תפריט עמוד

זמביה - המדריך המלא לטיול לזמביה

זמביה - המדריך המלא לטיול לזמביה
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של זמביה (Zambia)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: קְוָואצָ'ה

בירה: לוסקה (Lusaka)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שעה אחת

זמביה

אקלים

בזמביה שורר אקלים סובטרופי, ויש בה שלוש עונות עיקריות. העונה היבשה והחמה חלה בחודשים אוגוסט-ספטמבר. העונה החמה והרטובה, שבה יורדים רוב הגשמים, מתחילה באוקטובר ומסתיימת באפריל, בחודשים מאי עד יולי יבש וקריר בזמביה. כמות המשקעים השנתית נעה בין 700 מילימטר בדרום ליותר מ-1,500 מילימטר בצפון.

טבע וסביבה

רוב שטחה של זמביה מכוסה בסוואנות, שבהן גדלים מינים שונים של עשבים רב שנתיים גבוהים ועצים נמוכים. בסוואנות יש מגוון רב של חיות בר, ובהן הפיל האפריקאי, הגחן, הצבוע, הנמר, הזברה, הג'ירפה ומיני אנטילופה ובבונים שונים.

זמביה היא המקום המושלם לחוות בו "אפריקה אמיתית". בזמביה נמצאות השמורות מהיפות באפריקה בהן אפשר לראות את בעלי החיים האפריקניים בסביבתם הטבעית. זמביה חולקת עם זימבבווה שכנתה את אחד מאתרי הטבע היפים והנודעים באפריקה, מפלי ויקטוריה. זמביה היא גם גן עדן לחובבי ציפורים ולחובבי דיג.
הטיול העצמאי לזמביה יכול להיות מאתגר. המרחקים הם גדולים, והמעבר בין הערים הגדולות והאטרקציות התיירותיות ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית עלול לקחת זמן רב ודורש סבלנות. אך בזה גם קסמה של זמביה, ששומרת על אופייה האפריקאי, שהופך לנדיר יותר ויותר עם התפתחותן והתמערבותן של מדינות אחרות ביבשת השחורה.

אתרי תיירות חשובים

לוסאקה, בירת זמביה, נמצאת בדרום המדינה, קרוב לגבול עם זימבבווה. בעיר עצמה אין כמעט מוקדי עניין תיירותיים, ורוב המבקרים בזמביה משתמשים בה כבנקודת מוצא לסיורים בפארקים הלאומיים ובאתרי הטבע של המדינה.
ממזרח ללוסאקה נמצא הפארק הלאומי הזמבזי התחתי, ובו פילים אפריקאיים, היפופוטמים, תאואים, זברות, אריות ובעלי חיים אחרים.
צפונית משם נמצא הפארק הלאומי דרום לואנגווה (South Luangwa), אחד מאתרי הטבע היפים באפריקה, ובו אריות, תאואים, זברות, ג'ירפות, פילים אפריקאיים, מינים שונים של אנטילופות ונמרים.
מדרום-מערב נמצא הפארק הלאומי קפואה (Kafue), המשתרע על פני יותר מ-22,000 קילומטרים רבועים. זהו הפארק הלאומי הגדול ביותר בזמביה, ובו חיים אריות, נמרים, פילים אפריקאיים, צבועים, היפופוטמים ויותר מ-400 מיני עופות.
דרומית משם, על הגבול עם זימבבווה, נמצאים מפלי ויקטוריה, שגובהם 128 מטרים.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים המבקרים בזמביה זקוקים לאשרה, שאותה אפשר להנפיק באחת מנציגויות זמביה בחו"ל. נציגות זמביה בבריטניה נמצאת בלונדון.
שדה התעופה הבינלאומי הראשי של זמביה נמצא 26 קילומטרים ממזרח ללוסאקה הבירה. טיסות סדירות מגיעות מניירובי שבקניה, מיוהנסבורג שבדרום-אפריקה, מלונדון ומערים נוספות באירופה. נמל תעופה בינלאומי נוסף נמצא בתחומי הפארק הלאומי דרום לואנגווה.
ישראלים המבקרים בזמביה אינם נדרשים להתחסן נגד מחלה כלשהי, אבל יהיה עליהם להציג פנקס חיסונים. המלריה נפוצה בכל רחבי המדינה, ומומלץ לקבל טיפול מונע. יש להרתיח את מי השתייה.
שגרירות ישראל בזימבבווה משמשת כשגרירות לא-תושבת לזמביה.

