תפריט עמוד

הרי השמיים – טבע סיני עוצר נשימה

הרי השמיים – טבע סיני עוצר נשימה

שמורת וולינגיואן במחוז חונאן נראית כמו יצירה של אמן סיני מוכשר במיוחד: אלפי עמודי אבן מזדקרים לגובה עצום, עצי אורן צובעים אותם בפלומה ירקרקה וערפל תמידי מוסיף כתמי אפור רכים לתמונה. כתבה מצולמת

גם מי שכבר היה בחצי עולם וראה את שבעת פלאי תבל המודרניים, יתקשה להישאר אדיש למראה הנופים יוצאי הדופן של שמורת וולינגיואן (Wulingyuan), שבמחוז חונאן במרכז סין. אלפי מגדלי סלע מזדקרים אל על, רבים מהם מגיעים לגובה של 400 מטר ויותר. אבל זה עוד לא הכל: המורדות התלולים מכוסים בפלומה עדינה של עצי אורן וערפל ועננים צובעים תדיר את האזור באפור רך. התוצאה עוצרת נשימה ממש, ומי שלא מסתפק במבט מהקרקע יכול לקחת רכבל שחולף בין הפסגות המחודדות ומציע מבט ממעוף הציפור.

שמורת וולינגיואן מורכבת מכמה אזורי טבע שכל אחד מתאפיין בנופים שונים, אבל אין ספק שתצורת הנוף הבולטת ביותר הם כ-3,000 עמודי האבן המורכבים ברובם מקוורץ. בין העמודים זורמים פלגי מים שיוצרים בריכות ומפלים. ממשלת סין הכריזה על המקום כעל "אזור נוף ועניין היסטורי" ואילו אונסק"ו העניקה לו מעמד של אתר מורשת עולמית. הסינים מכנים את עמודי האבן טיאנזי (Tianzi), בן השמיים, על שמו של איכר מקומי שזה היה כינויו ואשר הוביל מרד איכרים.

בסביבה יש רק ישובים מעטים, ומרבית התושבים הם בני מיעוטים אתניים שהצליחו לשמר את תרבותם הייחודית הודות לריחוקו של האזור ממרכזי אוכלוסיה והעובדה שחלקים רבים בו אינם נגישים.

למי שלא מאמין שיופי כזה קיים בעולמנו, הנה תמונות (לחצו עליהן להגדלה):

מפת האזור:


לחצו להגדלה

 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 5

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

סין של פעם: הכפר שאשי במחוז יונאן

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *