תפריט עמוד

חותרים לים נקי – ים המלח

חבורת חותרים יצאה למסע ייחודי וראשון מסוגו מים סוף ועד ראש הנקרה. מיקי אלקלס תיעד את המסע בסרטון הווידאו שלפניכם

בחודש אפריל 2006 יצאה חבורת חותרים במבצע "חותרים לים נקי". מטרת החתירה הייתה להגביר את המודעות הציבור לזיהום ימות ישראל. החתירה התחילה בים סוף, משם המשיכו החותרים לים המלח, משם לכינרת וסיימו בחתירה מראש הנקרה לתל אביב (ים התיכון).

קבוצת החותרים מנתה חותרים מעמותת אתגרים (נכי צה"ל) וחותרים ממועדון קיאקים של רוני לוינסון. נותני חסות לאירוע היו – שפד"ן, מכון התקנים, החברה להגנת הטבע ועוד. סרטון הווידאו שלפניכם מתעד את החתירה בים המלח ואת חוסר זרימת המים לים הגורמת בו לתופעת הבולעניים.
בהצהרת הכוונות של חברי הקבוצה נכתב כך:

"בישראל, שאקלימה הייחודי מאפשר פעילות ימית במרבית ימות השנה, שמירה על ערכי הסביבה הימית לאורך כל השנה הינו תנאי בסיסי לחינוך אהבת הים. מסע החתירה לאורך חופי ישראל, הכנרת ים המלח וים סוף נועד לעורר הד ולקרוא לציבור להירתם לשמירה על אוצר הטבע הייחודי. תוכניות סיוע בהגברת המודעת הפרטית והרשותית לטובת שמירה על איכות המים ומניעת זיהום יתרמו למאבק היומיומי על שמירת ערכי הטבע הימיים לטובת כולנו.

אנו, משלחת החותרים (נכים ובריאים) בקיאק ימי רוצים להביא לידיעת הציבור בישראל את בשורת הפעילות הימית לאורך מרבית ימות השנה וקוראים לכלל הציבור והרשויות בישראל לקחת חלק בהגנה ובשמירה על אוצר שהוא כולו שלנו – חופי הים והמים בארץ במשך כל ימות השנה. לנו החותרים, פעילות החתירה בים מהווה חלק מתהלי השיקום שכה חיוני לשילובנו כשווים בחברה. חשוב לנו להוביל מהלך זה למען אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים גם ברמת 'אנחנו מסוגלים'.
יוזם ומפיק המחתר – רוני לוינסון, מצא לנכון לנסות ולהביא להתעוררות ציבורית יחד עם הבאת מידע אמין יותר לציבור אודות: מצב חופי ישראל, איכות מי הים וסוגיית השיט בתקופות השנה גם בנחלים."

 

האם המאמר הזה עזר לך?

עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

תגובות פייסבוק

מסע אחר - המרכז לנסיעות

כתבות מים המלח ומדבר יהודה

ערד והסביבה: טיולים, אטרקציות ותצפיות
ערד והסביבה: טיולים, אטרקציות ותצפיות

גלריות וסדנאות אמנים, נקודות תצפית עוצרות נשימה, יקבי בוטיק ומבשלות בירה, חזיון אורקולי חדש במצדה ומקום לינה נעים במחירים שווים לכל נפש - יש הרבה סיבות טובות להגיע לחופשה בערד, גם בקיץ

מערת מלח"ם שוברת שיא עולמי
מערת מלח"ם שוברת שיא עולמי

13 שנה לאחר שהתואר נלקח ממנה, מערת מלח"ם בהר סדום היא רשמית שוב מערת המלח הארוכה בעולם. בועז לנגפורד, אחד העוסקים במיפוי המחודש, שזחל במחילות והשתחל בפירים, מביא את סיפורה הארוך, המפותל ומרובה הזוויות של המערה שוברת השיאים

מסלולי טיול באיזור ים המלח
מסלולי טיול באיזור ים המלח

נופים מדבריים, נאות מדבר שופעות מים ומפגש עם יעלים - הצעה לארבעה מסלולי טיול באזור ים המלח, שמתאימים מאוד למשפחות חובבות טבע. ובסופו של יום טיולים מדברי, אפשר ללון בעין גדי או למרגלות המצדה במקומות נעימים ונוחים, מול ...