תפריט עמוד

רכיבת שטח אתגרית במדבר

רכיבת שטח אתגרית במדבר מזרימה את האדרנלין. הנוף, ההרים, האוויר הנקי, כל אלה מושכים את הרוכבים, מלהיבים אותם ומפתים לקחת עוד כמה סיכונים. למרות זאת השמירה על הסביבה חשובה יותר. הסרטון מביא דוגמא בעייתית.

כללי הזהירות מחייבים לרכב עם ציוד ואבזרים מתאימים ותקינים, לשמור על ערנות גבהה וריכוז מרבי, להימנע מלבצע דברים לא אפשריים ולדאוג לאמצעים שישמשו כרשת ביטחון: טלפון נייד, כלי תיקון ועזרה ראשונה, מים בכמות נכונה, נג מלווה או רכב בכוננות בבית שיכול לעזור בפינוי מהיר. 

מלבד אלה יש לשמור על הסביבה: לרכב על שבילים מאושרים, לא לרדת משבילים מסומנים, לא להשאיר אחריכם סימנים, לנהוג באדיבות ובזהירות ולהימנע מלהפריע לחייהם של בעלי חיים ששוהים בשטח. 

מלבד כל אלה, כפי שקל לראות בסרט של מיקי לאלקלס – המטרה העיקרית היא ליהנות וכמה שאפשר. 

צילום ועריכה: מיקי אלקלס
 

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  תגובות פייסבוק

  כתבות מים המלח ומדבר יהודה

  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים
  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים

  ארץ הבולענים בחופי ים המלח אינה מקום לשוטט בו ובכל זאת למרות הסכנה המתמדת של שקיעת הקרקע הפך האזור הזה עם השנים לאתר שוטטות מבוקש וגם לארץ מפלט של מתבודדים ונוודים הנוטים את אוהלם במקום. וגם: בדיקה של ...

  נוף משותף: יחסי אדם סביבה בערד והאזור
  נוף משותף: יחסי אדם סביבה בערד והאזור

  בסביבה המדברית הצחיחה, במדרונות המוליכים לים המלח, אפשר לעמוד היטב על יחסי אדם וסביבה וכיצד יחסים אלה קשורים קשר הדוק ביחסי הקהילות השוכנות שם. "נוף משותף", פרויקט של אמנות השתתפותית בערד ובהתיישבות הבדואית בבקעת קנאים, בוחן את היחסים ...

  נחל רחף תחתון – טיול סנפלינג
  נחל רחף תחתון – טיול סנפלינג

  בנחל רחף התחתון במדבר יהודה יש מסלול אתגרי הרפתקני ובו לפחות חמישה מפלים בגבהים שונים וגבים נהדרים (כאשר הם מלאים). נדרש ציוד ומדריך סנפלינג!