תפריט עמוד

הרי הטאורוס

הרי הטאורוס בדרום תורכיה נמתחים לאורך מאות קילומטרים ורבות מן הפסגות שלהם מתנשאות לגובה של יותר משלושת אלפים מטרים. טל ואייל ברטוב מביאים משם רשמים מצולמים (צילום ועריכה: אייל ברטוב)

שרשרת הרי הטאורוס בדרום תורכיה נמתחת על פני 560 קילומטרים במקביל לחוף הים התיכון. ההרים משמשים כגבול הדרומי של הרמה האנטולית. הפסגה הגבוהה ביותר בהרי הטאורוס היא פסגתו של ההר אלא דאג שגובהו 3,734 מטר. חמישה מעברי הרים מרכזיים חוצים את ההרים. הרכס כולו מתכסה במהלך החורף בשלגים ובכמה מקומות נשמר מעט מן השלג גם במהלך הקיץ החם. החודשים יוני ויולי נחשבים לזמן הטוב ביותר לטייל באזור ולטפס על ההרים. רובו של הנוף קארסטי ובזכות הנהרות הרבים יש בו מפלי מים יפים, זרימת נהרות תת קרקעית וכמה מן המערות העמוקות והגדולות ביותר באסיה.

מטייילים מגיעים בדרך כלל להרי הטאורוס מדרום, מן העיר אנטליה. הטיול הפופולרי ביותר באזור זה מוביל מאנטליה לקניון קופרולו, מרחק 44 קילומטרים מאנטליה. לאוך הקנין המרשים והעמוק אפשר לראות אמות מים רומיות קדומות, תצורות סלע מעניינות ובנהר הקופרולו שזורם באפיק הקניון אפשר לעשות רפטינג בסירות גומי. במקום פועלות כמה חברות שמשכירות את הסירות לשיט, בליווי מדריך ואוספות את השטים מן התחנה הסופית בחזרה לנקודת ההתחלה

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק