תפריט עמוד

כל מקום שתיסעו אליו בגולן בימים אלה מלא במים. המפלים רועמים, שלוליות החורף מלאות, המאגרים עולים על גדותיהם, הנחלים שוצפים. הנה כמה המלצות למקומות שופעי מים במיוחד:

תצפיות על מפלים
מפל עיט: על כביש 808, במרכז הגולן, סמוך למושב אניעם, יש תצפית מדהימה על המפל, ואם רוצים, אפשר גם לצאת לטיול מעגלי של כ-20 דקות. יש שילוט וחנייה מסודרת, האתר פתוח ללא תשלום. נגיש.

מפל סער: מפל יפהפה, במיוחד אחרי הגשמים. נמצא על כביש 99, בצומת מפל סער. אפשרות לתצפית ואפשר גם לצאת להליכה קלה בשביל סמוך החוצה גשר גבוה מעל הנחל. יש שילוט וחנייה מסודרת. האתר פתוח ללא תשלום. כרוך בחציית כביש די סואן, זהירות.


מפל סער | צילום: אתי בן שמעון

הליכות נעימות
בריכת המשושים: יפה בקיץ ויפה שבעתיים בחורף. במערכת הגשמים האחרונה הבריכה עלתה על גדותיה ואי אפשר היה להגיע אליה, אבל עכשיו כבר אפשר. הדרך נוחה, ירידה במדרגות בזלת במשך כ-25 דקות (עלייה בהתאם לכושר). בשמורה יש שביל נוסף, מעט אתגרי אבל יפה, שמתאים למשפחות עם ילדים גדולים, מגיל שבע-שמונה, הכרוך בחציית הנחל על אבנים וטיפוס לגדה השנייה ביתדות ברזל. בחורף לא מתרחצים בבריכה, אבל מדהים רק לשבת לידה וליהנות מהמראה. יש שילוט וחנייה מסודרת. שמורת טבע, הכניסה בתשלום. לא נגיש.

השביל התלוי בבניאס: שמורת טבע בניאס כוללת שני מתחמים: המעיינות והמפל, אפשר לטייל בכל אחד בנפרד ואפשר לטייל בשניהם בשביל הליכה, שאורכו כ-45 דקות, המחבר ביניהם. השביל התלוי, ראשון ויחיד מסוגו בארץ, עובר מעל הערוץ של נחל חרמון (הבניאס), ממש מעל הזרימה והקניון היפהפה. ההליכה בו היא חוויה מאוד מיוחדת, ובימים של אחרי הגשמים, כשהנחל שוצף וגועש, החוויה מתעצמת. יש שילוט וחנייה מסודרת. שמורת טבע, הכניסה בתשלום. לא נגיש.

פארק הירדן: הפארק של הגולן נמצא סמוך לבריכת המשושים על כביש 888. בפארק היפהפה, שבימים אלו הוא חגיגה לעיניים, יש כמה מסלולי הליכה לאורך הירדן ולאורך פלגי המים הנשפכים אליו: מסלול טחנות הקמח, מסלול אמת המים ותל בית ציידא. בפארק אפשר ללון במתחם הקמפינג או בחדרי אירוח נוחים ונעימים. הכניסה בתשלום. האתר כולו נגיש.


אתר טחנות הקמח בפארק הירדן | צילום: אתי בן שמעון

נחל זוויתן: מסלול לאוהבי לכת באחד הנחלים היפים והמגוונים בגולן. ערוץ נחל הזוויתן מתחתר בסלע הבזלת הקשה ויוצר קניון צר ומרשים. בקניון יש בריכות יפות וגדולות, מעוטרות במשושי בזלת מרהיבים, צמחייה עשירה, פריחה עונתית ומפל עוצר נשימה. ניתן להתחיל את הטיול האורכי בחניון על כביש 9088, סמוך לקצרין; את המסלול המעגלי מתחילים ומסיימים בחניון יהודיה על כביש 87. שמורת טבע – הכניסה בתשלום.


