תפריט עמוד

מפת זיהום אוויר במזרח ארה"ב

חפש מפה

זיהום האוויר באזורים צפופי האוכלוסייה של מזרח ארה"ב הגיע בתחילת אוגוסט 2006 לשיאים חדשים. שלא כמו הזיהום המצטבר בסמוך לקרקע, נוצר האובך מהסוג הנראה בתמונה בשל התחממות האוויר בשכבות הגבוהות של האטמוספירה, חוסר תנועה של האוויר בשכבות אלה ולחות מרובה. התמונה צולמה בשעת בוקר מוקדמת, בזמן שהטמפרטורות החלו לעלות. למתבונן בתמונה נדמה כי האובך התרכז מעל האוקיינוס האטלנטי, ממזרח לוושינגטון הבירה, אך זוהי אשליה שנוצרת בגלל הניגוד שיוצרים מי האוקיינוסים הכהים, המדגיש את קיום האובך מעליהם. פס עשן אפור וארוך, המתמשך מפילדלפיה בצפון ועד וירג'יניה בדרום הוא, ככל הנראה, מוקד האובך.

תצלום באדיבות נאס"א

המדריך המלא לטיול לארצות הברית

ארצות הברית נמצאת ביבשת אמריקה הצפונית. היא גובלת בצפון בקנדה, בדרום במקסיקו, במערב באוקיינוס השקט ובמזרח באוקיינוס האטלנטי. אלסקה, השייכת לארצות הברית, גובלת במזרח ובדרום-מזרח בקנדה, בצפון באוקיינוס הקרח הצפוני, בדרום באוקיינוס השקט ובמערב בים ברינג. בתחומי ארצות הברית נכללים גם איים שונים, ובהם איי הוואי שבאוקיינוס השקט.
בשטחה העצום של ארצות הברית יש מגוון נופים. לאורך החוף המזרחי משתרעת שפלה, הכוללת את חצי האי פלוריד. ממערב לשפלה עובר רכס האפלצ'ים, שממערב לו נמצאים האגמים הגדולים, המהווים יחד את מקווה המים המתוקים הגדול בעולם. מדרום וממערב לאגמים משתרעים המישורים הגדולים. חלקה המערבי של ארצות הברית הררי. כאן מתנשאים הרי רוקי, המגיעים לגובה של כ-4,000 מטר מעל פני הים. לאורך החוף המערבי עובר סיירה נוודה, רכס המגיע לגבהים של 4,000 מטר ויותר מעל פני הים. בין שני הרכסים הללו עוברים כמה נהרות ענק, היוצרים קניונים עמוקים. הגדול והידוע שבהם הוא הגרנד קניון, שנוצר על ידי נהר קולורדו, ושעומקו מגיע ל-1,500 מטר. הפסגה הגבוהה ביותר בארצות הברית, הר מַקינְלִי (6,194 מטר מעל פני הים), נמצאת באלסקה.

 

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות