תפריט עמוד

אופניים במדבר

הנגב משופע בשבילים אידיאליים לרכיבה על אופניים שנסללו בכפות רגלי הגמלים במשך מאות שנים ופורש בפני המטייל קניונים מרשימים, מכתשים, שרידים מתקופות פרהיסטוריות, ערים נבטיות ונופים מרהיבים

כתב: חזי יצחק

הנגב משופע בשבילים אידיאליים לרכיבה שנסללו בכפות רגלי הגמלים במשך מאות שנים. הנגב פורש בפני המטייל קניונים מרשימים, מכתשים המיוחדים רק לארצנו, שרידים מתקופות פרהיסטוריות, ערים נבטיות שהן זכר לתרבות מפוארת שעברה מן העולם, וכמובן מרחבים שעדיין נותרו בינות לשטחי האימונים של צה"ל.

אופני ההרים אמנם מתפתחים טכנולוגית במהירות מסחררת, אבל אין תחליף לרוח הרוכב. הרוכב הוא שמעניק את האנרגיה הדרושה להנעת האופניים, והוא חייב להיות איתן ברוחו ובגופו כדי להתגבר על מכשולים. בשל האופי של המסעות המדבריים חייבים לתת את הדעת גם על ההרכב האנושי של הקבוצה. במסע ארוך צפוי שלכל אחד יהיו משברים וכל אחד יזדקק לעזרה. יש להכין מנטלית את השותפים ולדאוג לגיבוש רוח צוות. בשל הריחוק ממקומות יישוב, היחסים בין אנשי הקבוצה אינטנסיביים, ואי אפשר להסתתר מאחורי מסכות. צריך גם לתאם ציפיות באשר לאופי הרכיבה ולתנאים לאורך המסלול. לא כולם מתאימים למסעות גילוי דינמיים שהתוכנית שלהם גמישה ומשתנה מדי יום ביומו לפי הנסיבות, שלא יודעים מראש היכן החניה הבאה או איזה קטע של המסלול טומן קשיים מיוחדים. 

צילום ועריכה: אייל ברטוב

    האם המאמר הזה עזר לך?

    עזר מאדדי עזרלא כל כך עזרכלל לא עזר

    תגובות פייסבוק