לשכת תיירות אתר לשכת התיירות של זמביה   מטבע המטבע בזמביה נקרא קוואצ'ה, אך בשל האינפלציה הגבוה בזמביה, בחלק מהמקומות מצטטים את המחירים בדולר אמריקאי. יש לשים לב לכך. אפשר להחליף כסף בערים הגדולות בבנקים או אצל חלפנים מורשים. בסניפי בנקים גדולים ישנם כספומטים ומחזיקי… קרא עוד

אשרות ושגרירויות ישראלים הנוסעים לזמביה זקוקים לאשרת כניסה למדינה, אותה ניתן לקבל עם ההגעה בשדה התעופה או במעברי הגבול היבשתיים. לזמביה אין נציגות בישראל ולישראל אין נציגות בזמביה. במקרה הצורך יש לפנות לשגרירות ישראל בניירובי, קניה: כתובת: Bishop Road, Nairobi טלפון: 254-20-2716805 דואר אלקטרוני: info@nairobi.mfa.gov.il… קרא עוד

טיולי ספארי באפריקה

חברת Kwando Safaris מתמחה בארגון טיולי ספארי בבוצוואנה ובזמביה (Zambia). החברה גם מפעילה כמה לודג'ים בשמורות פרטיות

קרא עוד

לוסקה (Lusaka) בירתה של זמביה היא עיר קטנה. חלקה מודרנית וחלקה אפריקאי מסורתי. דוכני שווקים מאובקים לרגלי בניינים בעלי מראה סובייטי הם מראה שכיח בעיר. בלוסקה אין אמנם אטרקציות תיירותיות אך יש בה אווירה תוססת ומאוד אפריקאית. השווקים של לוסקה תוססים ומעניינים. מלבד אווירה אפשר… קרא עוד

לשכת תיירות אתר לשכת התיירות של זמביה   מטבע המטבע בזמביה נקרא קוואצ'ה, אך בשל האינפלציה הגבוה בזמביה, בחלק מהמקומות מצטטים את המחירים בדולר אמריקאי. יש לשים לב לכך. אפשר להחליף כסף בערים הגדולות בבנקים או אצל חלפנים מורשים. בסניפי בנקים גדולים ישנם כספומטים ומחזיקי כרטיס אשראי ויזה יכולים למשוך כסף. במרבית המקומות יקבלו תשלום…

קרא עוד

אשרות ושגרירויות ישראלים הנוסעים לזמביה זקוקים לאשרת כניסה למדינה, אותה ניתן לקבל עם ההגעה בשדה התעופה או במעברי הגבול היבשתיים. לזמביה אין נציגות בישראל ולישראל אין נציגות בזמביה. במקרה הצורך יש לפנות לשגרירות ישראל בניירובי, קניה: כתובת: Bishop Road, Nairobi טלפון: 254-20-2716805 דואר אלקטרוני: info@nairobi.mfa.gov.il איך להגיע אין טיסות ישירות מישראל לזמביה. אפשר להגיע לשדה…

קרא עוד

טיולי ספארי באפריקה

חברת Kwando Safaris מתמחה בארגון טיולי ספארי בבוצוואנה ובזמביה (Zambia). החברה גם מפעילה כמה לודג'ים בשמורות פרטיות

קרא עוד

לוסקה (Lusaka) בירתה של זמביה היא עיר קטנה. חלקה מודרנית וחלקה אפריקאי מסורתי. דוכני שווקים מאובקים לרגלי בניינים בעלי מראה סובייטי הם מראה שכיח בעיר. בלוסקה אין אמנם אטרקציות תיירותיות אך יש בה אווירה תוססת ומאוד אפריקאית. השווקים של לוסקה תוססים ומעניינים. מלבד אווירה אפשר למצוא הכל החל מאוכל ובגדים וכלה באמנות מקומית. כאשר אתם…

קרא עוד

שמורת צ'ובה

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.