תפריט עמוד

דניאל קרן הגיע לפסגת האוורסט

המטפס ורץ המרתון דניאל קרן שוהה בחודש האחרון בנפאל ומטפס במסגרת משלחת קנדית על האוורסט. בבוקרו של יום שלישי, 19 במאי, עמדו חברי המשלחת על הפסגה הגבוהה בעולם

דניאל קרן, שיצא בעבר כשליח מסע אחר במסגרת משלחות רבות, שוהה בימים אלה בנפאל כחבר במשלחת מקנדה שמטפסת על הר האוורסט. קרן ערך בעבר מסעות טיפוס וספורט אתגרי מפרכים במדבר סהרה, בגרינלנד, בהימלאיה וביעדים אחרים. רבות מן ההרפתקאות האלה תועדו במסגרת כתבותיו עבור מסע אחר.
על פי
הבלוג של המשלחת עימה מטפס קרן, הטיפוס לפסגה עבר ללא תקלות מיוחדות והם הגיעו אליה ביום שלישי ה- 19 במאי בשעה 9:00, שעון נפאל. אחרי שירדו מהפסגה, חזרו חברי המשלחת למחנה 4 למנוחה, לפני שיתחילו את הדרך בחזרה במורד ההר.
עד כה מתנהל המסע באופן סביר למרות שמשתתפיו נתקלו בלא מעט בעיות. החמורה שבהן התעוררה כאשר אחד המלווים הנפאליים נפל במהלך הטיפוס ונהרג. כמה מחברי המשלחת סבלו מבעיות של מחלת גבהים בשל הגובה הרב ונאלצו להפסיק את הטיפוס ולהמתין במחנות הנמוכים יותר.
משלחות רבות ששוהות בעונה זו על ההר מנסות לתכנן את הזינוק האחרון לפסגה בתבונה. הרוחות החזקות על ההר לא איפשרו לכמה משלחות להעפיל לפסגה בתאריך שתכננו. עובדה זו עלולה ליצור צפיפות ודוחק מסוים על המדרונות ובעיקר ב"צווארי הבקבוק" בהם נדרשים המטפסים להיעז בחבלים ובסולמות שקבועים בנתיב המוביל לפסגה. תהליך זה עלול להימשך זמן רב כאשר מספר גדול של מטפסים נע בכבדות על המדרונות.
על פי בלוג המשלחות חשים המטפסים שעדיין נמצאים בקבוצה המובילה, ובהם קרן, בטוב ומתכוננים למאמץ האחרון שאמור להוביל אותם בימים הקרובים לפסגה.
עונת הטיפוס על האוורסט קצרה ונמשכת בדרך כלל רק כמה שבועות – מתחילת מאי עד תחילת יוני. רוב המטפסים המערביים אינם יכולים לבצע יותר מניסיון זינוק אחד לפסגה ולכן יש חשיבות גדולה לתכנון הטיפוס וחלוקת המאמץ והתחשבות במזג האוויר.
האוורסט, ההר הגבוה בעולם, מתנשא לגובה 8648 מטר. עד כה העפילו אל הפסגה שלושה ישראלים. דורואן אראל היה הראשון שהצליח לעלות לפסגה, בשנת 1992. כמה שנים לאחר מכן עשו זאת עוד שני מטפסים ישראלים דוד יפרח ומיכה ניב. קרן אם יצליח יהיה הישראלי הרביעי שיניף את דגל ישראל במקום הגבוה בעולם.
קרן הוא בנקאי לשעבר שמנהל כיום קרן השקעות באחת החברות של קבוצת נוחי דנקנר. הוא רץ מרתון מצטיין, מייסד "מועדון רצי תל אביב" ואחד מספורטאי הספורט האתגרי המובילים בישראל. לזכותו נזקפים עשרות מסעות של ספורט אתגרי ברחבי העולם מרתון החולות בסהרה (250 ק"מ), טיפוס על הפסגות החשובות ביותר בעולם וניסיון לחציית כיפת הקרח של גרינלנד.

לכתבתו של דניאל קרן על המסע לגרינלנד

נפאל: סודות ההימלאיה

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.

  כתבות מנפאל

  כל אחד והאוורסט שלו: סיפור מסע
  כל אחד והאוורסט שלו: סיפור מסע

  "אחרי שבועות רבים של הכנה סוף-סוף יוצאים למסע. "אתה רואה", אריה צועד לצידי, "זה כל כך פשוט". אנחנו יורדים. במשעול ממולנו חומת רכס הרי ההימלאיה. אי שם במרחק חמישה עשר ימי הליכה נמצא הבייס קמפ של האוורסט. נירית ...

  עזרא אוריון: כן שיגור של התודעה בבקעת אנפורנה
  עזרא אוריון: כן שיגור של התודעה בבקעת אנפורנה

  עזרא אוריון, הפסל הסביבתי, טיפס לטרק האנפורנה חמש פעמים כדי לבנות ולשפץ "כן שיגור" - הפסל הגבוה ביותר בעולם, שמצביע לעבר פסגת ההר הגבוה. "העם שלנו זה המין האנושי והמולדת שלנו היא כדור הארץ. אנחנו פה ואנחנו עושים ...

  טרק לאוורסט בייס קמפ – בלי לראות
  טרק לאוורסט בייס קמפ – בלי לראות

  לא פשוט לצאת בגיל 69 לטרק בהימלאיה. מסובך פי כמה וכמה כשהמטייל בגיל הזה הוא גם עיוור. ראובן ברון עשה את הלא נתפס - טיפוס בדרכים צרות ותלולות, על פי תהום, עם אינספור מדרגות וסלעים ענקיים, מבלי לראות ...