תפריט עמוד

חותרים לים נקי – ים המלח

חבורת חותרים יצאה למסע ייחודי וראשון מסוגו מים סוף ועד ראש הנקרה. מיקי אלקלס תיעד את המסע בסרטון הווידאו שלפניכם

בחודש אפריל 2006 יצאה חבורת חותרים במבצע "חותרים לים נקי". מטרת החתירה הייתה להגביר את המודעות הציבור לזיהום ימות ישראל. החתירה התחילה בים סוף, משם המשיכו החותרים לים המלח, משם לכינרת וסיימו בחתירה מראש הנקרה לתל אביב (ים התיכון).

קבוצת החותרים מנתה חותרים מעמותת אתגרים (נכי צה"ל) וחותרים ממועדון קיאקים של רוני לוינסון. נותני חסות לאירוע היו – שפד"ן, מכון התקנים, החברה להגנת הטבע ועוד. סרטון הווידאו שלפניכם מתעד את החתירה בים המלח ואת חוסר זרימת המים לים הגורמת בו לתופעת הבולעניים.
בהצהרת הכוונות של חברי הקבוצה נכתב כך:

"בישראל, שאקלימה הייחודי מאפשר פעילות ימית במרבית ימות השנה, שמירה על ערכי הסביבה הימית לאורך כל השנה הינו תנאי בסיסי לחינוך אהבת הים. מסע החתירה לאורך חופי ישראל, הכנרת ים המלח וים סוף נועד לעורר הד ולקרוא לציבור להירתם לשמירה על אוצר הטבע הייחודי. תוכניות סיוע בהגברת המודעת הפרטית והרשותית לטובת שמירה על איכות המים ומניעת זיהום יתרמו למאבק היומיומי על שמירת ערכי הטבע הימיים לטובת כולנו.

אנו, משלחת החותרים (נכים ובריאים) בקיאק ימי רוצים להביא לידיעת הציבור בישראל את בשורת הפעילות הימית לאורך מרבית ימות השנה וקוראים לכלל הציבור והרשויות בישראל לקחת חלק בהגנה ובשמירה על אוצר שהוא כולו שלנו – חופי הים והמים בארץ במשך כל ימות השנה. לנו החותרים, פעילות החתירה בים מהווה חלק מתהלי השיקום שכה חיוני לשילובנו כשווים בחברה. חשוב לנו להוביל מהלך זה למען אוכלוסיית בעלי הצרכים המיוחדים גם ברמת 'אנחנו מסוגלים'.
יוזם ומפיק המחתר – רוני לוינסון, מצא לנכון לנסות ולהביא להתעוררות ציבורית יחד עם הבאת מידע אמין יותר לציבור אודות: מצב חופי ישראל, איכות מי הים וסוגיית השיט בתקופות השנה גם בנחלים."

 

  האם המאמר הזה עזר לך?

  עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

  תגובות פייסבוק

  כתבות מים המלח ומדבר יהודה

  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים
  מסע לארץ החורים השחורים: ביקור מפחיד בבולענים

  ארץ הבולענים בחופי ים המלח אינה מקום לשוטט בו ובכל זאת למרות הסכנה המתמדת של שקיעת הקרקע הפך האזור הזה עם השנים לאתר שוטטות מבוקש וגם לארץ מפלט של מתבודדים ונוודים הנוטים את אוהלם במקום. וגם: בדיקה של ...

  נוף משותף: יחסי אדם סביבה בערד והאזור
  נוף משותף: יחסי אדם סביבה בערד והאזור

  בסביבה המדברית הצחיחה, במדרונות המוליכים לים המלח, אפשר לעמוד היטב על יחסי אדם וסביבה וכיצד יחסים אלה קשורים קשר הדוק ביחסי הקהילות השוכנות שם. "נוף משותף", פרויקט של אמנות השתתפותית בערד ובהתיישבות הבדואית בבקעת קנאים, בוחן את היחסים ...

  נחל רחף תחתון – טיול סנפלינג
  נחל רחף תחתון – טיול סנפלינג

  בנחל רחף התחתון במדבר יהודה יש מסלול אתגרי הרפתקני ובו לפחות חמישה מפלים בגבהים שונים וגבים נהדרים (כאשר הם מלאים). נדרש ציוד ומדריך סנפלינג!