תפריט עמוד

דניאל קרן הגיע לפסגת האוורסט

המטפס ורץ המרתון דניאל קרן שוהה בחודש האחרון בנפאל ומטפס במסגרת משלחת קנדית על האוורסט. בבוקרו של יום שלישי, 19 במאי, עמדו חברי המשלחת על הפסגה הגבוהה בעולם

דניאל קרן, שיצא בעבר כשליח מסע אחר במסגרת משלחות רבות, שוהה בימים אלה בנפאל כחבר במשלחת מקנדה שמטפסת על הר האוורסט. קרן ערך בעבר מסעות טיפוס וספורט אתגרי מפרכים במדבר סהרה, בגרינלנד, בהימלאיה וביעדים אחרים. רבות מן ההרפתקאות האלה תועדו במסגרת כתבותיו עבור מסע אחר. 
על פי
הבלוג של המשלחת עימה מטפס קרן, הטיפוס לפסגה עבר ללא תקלות מיוחדות והם הגיעו אליה ביום שלישי ה- 19 במאי בשעה 9:00, שעון נפאל. אחרי שירדו מהפסגה, חזרו חברי המשלחת למחנה 4 למנוחה, לפני שיתחילו את הדרך בחזרה במורד ההר.
עד כה מתנהל המסע באופן סביר למרות שמשתתפיו נתקלו בלא מעט בעיות. החמורה שבהן התעוררה כאשר אחד המלווים הנפאליים נפל במהלך הטיפוס ונהרג. כמה מחברי המשלחת סבלו מבעיות של מחלת גבהים בשל הגובה הרב ונאלצו להפסיק את הטיפוס ולהמתין במחנות הנמוכים יותר. 
משלחות רבות ששוהות בעונה זו על ההר מנסות לתכנן את הזינוק האחרון לפסגה בתבונה. הרוחות החזקות על ההר לא איפשרו לכמה משלחות להעפיל לפסגה בתאריך שתכננו. עובדה זו עלולה ליצור צפיפות ודוחק מסוים על המדרונות ובעיקר ב"צווארי הבקבוק" בהם נדרשים המטפסים להיעז בחבלים ובסולמות שקבועים בנתיב המוביל לפסגה. תהליך זה עלול להימשך זמן רב כאשר מספר גדול של מטפסים נע בכבדות על המדרונות. 
על פי בלוג המשלחות חשים המטפסים שעדיין נמצאים בקבוצה המובילה, ובהם קרן, בטוב ומתכוננים למאמץ האחרון שאמור להוביל אותם בימים הקרובים לפסגה. 
עונת הטיפוס על האוורסט קצרה ונמשכת בדרך כלל רק כמה שבועות – מתחילת מאי עד תחילת יוני. רוב המטפסים המערביים אינם יכולים לבצע יותר מניסיון זינוק אחד לפסגה ולכן יש חשיבות גדולה לתכנון הטיפוס וחלוקת המאמץ והתחשבות במזג האוויר.
האוורסט, ההר הגבוה בעולם, מתנשא לגובה 8648 מטר. עד כה העפילו אל הפסגה שלושה ישראלים. דורואן אראל היה הראשון שהצליח לעלות לפסגה, בשנת 1992. כמה שנים לאחר מכן עשו זאת עוד שני מטפסים ישראלים דוד יפרח ומיכה ניב. קרן אם יצליח יהיה הישראלי הרביעי שיניף את דגל ישראל במקום הגבוה בעולם.
קרן הוא בנקאי לשעבר שמנהל כיום קרן השקעות באחת החברות של קבוצת נוחי דנקנר. הוא רץ מרתון מצטיין, מייסד "מועדון רצי תל אביב" ואחד מספורטאי הספורט האתגרי המובילים בישראל. לזכותו נזקפים עשרות מסעות של ספורט אתגרי ברחבי העולם מרתון החולות בסהרה (250 ק"מ), טיפוס על הפסגות החשובות ביותר בעולם וניסיון לחציית כיפת הקרח של גרינלנד. 
 
לכתבתו של דניאל קרן על המסע לגרינלנד 
 

נפאל: סודות ההימלאיה

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות מנפאל

בעקבות ציידי הדבש בהימלאיה בנפאל
בעקבות ציידי הדבש בהימלאיה בנפאל

מזה למעלה מ-2000 שנה גברי שבט הגורונג והמגאר, משלשלים עצמם בעזרת סולמות וחבלים מבמבוק, בין ענני הדבורים הגדולות בעולם במצוקי רכס ההימלאיה שבנפאל. לימור צדוק שהיתה בכלל עם עקבים ובדרך לטיסה, מצאה את עצמה בדרך תלולה בוצית בג'ונגל, ...

הקשר המיוחד שבין רכס הרי ההימלאיה לנפאל
הקשר המיוחד שבין רכס הרי ההימלאיה לנפאל

נפאל התברכה בשמונה מתוך 10 הפסגות הגבוהות בעולם, כולן ברכס ההימלאיה וכולן מתנשאות ליותר משמונה קילומטרים מעל פני הים. איך נוצר הרכס הגבוה, מה סוד המשיכה שלו למטפסי ההרים והאם נשארו בו מקומות לא נגישים של טבע פראי?

פסטיבל הצ'אט בג'אנאקפור, נפאל: מסע לארץ האגדות
פסטיבל הצ'אט בג'אנאקפור, נפאל: מסע לארץ האגדות

לימור צדוק הגיעה לפסטיבל מיוחד בג'אנאקפור שבנפאל, מחוץ למסלול התיירות הרגיל, והרגישה שנחתה בארץ האגדות. הפסטיבל נחגג אחת לשנה במרחב של צפון הודו ודרום נפאל. הוא נחגג במשך אלפי שנים ושייך לתרבות ולמסורת ההודית הקדומה. במשך שלושת ימי ...