תפריט עמוד

הלגונה הכחולה – איסלנד

הנוף האיסלנדי הפראי והניגודים בין הקור שבחוץ לחום של המים אחראים להפיכתה של הלגונה הכחולה לאחד מאתרי הספא המיוחדים, והנחשקים, בעולם

עשרות שנים אחרי שהועם זוהרה של המקלחת המשותפת של הקיבוץ, זו שנלוו אליה מגבות נוקשות ומים פושרים שנגמרו מהר מדי, הגענו, כך נראה, הכי רחוק שאפשר מהסגפנות וההסתפקות במועט של הימים ההם. ואם כבר פינוקי גוף, היפים גם לנפש, למה לא להרחיק אל הטוב ביותר? אל הספא המוצלח בעולם, כך טוענים רבים – הלגונה הכחולה שבאיסלנד.

תשכחו את כל מה שהכרתם או ידעתם על אתרי ספא: הלגונה הכחולה היא לא רק מקום של בריאות ופינוק, היא נטועה עמוק בלב הטבע האיסלנדי הפראי. בתוך נוף של סלעי לבה וגבעות שחורות מנוקדות בירוק נמצא אגם מלאכותי ענק, שמימיו החמים (39-37 מעלות צלזיוס) עשירים בצורן דו חמצני (סיליקה), במינרלים ובאצות. מקורם של המים במפעל כוח גיאותרמי שניזון ממעיינות תת קרקעיים, ומייחסים להם סגולות רפואיות מרחיקות לכת, בייחוד לסובלים מפסוריאזיס. 


המים בלגונה הכחולה עשירים במינרלים | צילומים: Heather Rai, flickr

אבל גם בלי מעלות רפואיות, רבים מגיעים הנה כדי להתפנק בסביבה טבעית יפה להפליא. כשהטמפרטורה בחוץ יורדת אל מתחת לאפס והאדים מרחפים מעל מי האגם, אין כמו שחייה משובבת גוף ונפש או רביצה מתחת למפל, כשזרמים עזים ניתכים ממעל ומעסים כתפיים דואבות וצוואר תפוס. אם תחפצו בעיסוי
ממוקד יותר או בטיפול מפנק אחר, לרשותכם ספסלי עץ או שטיחים שעליהם אפשר להשתרע בעת שידיים מקצועיות לשות את בשרכם. לסיום החוויה, מומלץ לקפוץ שוב למי האגם.


גם בלי להתייחס למעלות הרפואיות, השהות כאן מפנקת ומרגיעה מאוד

הניגודים האלה בין קור לחום, בין פינוקים ארציים לנוף כמו חללי, הם שעושים את הלגונה הכחולה למקום כה נחשק. כמו כל דבר טוב בחיים, גם פה יש מחיר לשלם, ולא מעט. אבל אם כבר הרחקנו עד איסלנד, שמחיריה מרקיעי שחקים גם כך, למה לא להתפנק עד הסוף ולרכוש כאן קרם גוף מינרלי או מסכת פנים המכילה סיליקה. העיקר הבריאות.

עוד על טיול לאיסלנד

האם היית ביעד הזה?

 • 2

  כן הייתי

 • 13

  לא, אבל מתכנן

 • 2

  לא מעוניין

הרצאת וידאו: איסלנד - קרח ותמרות עשן

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  מרכז ההזמנות של מסע אחר

  טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

  השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
  המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

  כתיבת תגובה

  האימייל לא יוצג באתר.