תפריט עמוד

באופניים אל חמוקי הקרטון ליד משאבי שדה

• קושי המסלול: קל.

• משך המסלול: שעתיים.

• מפה: מפת סימון שבילים מס' 15

הימים עדיין חמים, אבל גם במהלך ספטמבר אפשר ליהנות מרכיבה על אופניים באזור רמת הנגב. נצא לטיול קליל וקצר שמתאים לשעות אחר הצהריים.

נצא מהשער של קיבוץ משאבי שדה לכיוון כביש מס' 40. כ-110 מטר לפני הגשר שמעל נחל רביבים נפנה ימינה בדרך עפר שפונה צפונה ולאחר מכן מזרחה. דרך זה עוברת בין מטעי חוחובה וזיתים השייכים לקיבוץ. הדרך ממשיכה בקער הטופוגרפי בין קמר ירוחם לבין הקמר של הר צבוע ושחר שמצפון לנו. בשיפולי הר שחר יש שתי מחצבות גדולות. כאשר נגיע מול המחצבה השניהי נראה מעין מחשוף של סלעים לבנים. זה הזמן לעזוב את דרך העפר הראשית ולרכב דרך שטח רמוס בזחלי טנקים ושפכי חציבה עד שנגיע אל מוקד העניין העיקרי של טיולנו: חמוקי הקרטון. 

מחשוף סלעי בקרטון נמצא במין מכתש קטן. הסלעים סדוקים, והסדקים חוצים זה את זה ויוצרים צורות מעניינות. הסדקים מלאים בקלציט הקשה יותר מן הקרטון ולכן הוא נותר בולט מעל פני השטח. המים יצרו נוף חמוקים שמזכיר את נוף חמוקי ניצנה המפורסמים יותר. בתוך האתר נותר בולט מעין צוק ציורי. ניתן לעלות למעלה ויהנות מצפית על האזור כולו. אם נתבונן מזרחה נראה את הבסיס הצבאי ואם נתבונן צפונה נראה את הר שחר. 

נמשיך ברכיבה מזרחה, במהלכה נחצה ערוצים קטנים ואת דרך העפר הראשית, עד שנגיע לדרך עפר המטפסת על  המורדות הצפוניים של נ.ג 398. לאחר טיפוס קצר הדרך יורדת לואדי ובו כמה עצי פרי. נמשיך במורד הואדי, נחלוף על פני קיר צור נמוך ונמשיך ברכיבה מהנה עד שנחזור למישורים בואכה קיבוץ משאבי שדה.

האם היית ביעד הזה?

 • 0

  כן הייתי

 • 1

  לא, אבל מתכנן

 • 0

  לא מעוניין

צמחי המדבר - הצמחים הכי מתוחכמים בארץ

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *