תפריט עמוד

מסע ג'יפים בירדן

חוויות ממסע ג'יפים אתגרי ומלא הרפתקאות בוואדי רם שבירדן, אחד מאתרי הנוף המדברי המרהיבים בעולם (צילום ועריכה: מיקי אלקלס)

ירדן מחולקת מבחינה גיאוגרפית לשלושה אזורים מרכזיים: בקע ים המלח במזרח, הרמה המדברית התופסת את מרבית שטח המדינה במערב, וביניהם המתלול המרהיב המתאפיין בהפרשי גובה אדירים, קניונים ונחלים שופעי מים וצמחייה. אתרים קסומים אלה, בלב המדינה ששמונים אחוז משטחה הם מדבר צחיח, הופכים אותה למקום אידיאלי לטיולי שטח ברגל, ברכב שטח או על גב גמל. חודשי הסתיו והאביב הם החודשים המומלצים לטיול בירדן. 
 

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  תגובות פייסבוק

  כתבות מירדן

  ואדי מובארכ – גילויו של קניון "חדש" בצפון אדום
  ואדי מובארכ – גילויו של קניון "חדש" בצפון אדום

  סקר קניונים לא מוכרים בהרי אדום בירדן שערכו חבורת ישראלים הביא להיכרות עם הקניון המיוחד ואדי מובארכ. מסלול מתוך ספר חדש הסורק את הקניונים מדרום ים המלח אל פטרה, ומביא מסלולי טיול אתגריים בחבל ארץ יפהפה זה.

  מעבר להרים ולמדבר – טיול לפטרה וואדי רם
  מעבר להרים ולמדבר – טיול לפטרה וואדי רם

  אם בעבר מעטים הצליחו להתגנב לפטרה כדי לחזות בשרידיה של העיר הנבטית הקדומה, היום אפשר לטייל בה בחופשיות ובדרך ליהנות מהנופים הפראיים של המדבר, ומקבלת הפנים החמה של יושביו. נסענו לבדוק על מה כולם מדברים וחזרנו נפעמים

  קניונים בהרי מואב – נקיקים לא ידועים
  קניונים בהרי מואב – נקיקים לא ידועים

  אחרי שסקרו את קניוני ים המלח הגדולים בצד הירדני, בועז לנגפורד וחברים יצאו לסקור שני ערוצים צדדיים, שעצם שמם מעיד על היותם תלולים וקשים למעבר. המסע לא היה פשוט, אבל התגמול גדול: אינספור מעיינות, צמחייה ירוקה, מצוקים עצומים ...