תפריט עמוד

תרבויות עולמי

חפש חברת נסיעות

תרבויות עולמי היא חברת בוטיק שהוקמה ומנוהלת על ידי זאב בן אריה, המתמחה בטיולי תרבות, אתני, דתות ורוחניות.

תרבויות עולמי

תרבויות עולמי, טל'  0723927044

להגדלה ודפדוף לחצו על התמונות

 

תרבויות עולמי היא חברת טיולים המתחמחה בנושאי פולקלור, דתות, תרבויות, רוחניות והיסטוריה. בעיקר בארצות הבלקן, אירופה ומרכז אסיה. החברה הוקמה ומנוהלת על ידי זאב בן אריה, דוקטורנט למדעי הדתות ומדריך טיולים וותיק, סופר ומרצה, ומתפעלת צוות של מדריכים בארץ ובחו"ל, חלקם הגדול נגנים, רקדנים, ומומחים בתחומים שונים של היסטוריה אלטרנטיבית.

במסגרת הפעילות של תרבויות עולמי ישנם טיולים לפסטיבלים ואירועי פולקלור לאורך השנה, פסטיבלי מסכות, ריקודים ומוזיקה אתנית, טקסים וחגים דתיים, וכן טיולים בעקבות מסורות רוחניות כגון: סופים במרכז אסיה, מעגלי אבנים ואתרים פגאניים באנגליה, מקדשים ביוון, אדריכלות ואמנות מקודשת באיטליה, כנסיות ומנזרים בבלקן, ועוד.

הטיולים הם בקבוצות קטנות, וכוללים חשיפה לאירועי תרבות, מפגשים מוזיקאליים, הסברי עומק ברמה אקדמית, היכרות טובה עם השטח, ומעקב אחר החיפוש האנושי אחר משמעות במהלך הדורות בתרבויות שונות. אנחנו משלבים טיול עם חוויה, חשיפה, העשרה, הכרת מקומות מחוץ למסלול התיירות הרגיל ולימוד.

המטרה שלנו שתחזרו תגידו שלושה דברים:
האחד – לא יכולתי להגיע לזה בעצמי
השני – למדתי משהו
השלישי – היה שווה

 

בולגריה – טיול עצמאי מודרך

במיניבוס עם מדריך מקומי

הרים נישאים שהם פנינות טבע, תרבות והיסטוריה, חוויה אתנית ואנושית. בהרי הבלקן כפרים ציוריים, עבודות אמנות ומקדשים מסתוריים מלפני 2500 שנה. הרי רודופי מפתיעים בנוף דרמטי – מצוקים וירק אין סופי, אתרים מקודשים, נגינת חמת חלילים. הרי פירין ורילה גבוהים ביותר בין הקווקז לאלפים, שלג, אגמים אלפיניים וכרי דשא. ל"תרבויות עולמי" התמחות בבולגריה.

אפשר לשלב במסלול הליכות רגליות בפארק הרי הבלקן, הקניונים של הרי רודופי והרי פירין ורילה

מדריך מקומי ברמה הגבוהה ביותר – מומחים לפולקלור

תוכנית טיול

מסלול אפשרי בו מגלים פינות מופלאות בטבע, אנשי כפרים, מוזיקה מקומית, מאכלי הבלקן, וחווים את פניני התרבות של בולגריה – מנזרים נידחים, אתרים מקודשים עתיקים, כולל רחצה במעיינות חמים, ירידה למעמקי האדמה ועלייה ברכבל למרומי ההרים.

סקי כפרי – חווית חורף בבולגריה
חבילה לקבוצות המשלבת חופשת סקי עם חשיפה לפולקלור וחיי כפר בבולגריה
7 ימים מלאים, כל שבוע החל מסוף דצמבר 2018 ועד לתחילת אפריל 2019

רדוויל הוא כפר מקסים, שקט וקרוב לטבע, אותנטי וחי, הנמצא רק 7 ק"מ מאתר הסקי של בורובץ, שנחשב לאחד הטובים במזרח אירופה. אנו מציעים שילוב של חופשת סקי מלאה ביחד עם חשיפה לחיי כפר בולגרי, פולקלור, בישול, מלאכות, עשבי מרפא, מוזיקה וריקוד, בקבוצות קטנות של 10-15 איש
במקום לשהות במלונות התיירים ההומים, בוא לחוות את בולגריה הכפרית, הנעימה והציורית, אם אתם לא מתעניינים בקזינו וקניות, אין לכם מה לחפש באתרי הסקי לאחר שעות הפעילות. עשר דקות נסיעה משם תגלו ארץ אחרת, עם חביב ומקבל אורחים שאוהב לשתות, לרקוד ולשיר.

החבילה כוללת טיול טיול עם ג'יפים בנהיגת מקומיים בהרים, רחיצה במעיינות טבעיים חמים, סדנאות בישול, גילוף בעץ, ריקוד ושירה, כמו גם מפגשים עם מרפאים, אמנים, אנשים מיוחדים, להקת הפולקלור של הכפר, הסבתות המזמרות והבנות הרוקדות, מוזיקאי חמת חלילים, ולבסוף יום טיול בסופיה ומנזר רילה
5 ימים של לימוד סקי – 4-5 שעות כל יום, כולל ציוד, מדריך ומעבר חופשי ברכבלים
6 ימים של חשיפה להיבטים השונים של חיי הכפר הבולגרי

לינה
10-15 איש (7 חדרים) בית הארחה bebalkan (יש שם מטבח כשר לבישול עצמי)
10-15 איש (6 חדרים) בית הארחה duvaro
עוד חדרים בודדים ברחבי הכפר
שימו לב: הכפר לא תיירותי וחוץ מהתכנית שלנו אין בו כמעט מלונות

פסטיבל המסכות בשלג 21-27.1.19

פסטיבל המסכות פרניק הוא הגדול מסוגו בבלקן, מחייה את מסורות ה"קוקרי" וה"סורווקי" העתיקות, חלקו המרכזי הוא מצעד בן יומיים של קבוצות מכל רחבי בולגריה והעולם. מסורת פגאנית של גירוש שדים, תהלוכות אש, הליכה על גחלים, פעמונים, תלבושות, ריקוד ומוזיקה.

בנוסף לפסטיבל נכיר את נופי הרי בולגריה המושלגים, והערים פלובדיב, וסופיה, חיי הכפר האותנטיים, חשיפה לתרבות הבולגרית, פולקלור, מוזיקה, ריקוד ורוחניות.
הטיול מודרך על ידי זאב בן אריה, דוקטורנט למדעי הדתות ומומחה לבלקן, ביחד עם
ד"ר אילינה אביגה, מומחית לרוחניות בלקנית, מיסטיקנית, מרפאה, תיאולוגית ופילוסופית
נגן מהרכב אסן מרינוב, כולל מפגשים עם קבוצות נגנים, מופיעים ומתחפשים.

תגובות

 1. יצחק שטייגמן הגיב:

  זאב שלום
  מה שלומך
  האם הטיול לרמלה יתקיים כפי שפרסמתם ביום שישי הקרוב 19 בפברואר ?
  אני ובני רשומים ושילמנו זה מכבר
  מבקש עדכונים
  בברכה
  איציק שטייגמן
  052-8687167

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.