אוגנדה – אל הפנינה של אפריקה – 10 ימים

אוגנדה – החוויה האפריקאית המושלמת. בעלת נופים בלעדיים הכוללים יערות גשם סבוכים לצד סוואנות רחבות, חיי פרא עשירים למרגלות הרי געש, שמורות טבע מרתקות ועוד…

אוגנדה – אל הפנינה של אפריקה – 10 ימים

חבילות לנוסע העצמאי

אל הפנינה של אפריקה – אוגנדה 10 ימים

אוגנדה היא ללא ספק החוויה האפריקאית המושלמת. יש בה נופים שאין באף מקום אחר בעולם והיא משלבת בתוכה מגוון גדול של שמורות שונות. יערות גשם סבוכים לצד סוואנות רחבות, חיי פרא עשירים למרגלות הרי געש, שמורות טבע מרתקות, אגם אחד עצום ונהר הזורם לאורכה של המדינה.

זהו מסע אל לבה של אוגנדה, בו נגלה מדוע כינה וינסטון צ'רצ'יל את אוגנדה "הפנינה של אפריקה", בספרו "המסע שלי לאפריקה". ניסע אל שמורות הטבע המפורסמות קווין אליזאבט ומפלי מורצ'ינסון וננסה לאתר את מגוון היונקים ואת שפע מיני העופות החיים בהם. נלך רגלית בתוך יער הגשם הסבוך על מנת לאתר את "אחינו השימפנזים" בסביבתם הטבעית. נטייל באגם מבורו המיוחד ובעיר ג'ינג'ה שידועה בעיקר בזכות היותה "מקור הנילוס" בשל מיקומה על גדת אגם ויקטוריה.

על קצה המזלג:
ספארי ושיט מרהיב במפלים בשמורת הטבע מפלי מורצ'ינסון
טרק שימפנזים ביער הגשם קיבלה
ספארי ושייט בתעלת קזינגה בשמורת הטבע קווין אליזבט
ספארי רגלי בשמורת הטבע אגם מבורו ושיט באגם בוניוני

עונות מומלצות: חודשים יוני – ספטמבר / דצמבר – פברואר
עונות אפשריות: ניתן לטייל בה כל השנה
ניתן לבצע את המסע ללא תנועה בשבת

לפרטים נוספים והרשמה>>

מסלול הטיול

יום 1, אנטבה – ג'ינגה
לאחר הנחיתה באנטבה ניפגש בשדה התעופה עם המדריך הנהג והרכב שילוו אותנו במהלך המסע. נצא בנסיעה אל העיר ג'ינגה השוכנת על אגם ויקטוריה בנקודת היציאה של הנילוס. העברה ללודג' מקסים השוכן על גדת נהר הנילוס המפורסם.
לינה: ג'ינג'ה

יום 2, קמפלה – ג'ינג'ה
יום של אטרקציות בג'ינג'ה, לבחירתכם יום רפטינג על הנילוס הלבן או טיול אופניים לאורך הנילוס בשילוב עם טיול טרקטורונים, לאחר ארוחת הבוקר יגיעו מדריכי הרפטינג / אופניים אל המלון יתדרכו וייקחו אתכם אל הפעילויות.
לינה: גינגה

יום 3 ג'ינג'ה – שמורת הטבע מפלי מורצ'ינסון
ביום זה נצפין אל הפארק הלאומי מפלי מורצ'ינסון, הפארק מפורסם בזכות יופיו המרהיב, מפליו העוצמתיים ונהר הנילוס החוצה אותו. עם כניסתנו לשמורה נבקר בראש מפלי מורצ'ינסון האדירים והמפורסמים, לאחר מכן נחצה את הנילוס על גבי מעבורת לצד הצפוני של השמורה, האזור העשיר ביותר בבעלי החיים בשמורה שם גם ממוקם הלודג' שלנו.
לינה: שמורת הטבע מפלי מורצ'ינסון

יום 4 , פארק מורצ'ינסון
בבוקר נצא בנסיעה לסיור ברחבי השמורה ונתצפת על בעלי החיים וננסה לאתר ג'ירפות, פילים, אוכלי עשב, אריות ועוד מיני בעלי חיים רבים. לאחר ארוחת הצהרים במלון ושיכשוך בבריכה נצא לשייט מרהיב על הנילוס אל עבר תחתית מפלי מורצ'ינסון, מהשייט ניתן לראות : תנינים, היפופוטמים, שפע עופות וחיות אשר מגיעות לשתות מהנילוס.
לינה: שמורת הטבע מפלי מורצ'ינסון

יום 5 , מפלי מורצ'ניסון – פורט פורטל – יער קיבלה
יום נסיעה מפארק מורצ'ינסון לאורך אגם אלברט אל העיר פורט פורטל ויער קיבלה, בדרך נעבור בנוף ירוק ששופע צמחייה טרופית, דוכני פירות טרופיים, כפרים ושדות חקלאיים. נמשיך אל הרמה הגובה של אוגנדה עד להגעה לפורט פורטל.
לינה: יער קיבלה

יום 6 , יער קיבלה – אגמי הלוע – הפארק הלאומי קווין אליזבט
נאכל ארוחת בוקר מוקדמת ונצא אל שמורת הטבע יער קיבלה. בשמורה מתגוררת אוכלוסייה גדולה של שימפנזים, אשר חלקם הורגלו לנוכחות בני האדם, דבר המאפשר להתקרב אליהם למרחק של כמה מטרים בודדים. נצא בטרק רגלי ונפלס דרכנו ביער הסבוך מלווים בריינג'ר מקומי במטרה לאתר את משפחות השימפנזים החיות בו. תוך כדי ההליכה נתרשם ממראות יער הגשם האפריקאי ועולם החי שבו. לאחר הביקור ניסע דרך אגמי הלוע , מטעי הקפה והתה ונעצור לביקור בכפרי האזור והאגמים המרהיבים. נמשיך עד להגעה אל הפארק הלאומי קווין אליזבט מהשמורות הידועות והמיוחדות במזרח אפריקה.
לינה: הפארק הלאומי קווין אליזבט

יום 7, קווין אליזבט
בשעות הבוקר המוקדמות נצא לספארי רכוב בשמורה כשברקע מלווה אותנו רכס הרי רוונזורי. נתור במרחבי השמורה הגדולה וננסה לאתר את בעלי החיים הנודדים בה. אחר צהריים נצא לשייט על תעלת קזינגה, בשעות אלא החיות מגיעות אל התעלה לשתות מים וניתן לראות: תנינים, היפופוטמים, פילים, באפלו, עופות מים ועוד. עם תומו של יום זה נחזור אל הלודג'.
לינה: הפארק הלאומי קווין אליזבט

יום 8 , קווין אליזבט – אגם בוניוני
לאחר סיור אחרון בשמורה ניסע אל אגם בוניוני המדהים אשר זכה לכינוי "שוויץ של אפריקה", יופיו של האגם מרהיב. על מדרונותיו של האגם נמצאים כפרים צבעוניים ושדות חקלאיים, כמו כן נמצאים סביבו איים קטנים אשר מבצבצים מעל פני המים. נצא לשייט על האגם ואל האיים שבו ונצפה בכפרים והאנשים החיים בהם.
לינה: אגם בוניוני

יום 9 , אגם בוניוני – אגם מבורו
לאחר ארוחת בוקר מאוחרת נפרד מאגם בוניוני בדרכנו לפארק הלאומי אגם מבורו, כולל מגוון רחב של בתי גידול אשר מכנים לו מגוון גדול ומרשים של בעלי חיים וצמחייה ביחס לגודלו. זוהי שמורה מרגשת ויפה שמאפשרת מפגש אינטימי עם בעלי החיים שבה שידועה בעיקר בזברות ואנטילופות אילנד ששוכנים בה. בשעות אחר הצהריים נצא לספארי רגלי בשמורה לתצפית על בעלי החיים.
לינה, הפארק הלאומי אגם מבורו

יום 10 , אגם מבורו – אנטבה – טיסה חזרה
בוקר ליומנו האחרון באוגנדה, נתעורר לציוץ הציפורים והנוף המדהים של אגם מבורו ונצא לספארי רכוב/רגלי קצר ולאחריו נמשיך לכיוון אנטבה, בדרך נעצור בקו המשווה ונבדוק את התיאוריה של ירידת המים משני צדי הקו כמו כן נעצור לביקור בקהילה מקומית ונבקר בבית הספר המקומי. לאחר מכן העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לישראל

מחיר הטיסות

– ניתן להזמין טיסות עצמאית בהתאם להנחיות שלנו.
– למעוניינים בהצעת מחיר נשמח לסייע.
– מחירי טיסות בודדים משתנים בהתאם למחלקות הפנויות ביום הטיסה הרלוונטי.

מסלול המסע נבנה בהתאם לשעות הגעת הטיסות המתאימות למסלול זה.
הזמנות יעשו ע"פ התאריכים שייבחרו על ידכם
מסלול המסע עשוי להשתנות בשל אילוצי זמנים, שעות אור, מזג אוויר, תקלות מכאניות והחלטות בשטח.
הסטנדרטים של חברת Xtrip מחייבים אותנו לשמור על כללים שיבטיחו חוויה מושלמת ובטוחה, כרוכות בכך עלויות רבות המשפיעות על מחיר המסע.

המחיר כולל
– לינה בבתי מלון ברמה בסיסית או מפוארת לפי בחירתכם או הטובים בנמצא
–  כלכלה על בסיס פנסיון מלא
–  העברות וסיורים ברכב ממוזג כולל נהג מקומי בהתאם לכמות המשתתפים
–  רפטינג מסעיר על הנילוס או טיול משולב של אופניים וטרקטורונים לאורך הנילוס
– טרק שימפנזים ביער הגשם קיבלה
– שייט מרהיב על הנילוס אל עבר תחתית מפלי מורצ'ינסון
– שייט על תעלת קזינגה
– שייט על אגם בוניוני
– כניסות לכל הפארקים המצוינים וכל הפעילויות המצוינות בתכנית
– מדריכים מקומיים דוברי אנגלית


המחיר אינו כולל
– טיסות בינלאומיות
– ביטוח נסיעות ומטען
– שתייה והוצאות אישיות
– אשרת כניסה- כל מטייל מחויב באשרת כניסה
– תשר לנותני השירותים המקומיים (מדריך מקומי, נהג, מלצרים, סבלים וכו')
– כל מה שלא תחת הסעיף המחיר כולל

ביטוח
כל משתתף מחויב בביטוח רפואי המתאים לסוג ואופי המסע כתנאי ליציאה למסע. מומלץ לרכוש את הביטוח החל מ 90 יום לפני היציאה.