תפריט עמוד

הכתבים של מסע אחר

גלעד (גילי) חסקין, ד"ר

יליד כפר ביל"ו (1957); בוגר החוג ללימודי ארץ-ישראל במכללת בית ברל, מורה דרך מוסמך ובעל תואר דוקטור מטעם החוג ללימודי ארץ-ישראל באוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט שהגיש עוסקת ב'טוהר-הנשק', באתוס, במיתוס ובמציאות, בתקופה שבין ראשית ההתיישבות הציונית ועד להקמת המדינה.

פרטי הכתב/ת:

ד"ר גלעד (גילי) חסקין, יליד כפר ביל"ו (1957); בוגר החוג ללימודי ארץ-ישראל במכללת בית ברל, מורה דרך מוסמך ובעל תואר דוקטור מטעם החוג ללימודי ארץ-ישראל באוניברסיטת חיפה. עבודת הדוקטורט שהגיש עוסקת ב'טוהר-הנשק', באתוס, במיתוס ובמציאות, בתקופה שבין ראשית ההתיישבות הציונית ועד להקמת המדינה.

טייל ותיק עם ניסיון תרמילאי ברחבי העולם; מדריך טיולים בחו"ל, בעיקר בארצות אקזוטיות; שימש מספר שנים כמנהל מחלקת ההדרכה ב"החברה הגאוגרפית – נאות הכיכר", ובעל ניסיון רב בהרצאות במכללות, במכונים פרטיים ובקורסים למלווי קבוצות; הגיש פינות ברדיו; כתב וצלם במגזין "מסע אחר" ובמגזינים נוספים. ב-1989 פרסם יחד עם שרון טלמור, את הספר "תורכיה הקלאסית – מדריך קל למטייל". ב-2006 פרסם את ספרו "שבוי בקסמה", שהוא סיפורה של הודו, אהבתו וסלידתו.

פרטי התקשרות:
טלפון: 04-6254440 / 054-4738536
דוא"ל: gili@gilihaskin.com
כתובת: ת"ד 706 קציר-חריש 37861

ניתן לפנות אליי בנושאים הבאים:

טיולים מודרכים:
הדרכת טיולים למגוון רחב של יעדים, מאיסלנד ועד מרוקו, ממכסיקו ועד סין.  הטיולים מקיפים ומעמיקים כאחד.  טיולים אלו אינם מתחרים על משבצת הטיולים הזולים ביותר, אלא הטובים ביותר. הטיולים נערכים בשיתוף פעולה עם המובילות בחברות הטיולים הגיאוגרפיים.  אלו אינם טיולי סידרה, אלא טיולים שנתפרו במיוחד עבורי ועבור מטייליי.  כמו כן, ניתן שירות והתאמת טיולים לקבוצות סגורות. כמו כן, מוצעים לציבור הרחב ולקבוצות "סגורות", טיולי ג'יפים, בעיקר ליעדים קרובים, כמו הרי הקצ'קר, קפדוקיה, צפון יוון, גאורגיה, רומניה ועוד.
סמינרים מטיילים, למרוקו, לתורכיה ולספרד, מוצעים לפי הזמנה מיוחדת.
הרצאות בליווי שקופיות:
אין אלה רק רשמי מסע.  הרצאות אלו נותנות מבט כללי, רב-תחומי על הארץ המדוברת, כולל גיאוגרפיה, היסטוריה, דתות פולקלור.  ההרצאות מלוות בשקופיות מרהיבות.  לרשימת ההרצאות ותוכנן, ראה: קטגוריית הרצאות.
ייעוץ ותכנון:
יחידים וקבוצות מוזמנים לקבל ייעוץ, לתכנון טיול פרטי, בפגישה אישית.
"הודו, קפקא ואני":
בדצמבר 2005, בדרכי מדרום הודו אל סרילנקה, בראש קבוצת מטיילים, ביניהם הוריי, נעצרתי בנמל התעופה של העיר טְריבָנְדְרוּם, לאחר שבתיקי נמצא כדור בודד.  בתחילה דומה היה שיהיה ניתן להסביר שמדובר בטעות, אולם למרבית ההפתעה והצער, התבררה הטעות הקטנה כראשיתו של מחול שדים קפקאי.  הובלתי למאסר של עשרים יום בכלא מחריד, ולשלושה חודשי "מעצר בית" מורט עצבים, כשצפוי לי עונש של שבע שנות מאסר על פי חוק, בגין "האשמה חמורה בטרור, סחר בלתי חוקי בנשק וסכנה מיידית לביטחונה הכללי של הודו".
לאחר שלושה שבועות מסוייטים, שוחררתי בתנאים מגבילים, ושהותי הוגבלה לאזור העיר טריבנדרום בלבד. המקרה זכה לסיקור נרחב בארץ ובמשך חודשים ארוכים עקבה התקשורת אחר ההתפתחויות, כאשר חברים ואזרחים מכל שכבות העם, פוליטיקאים, שגרירים, אנשי צבא, עיתונאים ואישים בכירים אחרים מהארץ ומהעולם, נאבקים בכל ערוץ אפשרי על שחרורי.  לאחר מאה ימים נוספים, שוחררתי, ובית המשפט איפשר לי לצאת ארצה, עד לפתיחת משפטי.  במהלך שהותי בהודו, נשלחו למשרד החוץ כמה עצומות  של מכרים, ואזרחים שאכפת להם (כולל זו של מסע אחר) וכן של אישי ציבור.  ב-20 ביוני יצא הצדק לאור. בית המשפט בטריבנדרום החליט לסגור את התיק, לאחר שקיבל את עמדתה של התביעה הכללית של קראלה, שהמקרה המצער יסודו בטעות.
על המעורבות הציבורית והתקשורתית במקרה, אפשר ללמוד מגלישה באתר האינטרנט שפתחו חבריי בעת שהותי שם.

כתבות של גלעד (גילי) חסקין, ד"ר: