תפריט עמוד

חוויה משפחתית: מרכזי המבקרים של מקורות

חוויה משפחתית: מרכזי המבקרים של מקורות

מאיפה באים המים? ביקור במרכזי מבקרים של מקורות מציע פעילויות, סיורים וחוויות, והכל ללא תשלום

בארץ יבשה כשלנו, שלא יכולה להתפאר בעשרות או מאות אגמים צלולים ובנהרות שוצפים, מים הם נושא מרכזי בשגרת חיינו. כל ילד לומד ש"חבל על כל טיפה" וחייבים לחסוך במים. אבל מניין מגיעים המים אל הברז? ביקור במרכזי המבקרים של חברת מקורות, הפזורים ברחבי הארץ, מספק פעילויות מגוונות לכל המשפחה, בהן גם סיורים רגליים, תצפיות נוף ועוד. המרכזים פתוחים לביקורים שישה ימים בשבוע, מראשון ועד שישי, והפעילות אינה כרוכה בתשלום. יש לתאם מראש את ההגעה.

אתר אשכול: חוויה רב חושית
אתר אשכול, הנמצא צפונית לצומת המוביל (כביש 77 לכיוון צומת גולני), מציע חוויה רב חושית של מים, אורות, צבעים וצלילים. הביקור כולל מיצג מרהיב, הסבר על מקורות המים בישראל ועל דרכי הטיפול בהם כדי לספקם באיכות מי שתייה מעולה, משחק טריוויה וסרט. בנוסף, ברחבי האתר מתקיים סיור רגלי או ממונע על רקע הנופים המרהיבים של בקעת בית נטופה.
טלפון לתיאום ביקור: 04-6500664

אתר ספיר: בעקבות המוביל
צפונית-מערבית לכנרת (כביש 90), צמוד לאכסניית הנוער "כרי דשא", נמצא מרכז מבקרים נוסף של מקורות בצפון, אתר ספיר. הביקור במקום כולל הסברים על הקמת המוביל הארצי ומערכת אספקת המים בישראל, בליווי דגם-חתך של המוביל הארצי וסרטים. הביקור כולל גם סיור בתחנת השאיבה החצובה בהר, שבעזרתה עולים מי הכנרת לגובה של 250 מטר. אפשר להמשיך בסיור ולהגיע למצפור צ'רה, הצופה לנוף יפהפה של נחל עמוד, לראות את הגיחון (צינורות בצורת U) שהניחה מקורות בנחל במבצע שכמו נלקח מסרטי מתח, ולהבין איך חוצים המים את הנחל ועולים לגדה השנייה על פי חוק הכלים השלובים.
טלפון לתיאום ביקור: 04-6714770

אתר מים לירושלים, בין מזכרת בתיה לחולדה, מתאר את אספקת המים לירושלים בכל הזמנים | צילום: חן מיקא

מעיינות הירקון: הפתעות מעל האדמה ובתוכה
למי שמעדיף להישאר באזור המרכז, מרכז מעיינות הירקון, הנמצא בין פתח תקווה לראש העין (מתחת לכביש מספר 483), מציע חוויות והפתעות מעל האדמה ובתוכה. בנקודה זו נפגשים מי המוביל הארצי ומעיינות הירקון, ומפה הם מוזרמים דרומה, עד למצפה רמון, ומערבה, לגוש דן. ניתן לסייר במעיינות הירקון החבויים מעבר לכביש, בתוך סבך האשלים והצומח. עוד באזור המרכז: מים לירושלים, אתר שנמצא בין מזכרת בתיה לחולדה ומתאר את אספקת המים לירושלים בכל הזמנים. מכאן אפשר להמשיך לסיור בברֵכת קו השילוח ביער חולדה ולשמוע על אספקת המים לירושלים מראשית ההתיישבות בכלל, ובמלחמת העצמאות בפרט.
טלפון לתיאום ביקור: 03-9388961

תחנת שמחה: שילוב של היסטוריה וקִדמה
נסיעה על כביש דורות – רוחמה (כביש 334) תוביל אותנו למרכז המבקרים הדרומי של מקורות – תחנת שמחה. זוהי אחת מתחנות אספקת המים המרכזיות של מקורות בנגב, והביקור בה הוא מסע במנהרת המים והזמן. המסע מתחיל עוד מראשית ההתיישבות בדרום הארץ, מסביר איך מתמודדת החברה עם האתגר של אספקת מים לאזור שמתאפיין במחסור במקורות מים טבעיים, ומציג את הפיתוחים ואת האמצעים הטכנולוגיים של ימינו.
טלפון לתיאום ביקור: 08-6620650

עוד מידע
טלפון לתיאום ביקור בכל האתרים: 1-800-250-270
טלפון לתיאום ביקורי קבוצות: 03-6230490
פרטים נוספים באתר האינטרנט

 

האם היית ביעד הזה?

 • 1

  כן הייתי

 • 3

  לא, אבל מתכנן

 • 1

  לא מעוניין

צמחי המדבר - הצמחים הכי מתוחכמים בארץ

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *