תפריט עמוד
מילאנו, "הבירה הצפונית" של איטליה, אינה יכולה לעמוד נגד ההשפעות המדבקות והבנאליות של הגלובליזציה. ובכל זאת, גם בעיר המעודכנת הזאת, המשועבדת ללוק ולאופנה, עדיין אפשר לגלות איים נעלמים.
טרָטוריות, אוסטֵריות ולוקַנְדות – שמות נרדפים למסעדות ביתיות שהיו נפוצות באיטליה מאז ומעולם – הן שמורות טבע אפופות באווירה ובריחות מזמנים רחוקים, אתנחתא מאושרת לעוברי אורח. אפשר לשבת בנחת, להאזין לניגון הניב המקומי, לטעום את התבשיל הביתי המלווה בקנקן יין, לצחוק לכמה בדיחות עם השוטה התמידי, וגם להחליף מתכונים ולהשוות טעמים בין חבלי ארץ שונים.

האבירים באים
כזאת היא טברנה מוריג'י (Taverna Moriggi), השוכנת בבניין משנת 1600 ברחוב צר ושקט, במרחק פסיעה משדרת מגנטה (Corso Magneta) היוקרתית, העמוסה בחנויות מעצבים הזועקות את "המראה הנכון" האחרון. כמה נפלא לנטוש לרגע את המודרנה ולהרגיש כמו בתחילת המאה.
בכניסה לטברנה הזמן נעצר. נדמה שבחוץ עוד קושרים אבירים את סוסיהם ללולאות הברזל הכבדות, ומיד הם ייכנסו לחללים האפלים. 

בשנים הרבות שהתגוררתי במילאנו הייתי מדשדשת על אופנַי הישנים כשבחוץ כמעט חשכה סתווית, כדי להתרגע אצל מוריגי. להרהר ולקבל קצת השראה. המקום כמעט ריק, ואני יושבת ליד החלון העצום ומבקשת המלצה לכוס יין משובב, מרגיע, או משמח. תלוי ביום. והיו גם אותם מפגשים ליליים של שולחנות ארוכים עמוסים במבחר גבינות ונקניקים, לחם טרי והרבה יין, עם ידיים רבות הנשלחות שוב ושוב להפגיש בין גביעי הזכוכית וללחוש או לצעוק "סאלוטה!". סטודנטים ואמנים ממלאים את החלל בשמחת חיים. לא לשכוח לסיים את הערב ביין מתוק מטוסקנה (vin santo) ובעוגיות יבשות עם אגוזים שנטבלות ביין. חובה לטעום גם את עוגת השוקולד והאגסים.

אוצרות בספרייה העתיקה באיטליה
האיטלקים נוהגים לומר — לאחר שאכלנו ושתינו, כמו שאלוהים מצווה, נפנה מקום לקצת תרבות. לא רחוק מכיכר הדואומו (Piazza del Duomo), שבה שוכנת הכנסייה המפורסמת של העיר, נמצאת אחת מיצירות האמנות הקלאסיות: סל הפירות של קרוואג'ו, הצייר הסוער שנחשד ברצח והיטיב מכולם לצייר באור. עבודה נפלאה זו נמצאת בגלריה אמברוזיאנה (Pinacoteca Ambrosiana), המתלווה לספרייה העתיקה באיטליה, ספריית אמברוזיאנה 
(Biblioteca Ambrosiana), מוסד תרבותי שהקים הקרדינל פדריקו בורומאו במאה ה־17. בספרייה 24 אולמות תצוגה עם יצירות נפלאות של רפאל, ליאונרדו דה וינצ'י, ברויגל ואחרים.

אם תרצו לחפש ולמצוא את האי הנעלם שלכם, לכו לרובע נביליו (Naviglio), שבמרכזו עוברת התעלה (il Naviglio Grande) שמרטיבה את העיר. ברובע העתיק הזה יש בתי קפה, מסעדות, סטודיו של ציירים, חנויות אופנה וחנויות יד שנייה נהדרות. בכל יום ראשון אחרון בחודש פועל בו שוק עתיקות. עדיף להגיע בבוקר בגלל המוכרים הססגוניים והאור הנפלא, ולא לשכוח מצלמה.

קרנבל ונציה - למאה ה-18 ובחזרה

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.