תפריט עמוד

הישרדות באיי הפנינה

העונה השנייה של "הישרדות", ששודרה בתחילת 2009, צולמה באיי הפנינה בפנמה שבמרכז אמריקה. מהם האיים האלה, מה קרה בהם בעבר ואילו סיפורים גדולים נקשרו אליהם? הנה עשרה דברים שכדאי לדעת על איי הפנינה:

1. ארכיפלג איי הפנינה מונה 200 איים אבל רק כחמישה מהם מיושבים. האיים שוכנים צמוד לחוף של פנמה במרכז אמריקה, במרחק 47 קילומטרים מעיר הבירה פנמה סיטי. טיסה נוחה שנמשכת רק כרבע שעה מחברת את האיים עם בירת פנמה. 

2. עד כה צולמו באתר זה שלוש עונות של סדרת "הישרדות" האמריקאית המשודרת ב-CBS. כבר לפני חמש שנים התמודדו באיי הפנינה המועמדים האמריקאים של הישרדות בעונות השביעית, השמינית והשתים עשרה של הסדרה. במקום כמה בתי מלון גדולים וכפרי נופש. 

3. מגלה האיים, ואסקו נונייז הספרדי לא הגיע אליהם מעולם. ב-1513 כאשר שט באזור החוף של פנמה נתקל בסירות ובהן כמה ילידים שעסקו בשליית פנינים. הם סיפרו לו על קבוצת האיים העשירה באבנים יקרות והוא העניק להם את השם איי הפנינה מבלי שראה אותם אפילו מרחוק. 

4. במאות השנים לאחר גילויים של האיים נחשב המקום למעוזם של פיראטים. הסיבה המרכזית לכך היו המפרצים הרבים, הנסתרים מן העין, שיש באזור איי הפנינה. אלה אפשרו לפיראטיםלהסתתר, להתארגן, להחביא אוצרות ובעיקר לחפש פנינים. 

5. מאז 1938 אין שליית כמעט פנינים באזור זה, בגלל פגיעה אנושה ביבול הפנינים. מצעי האבנים היקרות נהרסו מסיבה לא ידועה ורק בשנים האחרונות נראה שהם מתחילים להתאושש. הסברה היא שבשנים הקרובות תחודש שליית הפנינים מן האזור.
.
6. הפנינה המפורסמת ביותר שהגיעה מאיי הפנינה היא "לה פרגרינה". אבן זו שגודלה 31 קראט התגלתה כבר במאה ה-16 וניתנה כמתנה למלך ספרד פיליפ השני. הוא העניק אותה לאשתו המלכה מרי הראשונה. לאחר מכן נדדה האבן והגיעה לבני משפחת בופרטה בצרפת ולמרקיז הבריטי אברקום. ב-1969 זכתה האבן לפרסום עולמי כאשר כוכב הקולנוע רי'צרד ברטון רכש אותה כמתנת יום הולדת לרעייתו אליזבת' טיילור. ברטון שילם אז סכום עתק בסך 37 אלף דולר. טיילור הצליחה לאבד את הפנינה הנודעת כמה שנים לאחר שקיבלה אותה ומסע החיפושים ההיסטרי הסתיים רק לאחר שהאבן נמצאה בפיו של כלבה האהוב.

7. האיים הנודעים ביותר בארכיפלג הם Contadora, Isla San Jose, Isla del Rey.

8. האי המפותח ביותר הוא קונטאדורה ששטחו 1.2 קילומטר רבוע. קל לסייר בו ברגל ויש לאורכו תריסר חופי רחצה שמתחרים ביניהם על התואר "החוף המושלם".

9. שני שבטי השורדים בעונה השנייה של "הישרדות" נקראים "קאניבה" ו"בארו". השם קאניבה לקוח משמם של בני השבט המקומי הקדום שהתפרסמו כאוכלי בשר אדם ואפילו העניקו את שמם לכל אוכלי האדם שנקראים מאז קניבלים.

10. השבט "בארו" נקרא על שמו של הר געש בפנמה שמתנשא לגובה 3.5 קילומטר. הר הגעש בארו התפרץ לאחרונה לפני יותר מארבע מאות שנים.

הים הקריבי - בוקאס דל טורו

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.