תפריט עמוד

יוון: מנהרת הזמן בנפפליו

הכניסה לעיר הקסומה נאפפליו (Nafplio) ברכב עלולה לגרום ספקות לגבי אמינותו של כותב שורות אלה, אך סבלנות, בעוד כמה מאות מטרים תתגלה לפניכם עיר יפהפייה, עם שלושה מבצרים, שניים על הגבעות מסביב ואחד שסוגר על הנמל ונמצא במימי המפרץ.
לבאים דרך הים, העיר מזכירה ספינה שכל מפרשיה פתוחים והיא שטה ברוח גבית אל תוך מנהרת הזמן. ממעקות המרפסות מנופפות לשלום דמויות העיר לדורותיה, מי בחיוך של בגרות ומי בתמימות של ילד.
העיר קרויה על שמו של נאפפליוס, אחד מבניו של אל הים שנולדו מחוץ לנישואים. תושביה הראשונים היו פניקים ומצרים. למרגלות אקרונאפפליה 
(Akronafplia), המבצר הראשון של העיר מהמאה ה־13, משתרע מבוך של סמטאות, מדרגות ומבנים שרובם נבנו בתחילת המאה ה־19, ומבעד לפתחיו מתגלה שוב ושוב נוף הים.
זה המקום שבו "נקברה, סבלה ונפטרה גבורתם של יוון ושל המזרח", כתב הסופר איליאס ונזיס. נכון הדבר כי העיר היתה בירתה הראשונה של יוון כשהשתחררה מהכיבוש העותמאני. זו העיר שהתקבל בה המלך הקרוי "הראשון", אוטו מבוואריה. זו העיר שנרצח בה המושל היווני הראשון, יואניס קפודיסטיראס, העיר שנכלא בה קולוקוטרונים, אחד מגיבוריה הראשיים של מאבק השחרור מהתורכים.
הוונציאנים השאירו את חותמם במבנים המרשימים של העיר, כמו מבצר פלמידי (Palamidi), ש־999 מדרגות מובילות אליו (לא לדאוג, אפשר להגיע גם ברכב), כיכר סינטגמה (Sintagma) הרחבה שבה שולט מבנה מחסן הצי הוונציאני המשמש כיום כמוזיאון הארכיאולוגי, המבצר על האי בורצי
 (Burtzi), ששלט על המזח של העיר וסגר עליו בלילות בשרשרת כבדה. ציורי הקיר בכנסיית סנט ג'ורג' האורתודוקסית הם רפליקות של עבודות ציירים איטלקים קתולים. התורכים הוסיפו לעיר שני מסגדים, שהאחד שימש מאוחר יותר כבית ספר, והשני – מקום מושבו הראשון של הפרלמנט היווני.
והיום – תיירים מכל העולם ויוונים בהמוניהם פוקדים את העיר ונהנים מאווירת העיר, המשלבת עבר והווה. העיר מושכת אליה מבקרים בחורף ובקיץ, ומשנה פנים בין יום ובין לילה. טיילו בסמטאות ובמזח שלה, טעמו את האוכל הפשוט אך הטעים שמגישים בטברנות הקטנות, בקרו במוזיאון המחרוזות היווניות, התרחצו בחופיה היפים ונוחו בבתי המלון הקטנים והמעוצבים ששימשו בעבר בתי מגורים. לעת לילה חפשו גם מחוצה לה ברים, מועדונים קטנים וגדולים יותר, שבהם מנגנים את כל סוגי המוזיקה.

האם היית ביעד הזה?

 • 7

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

המנזרים התלויים של מטאורה

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *