תפריט עמוד
עם כל בנייני הממשל, המוזיאונים והאנדרטאות, רבים חושבים שוושינגטון היא עיר אפורה, עוטה שלמת בטון ומלט. לאלה מצפה הפתעה: עשרות פארקים וגנים צובעים את העיר ואת סביבותיה בירוק רענן, ובאופי קליל ושונה מהמכובדות המתבקשת. בסופי שבוע ובחגים יוצאים רבים מתושבי הבירה אל פינות הטבע של העיר. הפארקים והגנים הם אתרים נפלאים – למקומיים ולתיירים – לעשות ספורט (הליכה, ריצה, גלגיליות, אופניים ומשחקי כדור), לערוך פיקניק או להעביר אחר הצהריים רגוע עם ספר על כר הדשא.

העונות הנעימות ביותר לישיבה בפארקים הן הסתיו, כשצבעי השלכת משרים אווירה מיוחדת, והאביב, שבו כדאי לשוטט ליד "אגן הגאות" ולהתענג כל פריחת עצי הדובדבן. מידע על מופעים, פסטיבלים ועוד המתרחשים בפארקים ברחבי העיר אפשר למצוא בלשכות המידע.

צמחייה עשירה בפארק רוק קריק | הצילום באדיבות רשות הפארקים הלאומיים


ירוק בפנים, ירוק בחוץ

כל גן וקסמיו. המפורסם מכולם הוא הנשיונל מול, שדרה-מדשאה ענקית הנפרשת בין גבעת הקפיטול לנהר פוטומק, ועוברת מול הבית הלבן. שם אפשר לצאת לפיקניק, לסיבוב ריצה או למשחק כדורעף, פוטבול ופריזבי (בסוף אוגוסט מתקיים ליד אנדרטת וושינגטון פסטיבל פריזבי).
מיקום: בין Constitution Ave ל-Independence Ave
אתר אינטרנט

חוץ מהנשיונל מול, כדאי להגיע אל הפארק הגדול ביותר בעיר, פארק רוק קריק, שמתחיל במדינת מרילנד ומגיע עד לפוטומק. גם בשכונת ג'ורג'טאון יש כמה גנים ופארקים יפים, בהם אחוזת דאמברטון אוקס, שהכניסה לגניה היפים היא בתשלום. מצפון לאחוזה משתרע פארק באותו שם, וממזרחה שוכן פארק מונטרוז (Montrose Park) – בשניהם הכניסה חינם.

Rock Creek Park
מיקום: בין שכונת ג'ורג'טאון לשכונת דופון סירקל

Dumbarton Oaks
מיקום: 3101 R St, ג'ורג'טאון

Dumbarton Oaks Park
מיקום: מצפון לאחוזת דאמברטון , ג'ורג'טאון

Montrose Park
מיקום: 31 St פינת R St, ג'ורג'טאון

גם מחוץ לגבולות הבירה יש פארקים יפים שכדאי לבקר בהם. מצפון לעיר, לאורך כביש 270, פזורים כמה פארקים נעימים עם אגמים לשיט ולדיג ומוזיאונים קטנים. על כביש 340 שוכן הפארק הלאומי הארפרז פרי (Harpers Ferry Nationl Park), היושב על מפגש הנהרות פוטומק ושננדואה, ובו תצפית יפה מההר. עוד פארק קרוב לבירה הוא אחוזת וושינגטון במאונט ורנון.

הפארק הלאומי Harpers Ferry
מיקום: על כביש 340, מדרום-מערב לוושינגטון
אתר אינטרנט

פינה קסומה בגנים של אחוזת דאמברטון אוקס | צילום: פיליפ אוליבר, GFDL

לראות את ויקטוריה האמזונית
בתוך העיר מצויים שני גנים בוטנים מומלצים לביקור. הגן הבוטני הלאומי (The National Arboretum) כולל הרבה פינות חמד ושבילי הליכה. יש בו עצים יפנים ננסיים, כמה מהם בני מאות שנים. הגן הבוטני של ארצות הברית (U.S Botanic Garden) שוכן ליד הקפיטול ונגיש יותר למבקרים. גני קנילוורת (Kenilworth Aquatic Gardens) היפים שמים דגש על צמחי מים: יש בהם אלפי צמחים, אבל עיקר גאוותם על שושנת ויקטוריה האמזונית ועל הלוטוס ההודי שהונבט מזרעים בני מאות שנים. שיא הפריחה הוא בחודשי הקיץ – יוני ואוגוסט. רצוי להגיע בשעות הבוקר.

The National Arboretum
מיקום: 3501 New York Ave, NE
מטרו: Stadium Armory
אתר אינטרנט

U.S Botanic Garden
מיקום: 1st St and Maryland Ave, SW
מטרו: Capital South
אתר אינטרנט

Kenilworth Aquatic Gardens
מיקום: 1900 Anacostia Dr, NE
מטרו: Deanwood
אתר אינטרנט

סתיו בגן הבוטני הלאומי. פינות חמד ושבילי הליכה | הצילום באדיבות הגן הבוטני

על גלגלים
וושינגטון מציעה לחובבי אופניים עשרות קילומטרים של שבילי רכיבה. פארק רוק קריק נסגר למכוניות בסופי שבוע כדי לאפשר תנועה חופשית למדוושים. בפארק קרסנט בג'ורג'טאון יש שביל רכיבה מתעלת C&O עד מרילנד השכנה, ומשם מגיע שביל עד מאונט ורנון שבווירג'יניה. מידע רב על מסלולי אופניים בוושינגטון ובסביבתה, מפות, המלצות, מקומות לשכור אופניים ותשובות על שאלות נפוצות תוכלו למצוא באתר האינטרנט Bike Washington.

 

לאן נעלמו הכוכבים?

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.