תפריט עמוד

שטפונות במדבר יהודה

יום של שטפונות במדבר יהודה לעבר ים המלח. צלמנו רדף אחרי השטפונות והשיג אותם.

צילום ועריכה: שחר אל עמי

המסע החל מנחל אוג ליד קיבוץ אלמוג באיזור יריחו. הנחל זרם יפה. בהמשך דרומה צפינו על מפלי נחל קדרון תחתון, מפלים יפים אבל… מסריחים, הנחל מביא איתו שפכים מאיזור ירושלים, והגיע הזמן להסדיר את הנושא הכאוב. נסענו עוד דרומה וצפינו על נחל דרגה השוצף, שהכניס לים המלח שובל ארוך מאוד של סחף חום ויפהפה. יכולנו להגיע עד נחל ערוגות ליד עין גדי, הנחל פרץ את הכביש העוקף לאיזור הבולענים שנבנה לפני מספר שנים, וחסם אותו לגמרי בזרימה חזקה מאוד.
כדי להגיע לברכת צפירה בנחל צאלים היה צורך לעשות מעקף גדול. אבל מפל נחל צאלים הוא אולי המרשים ביותר כאשר הוא זורם, והוא זרם במלוא עוזו.

האם המאמר הזה עזר לך?

עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

תגובות פייסבוק

מסע אחר - המרכז לנסיעות

כתבות מים המלח ומדבר יהודה

נוף משותף: יחסי אדם סביבה בערד והאזור
נוף משותף: יחסי אדם סביבה בערד והאזור

בסביבה המדברית הצחיחה, במדרונות המוליכים לים המלח, אפשר לעמוד היטב על יחסי אדם וסביבה וכיצד יחסים אלה קשורים קשר הדוק ביחסי הקהילות השוכנות שם. "נוף משותף", פרויקט של אמנות השתתפותית בערד ובהתיישבות הבדואית בבקעת קנאים, בוחן את היחסים ...

נחל רחף תחתון – טיול סנפלינג
נחל רחף תחתון – טיול סנפלינג

בנחל רחף התחתון במדבר יהודה יש מסלול אתגרי הרפתקני ובו לפחות חמישה מפלים בגבהים שונים וגבים נהדרים (כאשר הם מלאים). נדרש ציוד ומדריך סנפלינג!

הנהר הסודי בים המלח: שיחה עם ליאור אנמר
הנהר הסודי בים המלח: שיחה עם ליאור אנמר

בינואר 2020 התפרסמה כתבה מצולמת בחדשות כאן 11 על הנהר הסודי הזורם בקניון מרהיב ש"התגלה" בים המלח, כתבה שזכתה להשתאות וגם לתגובות ציניות רבות. שוחחנו עם הגיאולוג ומדריך הטיולים הוותיק ליאור אנמר, שהלך לראשונה (ובזהירות) לאורך עשרת הקילומטרים ...