תפריט עמוד

הצילום הזוכה – עוף גוזל

הצילום הזוכה – עוף גוזל

הוכרזו הזוכים בתחרות הצילומים ע"ש עמית גפן שיזמה החברה להגנת הטבע. זו השנה השנייה בה מתקיימת התחרות. הכרזת הזוכים התקיימה במסגרת יום העיון השנתי לצפרות של החברה להגנת הטבע

לשלב הגמר של התחרות עלו 12 צילומים, מתוך מאות רבות שנשלחו, ומתוכם בחר צוות שופטים שכלל צלמים מקצועיים, מומחי צפרות ונציג ממשפחת גפן, את הצילומים הזוכים. מארגני התחרות מדגישים כי לא התקבלו צילומים של ציפורים בשבי או במצוקה, או צילומים אשר הביאו לפגיעה או הפרעה לציפורים ולבית גידולן.
במקום הראשון זכה צילום של הציפור הלאומית, הדוכיפת, שצילם אופיר לוטן מקיבוץ בית השיטה. הצילום מציג את הדוכיפת רגע לפני שהיא מאכילה את גוזלה בקן. למקום השני נבחר הצילום של חמסן זנבתן שצילם אורי אביטן במפרץ אילת ובמקום השלישי זכה איליה שלמייב שצילם משפחת כוסים בשפלת יהודה. תערוכה של כל 12 הצילומים שעלו לשלב הגמר תוצג בחודשים הקרובים בבית החברה להגנת הטבע ברחוב הנגב 2 בת"א.
לדברי יואב פרלמן ממרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע ומארגן התחרות מטעם החברה להגנת הטבע, "לישראל יש אחריות בינלאומית לשמירה על מאות מיליוני הציפורים שנודדות דרך ישראל ומקננות בה, ועל מדינת ישראל להגביר את המאמצים לשמירה על המערכות הטבעיות בישראל ועל משאבי הטבע הנדירים. אנו מקווים כי החשיפה לעולם הטבע והציפורים, דרך הצילומים, תגביר את המודעות לחשיבות השמירה על הציפורים ועל הטבע בישראל". 

התחרות מתקיימת לזכרו של עמית גפן, שהיה צפר מוכשר וצלם ציפורים מושבע ועבד במרכז הצפרות של החברה להגנת הטבע. עמית נפטר באפריל 2007 והוא בן 21 בלבד. מטרת התחרות היא לסייע בהנצחת זכרו ופועלו לקידום אהבת הציפורים, הארץ והאדם.

התמונה הזוכה – דוכיפת | צילום: אופיר לוטן
 

המקום השני – חמסן זנבתן | צילום: אורי אביטן
 
חביב הקהל – עגור אפור | צילום: יגאל דקל
 

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 0

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

לטייל עם אופניים בנגב

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  כתבות מישראל

  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים
  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים

  ארץ הבולענים בחופי ים המלח אינה מקום לשוטט בו ובכל זאת למרות הסכנה המתמדת של שקיעת הקרקע הפך האזור הזה עם השנים לאתר שוטטות מבוקש וגם לארץ מפלט של מתבודדים ונוודים הנוטים את אוהלם במקום. וגם: בדיקה של ...

  בעקבות זרימת נחלים בגליל העליון
  בעקבות זרימת נחלים בגליל העליון

  אין דבר יותר מרשים ומענג מלראות נחלים שוצפים ויותר מפלים שוצפים שבדרך כלל יבשים או בספיקה מועטה. יואב יעקובי הכין לכם טיול בצפון בן יומיים שכולם סביב המים ואף בתוך המים, בחורף.

  הגלבוע והעמקים: בין שדות, מעיינות ואנשים מיוחדים
  הגלבוע והעמקים: בין שדות, מעיינות ואנשים מיוחדים

  בתקופה שבה כולנו משתוקקים לצאת לאוויר הפתוח ולמרחבים הירוקים, אין כמו טיול באזור הגלבוע, עמק חרוד ועמק המעיינות. לצד נופים יפים, מסלולים מגוונים, מעיינות, בריכות דגים ואינספור ציפורים, אפשר גם ליהנות מסדנאות ופעילויות ייחודיות, שמביאות הרבה שמחה ללב ...