נחל זוויתן שופע מים | צילום: מור אור

נחל יהודיה: נחל יהודיה הוא אחד מחמשת הנחלים המנקזים את שמורת יער יהודיה, בסופו הוא חובר לנחל זוויתן וביחד הם יוצרים את הזאכי (סגור למטיילים בימים אלה) הנשפך לכנרת. המסלול החדש (נפרץ לאחר סגירת הנחל בגלל מפולות סלעים) יוצא מחניון יהודייה, יורד למפל היפהפה וממשיך בערוץ הקניוני. המסלול מתאים למטיבי לכת והוא כרוך בכניסה למים. בחורף מומלץ לרדת עד המפל וחזרה. שמורת טבע, הכניסה בתשלום.


נחל יהודיה. בסופו הוא חובר לזוויתן ליצירת הזאכי | צילום: חנוך טל

נחל מג'רסה: לאחר הגשמים המג'רסה הקטנטן הופך לנחל סוער ושוצף, וטיול במסלול היבש, העובר לאורך גדת הנחל, יזמן לכם חוויה אמיתית. זהו מסלול יפהפה, נוח ונגיש, האהוב מאוד על ילדים. שמורת טבע, הכניסה בתשלום.


שלולית בג'וריה בשעת שקיעה | צילום: מור אור

שלולית בג'וריה: לאחר הגשמים העזים מתמלא הגולן בשלוליות חורף: גדולות וקטנות, עמוקות ורדודות. שלולית בג'וריה היא היפה שבהן, וגם הנגישה ביותר. עם רדת הגשמים מתמלאת השלולית חיים ומארחת ציפורי מים, אגמיות השטות על פניה ואפילו סלמנדרות. על גדת השלולית יש חורשת איקליפטוסים, שולחנות פיקניק והמון שלווה, על אף הסמיכות לכביש הראשי. השלולית נמצאת על כביש 808 בדרום הרמה, בכניסה לכביש הגישה ליישוב נטור.


ועוד קצת מים לסיום – נחל בזלת, מעט דרומית לכניסה לגמלא, ואפשר לראותו גם מהכביש | צילום: מור אור

הכתבה באדיבות תיירות גולן


לטייל עם אופניים בנגב

לתגובות, תוספות ותיקונים
להוספת תגובה

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות מגולן וחרמון

שביל אורי אילן – בעקבות פרשיות מודיעין נעלמות בגולן
שביל אורי אילן – בעקבות פרשיות מודיעין נעלמות בגולן

טיול בצפון רמת הגולן העובר בנקודות על שביל אורי אילן, שיצא כחייל עם ארבעת חבריו בשנות ה-50 למשימה מודיעינית קשה מעבר לגבול עם סוריה. המשימה השתבשה והחוליה נלקחה בשבי. בפתקים על גופתו שהוחזרה לארץ בהמשך נמצאה הכתובת: "לא ...

פורשים כנף: ביקור במושב כנף בגולן
פורשים כנף: ביקור במושב כנף בגולן

במושב כנף שבדרום רמת הגולן יש ריכוז מדהים של אנשים יוצרים ויצירתיים, שעוסקים במגוון מסחרר של תחומים. יצאנו למסע של קולינריה, אמנות, טבע, אתרים היסטוריים ותצפיות מרהיבות על הגולן, הכנרת והרי הגליל. ויש גם המלצה לעצירה מיוחדת בדרך ...

רוג'ום אל הירי: גילגל רפאים
רוג'ום אל הירי: גילגל רפאים

ארבעה מעגלי אבנים המקיפים זה את זה, אשר קוטר הגדול שבהם 155 מטר, מסקרנים במשך השנים את המבקרים בגולן ואת הארכיאולוגים החוקרים אותו. הסבר משכנע למהות האתר הנקרא רוג'ום אל הירי, אין עדיין. העבודה נמשכת וההשוואות עם מקומות ...