מפרויקט של חברת נתיבי ישראל להרחבת כביש 65/85, פרויקט שהושלם לפני חודשים אחדים, ואשר במסגרתו הושם דגש על פיתוח הנוף, נערך שיקום של אוצרות טבע ושמירה על בעלי חיים, וזאת בשיתוף פעולה עם הגופים הירוקים.

ארבעת המצפורים החדשים בצדי הדרך הוסדרו עם חניות לרכבים פרטיים ואוטובוסים, ויש מהם גישה נוחה ובטיחותית לעצירה במצפורים, מהם יש נקודות תצפית מרהיבות אל הנוף הגליל. בנוסף, בסמוך למחלף נחל עמוד, הוקם חניון למטיילים ואזורי חניה מוסדרים לאוטובוסים, המאפשרים גישה ישירה אל שביל ישראל ואל מסלול הליכה בנחל עמוד, אשר החל שוב לזרום בעקבות פירוק סוללת העפר אשר חסמה את זרימתו. במקום סוללת העפר הוקמו שתי מערכות גשרים. במסגרת הפרויקט פורקו עוד שתי סוללות עפר – בנחלים צלמון ועכברה, ומעליהם הוקמו גשרים חדשים.

מצפור ארבל – תצפית להר ארבל, רמת הגולן והגליל התחתון המזרחי | צילומים: חברת נתיבי ישראל

עצירה במצפורים לבאים מכיוון צפון לדרום (מצומת עמיעד למחלף גולני):

מצפור צלמון. במצפור חניון באורך של כ-40 מטרים. המצפור ממוקם מצד ימין של הדרך, בכביש 65, כשני קילומטרים אחרי מחלף צלמון החדש, והוא צופה אל עבר בקעת צלמון, מאגר צלמון ומאג'ר.

מצפור נטופה. ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, מיד אחרי תחנת הדלק שדה עמודים (אחרי מחלף עילבון). המצפור מכיל 14 חניות לכלי רכב פרטיים ושתי חניות לאוטובוסים. המצפור צופה לכיוון מערב, וניתן לראות ממנו את עילבון, הר תורען ובקעת בית נטופה.

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מצפור נטופה משקיף על בקעת בית נטופה והר תורען

עצירה במצפורים לבאים מכיוון דרום לצפון (ממחלף גולני לצומת עמיעד):

מצפור ארבל. ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, כקילומטר וחצי אחרי מחלף עילבון. המצפור מכיל 18 חניות לכלי רכב פרטיים ושתי חניות לאוטובוסים. יש ממנו תצפיות לכיוון מזרח, ממנה אפשר לראות את הר ארבל, רמת הגולן ואזור הגליל התחתון המזרחי.

מצפור חוקוק. ממוקם מצד ימין של הדרך בכביש 65, לפני גשר המוביל הארצי. המצפור, המכל חמש חניות לכלי רכב פרטיים ומפרץ חניה לאוטובוסים, צופה לכיוון בקעת חוקוק והגליל התחתון המזרחי.

בתמונה הפותחת: הנוף הנשקף ממצפור נטופה

לטייל עם אופניים בנגב

האם המאמר הזה עזר לך?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות מישראל

לסיים את הקיץ בגדול
לסיים את הקיץ בגדול

סיורי עששיות, תיאטרון צלליות, מופעים מוזיקליים בחיק הטבע, תצפיות כוכבים, סיפורי מורשת מומחזים, מופעים אור-קוליים מרתקים – זהו רק קומץ ממה שמחכה לכם בשלושת השבועות האחרונים של אוגוסט בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. יהיה שמח

במקום שתצאו מדעתכם – צאו לטבע
במקום שתצאו מדעתכם – צאו לטבע

לא קל לעבור את החודש האחרון של החופש הגדול: הקייטנות מסתיימות, מיציתם את מקומות הבילוי השגרתיים, הילדים מטפסים על הקירות... במקום להתעצבן או להשתעמם בבית, למה שלא תצאו אל הטבע ותיהנו מעשרות פעילויות מיוחדות לכל המשפחה? כך תסיימו ...

קיץ בנגב – נוסטלגיה, תבלינים וכדורים פורחים
קיץ בנגב – נוסטלגיה, תבלינים וכדורים פורחים

לקראת פסטיבל כדורים פורחים בנגב המערבי שיתקיים באוגוסט ירדנו דרומה לביקור עם טעם של פעם: דבש ישר מהכוורת, סיפורים על ימי השיתוף הקיבוציים (ומה קרה לחולצה שהדודה מאמריקה שלחה), ריחות תבלין ובושם במבוך, צפייה בזריחה מהכדור הפורח וסלסלת ...