תפריט עמוד

ביקור ביד ושם

קמפוס יד ושם, צילום נועם חן, באדיבות יד ושם

אתר יד ושם, המשקיף על הרי ירושלים, מכיל מוזיאונים, תערוכות, אנדרטאות ואתרי זיכרון. הצצה לאתר המרגש והמלצה לכמה אירועים מיוחדים שיתקיימו בו בחודשיים הקרובים

יד  ושם שוכן על הר הזיכרון ומשקיף אל נופם הפסטורלי של הרי ירושלים. האתר משתרע על פני דונמים של חורש ושבילים, המובילים אל מוזיאונים, תערוכות, אנדרטאות, פסלים ואתרי זיכרון. אלפי אנשים מבקרים מידי יום במכלול המוזיאוני ופותחים את סיורם במוזיאון לתולדות השואה.

מבקרים במוזיאון לתולדות השואה | הצילומים בכתבה באדיבות יד ושם

מבקרים במוזיאון לתולדות השואה | הצילומים בכתבה באדיבות יד ושם

המוזיאון בנוי ברובו מתחת לפני הקרקע והוא בעל מבנה לינארי דמוי חץ – 200 מטר אורכו –  החודר להר מצדו האחד ויוצא מצדו האחר. המוזיאון מורכב מגלריות שונות, המציגות את סיפור השואה מנקודת מבט יהודית ייחודית על ידי חפצים מקוריים, מסמכים, עדויות, סרטים, יומנים, מכתבים ויצירות אמנות גם יחד, תוך שימת דגש על הסיפור האישי והאנושי. השילוב של כל אמצעי הביטוי האישיים הללו מאפשר למבקר לקלוט ולחוות את שפע המידע באמצעות חוויה חושית רב ממדית ומרגשת.

בסוף הסיפור ההיסטורי נמצא היכל השמות – מאגר של דפי העד של מיליוני קרבנות השואה – יד וזיכרון לנרצחים. מהיכל השמות ממשיכים המבקרים אל האפילוג ולמרפסת שממנה נשקף נופה של ירושלים.

היכל השמות, מאגר של דפי עד של מיליוני קרבנות השואה

היכל השמות, מאגר של דפי עד של מיליוני קרבנות השואה

אל תפספסו ביקור בתערוכת הצילום החדשה: "הבזקי זיכרון", העוסקת בצילום בתקופת השואה ובוחנת את נסיבות הצילום ואת תפיסת העולם של הצלם המתעד: צלם מהמשטר הגרמני הנאצי, צלם מצבאות בעלות הברית והצלם היהודי, תוך התייחסות לנקודת מבטם השונה והייחודית של הצלמים היהודים. בתערוכה ייחודית זו, ראשונה מסוגה, מוצגים קרוב ל-1,500 דימויים הכוללים תצלומים, אלבומים, יומנים ודפי עיתון. כמו כן, ישנם בתערוכה 16 מסכים בהם מוצגים 13 סרטים, כולל צילום תלת ממדי שנעשה על ידי הגרמנים כבר בתקופת השואה.

תערוכת הצילום "הבזקי זיכרון" בביתן לתערוכות

תערוכת הצילום "הבזקי זיכרון" בביתן לתערוכות

תוכלו לבקר גם במוזיאון לאמנות השואה, הכולל את האוסף הגדול והמקיף ביותר בעולם, המכיל כ-11,500 יצירות אמנות, רובן מתקופת השואה. בסמוך אליו בית הכנסת בו מוצגים ארונות קודש, תשמישי קודש מבתי כנסת שנפגעו או שנהרסו בשואה. זהו בית כנסת פעיל, המשמש גם מקום למבקרים הרוצים לומר קדיש על יקיריהם, לתפילות אישיות ולטקסי אזכרה.

בסיורכם ברחבי האתר תוכלו למצוא אנדרטאות ואתרי זיכרון שונים המנציחים את סיפור השואה במגוון דרכים, ותוכלו להבחין בעשרות עצים שניטעו לכבודם של חסידי אומות העולם, לא-יהודים אשר פעלו על פי הצו האנושי הנעלה ביותר, וסיכנו את חייהם בתקופת השואה כדי לעזור ליהודים ולהצילם. שמותיהם וארצות מוצאם של חסידי אומות העולם רשומים על גבי לוחיות שהוצמדו לכל עץ ועץ.

אל תשכחו לעבור ב"יד לילד" מערה חצובה כמבנה תת קרקעי, גל-עד לזכרם של כמיליון וחצי ילדים יהודים שנספו בשואה. אם זמנכם בידכם רדו לקצה המערבי של יד ושם –  אל בקעת הקהילות המשתרעת על שטח של כ-10 דונם, ומנציחה על גבי 107 קירות את שמותיהן של למעלה מ-5,000 קהילות ישראל אשר נפגעו בשואה, זכר לעולם היהודי שהיה ואיננו.

אנדרטת הקרון

אנדרטת הקרון

אירועים קרובים ביד ושם

• 1 – 2 במאי – לפירוט האירועים ליום השואה והגבורה ביד ושם לחצו כאן >>

• מרץ-יולי 2019: "מועדון הסרט של יד ושם"

יתקיים השנה בירושלים, גבעתיים וחיפה. חמישה מפגשים קולנועיים, אחת לחודש, העוסקים בנושא השואה, בהם יוקרנו סרטים עלילתיים בליווי דברי פתיחה. הכניסה ללא תשלום על בסיס מקום פנוי.
לפרטים על הסרטים לחצו כאן >>

• 2 במאי – "מאחורי הקלעים ביד ושם"

הציבור הרחב מוזמן למפגשים מיוחדים שיעניקו לו הצצה חד פעמית אל מאחורי הקלעים של העשייה ביד ושם. מפגשים עם מומחי יד ושם שיציגו מסמכים, תעודות, יצירות, וחפצים שאינם חשופים לקהל הרחב. הפעילות תתקיים ביום הזיכרון לשואה ולגבורה, 2 במאי 2019, בין השעות 13:45-11:00. הכניסה ללא תשלום על בסיס מקום פנוי. משך כל מפגש כ-30 דקות.
לפרטים על המפגשים לחצו כאן >>

• 2 במאי –  סיור מודרך במוזיאון לתולדות השואה בסימן הנושא השנתי "המלחמה שבתוך המלחמה – מאבק ההישרדות של היהודים בשואה".  משך הסיור: כשעתיים . שפת ההדרכה: עברית ואנגלית. עלות למשתתף: 32 שקל. רישום ותשלום באתר יד ושם.

• 23 במאי  – יום המוזיאונים הבין לאומי: סיור מודרך בסימן עיצוב ואדריכלות ביד ושם. משך הסיור : כשעתיים  שפת ההדרכה: עברית. עלות למשתתף: 32 שקל. רישום ותשלום באתר יד ושם.

מבט על קמפוס יד ושם

מבט על קמפוס יד ושם

מידע שימושי

הכניסה ליד ושם בלא תשלום.

כתובת: הר הזיכרון, ירושלים

שעות פתיחה: ימים א'-ד': 17:00-8:30, יום ה': 20:00-8:30,  ימי ו' וערבי חג: 14:00-8:30, שבת ומועדי ישראל: האתר סגור. הכניסה תתאפשר עד שעה לפני שעת הסגירה, ומגיל 10 ומעלה.

לתיאום סיורים מודרכים יש לפנות למרכז ההזמנות בטלפון: 562 / 02-6443802

דואר אלקטרוני: [email protected]אתר אינטרנטפייסבוק

לחצו לסיור וירטואלי

האם היית ביעד הזה?

  • 1

    כן הייתי

  • 0

    לא, אבל מתכנן

  • 0

    לא מעוניין

ישראל מלמעלה: מבצרים, כנסיות ומסגדים

האם המאמר הזה עזר לך?

עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

מסע אחר - המרכז לנסיעות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

code

91 − 83 =

מסע אחר - המרכז לנסיעות

כתבות מירושלים

ירושלים: סיפורי השוק בעיר העתיקה
ירושלים: סיפורי השוק בעיר העתיקה

סמטאות השוק בעיר העתיקה בירושלים עמוסות במקומיים ובתיירים, בני כל הדתות, שמשוטטים בין החנויות הקטנות והמסעדות הזעירות. אורטל צבר, צלמת ותושבת ירושלים, יצאה לפגוש את אנשי השוק – החייט, מוכר הבדים, אבו שוקרי המקורי (באמת) ואחרים, וחזרה עם ...

בעקבות עמוס עוז – הצעה לסיור
בעקבות עמוס עוז – הצעה לסיור

מבניין טרה סנטה שבו חנה ומיכאל נפגשו לראשונה, דרך מנזר רטיסבון שם חגגו את חתונתם ועד לרחוב המלך ג'ורג' שנדמה למספר בצעירותו כמו רחוב בלונדון מהסרטים - סיור בירושלים בעקבות "סיפור על אהבה וחושך", "מיכאל שלי" וגיבורים נוספים ...

לילות בירושלים – החמישייה המנצחת
לילות בירושלים – החמישייה המנצחת

ירושלים כבר מזמן לא העיר המנומנמת שאולי זכרתם. בשנים האחרונות ירושלים הפכה למוקד של פעילויות, בילויים ואירועים, כאלה שמושכים גם את תושבי המרכז. מתוך שלל האירועים בירושלים, בחרנו את החמישייה המנצחת