תפריט עמוד

טוסקנה

שדות צהובים, גבעות רכות וירקרקות, ברושים נישאים, כרמים וחורשות זיתים, בתים כפריים, אוכל משגע ויין מעולה. טוסקנה התברכה בכל אלו ובזכותם זוכה למוניטין עולמי כאחד האזורים הכפריים היפים, התרבותיים והנעימים ביותר על פני כדור הארץ. מיקי אלקלס ביקר בחבל הארץ היפהפה והביא תמונות למזכרת (צילום ועריכה: מיקי אלקלס)

לא צריך לחפש סיבות כדי לנסוע לטוסקנה. להפך. יש בה כל כך הרבה מה לראות שפעם אחת וודאי לא מספיקה. לא רק נופים יפים ומרחבים ציוריים מקשטים את חבל הארץ הטוסקני, אלא גם אתרים אטרוסקים מתקופת הברונזה ושרידי מבנים מימי הביניים, עדות לתרבויות העתיקות אשר הותירו בה את חותמן. 

מומלץ לבקר בטוסקנה לפחות לשבוע ימים, כאשר שלושת הימים הראשונים מוקדשים לביקור בפירנצה, בירת טוסקנה העתיקה, העיר שנשלטה במשך מאות שנים על ידי בני משפחת מדיצ'י ומזוהה יותר מכל עם אמנות הרנסנס. יש הרבה מה לראות והחוכמה היא לבחור את האתרים המעניינים ביותר. אל תחמיצו את גלריית אופיצי, הגלריה החשובה בפירנצה ואחת הבולטות בעולם. אתרים נוספים שלא כדאי לפספס בעיר הם: המתחם של כיכר הסניורה, הארמון העתיק (פאלאצו וקיו) והגשר העתיק (פןנטה וקיו); הקתדרלה ובית הטבילה שמולה; מוזיאון ברג'לו; הגלריה של האקדמיה; כנסיית סן לורנצו ופיאצלה מיכלאנג'לו – נקודת התצפית הטובה ביותר על העיר. 

את יתר השבוע כדאי להקדיש לטיולים באזורים הכפריים שבין הערים סיינה, פיזה, לוקה, סאן ג'מיניאנו ונופי הביצות של מרמה. אל תחמיצו ביקור בכיכר הקאמפו, לב לבה של העיר סיינה; תצפית על קו הרקיע של העיירה סן ג'ימיניאנו הימיביניימית; ולקינוח – סיור יקבים במחוז קיאנטי, מולדתו של היין המקומי המשובח. 

לפני הטיול אל תשכחו לדאוג למצלמה טובה, הרבה סרטי צילום או לחלופין כרטיסי זיכרון. טוסקנה מצטלמת נהדר ומספקת חוויה אמיתית לכל חובב צילום.

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק