תפריט עמוד

סודאן - המדריך המלא לטיול לסודאן

תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של סוּדאן (Sudan)

שפה רשמית: ערבית

מטבע: דינר סודאני

בירה: חַרטום (Khartoum)

קידומת: 249

הפרש שעות: מינוס שעה אחת

סודאן

אקלים

האקלים ברוב שטח המדינה מדברי, יבש וחם. העונה הגשומה היא בין מאי לאוקטובר אך כמות המשקעים זעומה.

טבע וסביבה

בצפון-מרכז המדינה משתרעות סוואנות של שיחי שיטה ננסית ודגנים שונים. בסוואנה היבשה של מרכז המדינה צומחים עצי באובב, דקל ושיטה. עם בעלי החיים הנמצאים בסודאן נמנים אריות, ברדלסים, פילים, ג'ירפות, זברות, היפופוטמים, שימפנזים ומינים רבים של אנטילופות. בסודאן יש ארבעה מיני גרבילים אנדמיים, הנמצאים בסכנת הכחדה. הציד רחב ההיקף מאיים על קיומן של חיות הבר.

בימי שלום יש לסודאן, המדינה בגדולה ביותר באפריקה, הרבה מה להציע לתיירים: מסעות נפלאים לאורך הנילוס, סיורים במדבר, טיפוס בהרים שבמזרח המדינה, אך בשל מלחמת האזרחים והסיבוך בדרפור, לא ניתן כיום לבקר ברבים מהאזורים, ואלו שניתן לבקר בהם אינם בטוחים. בעלי דרכון ישראלי לא מורשים כיום לבקר בסודאן.

לסודן קיימת אזהרת מסע עבור ישראלים: איום קונקרטי גבוה מאוד

אתרי תיירות חשובים:
חארטום, בירת סודאן, נמצאת במזרח המדינה, במפגש של הנילוס הכחול והנילוס הלבן. היא הוקמה על-ידי המצרים ב-1821. מומלץ לבקר כאן במוזיאון הלאומי, המציג ממצאים ארכיאולוגיים שונים בצד עבודות אומנות. כדאי לבקר גם במוזיאון האתנוגרפי, המוקדש לעושר האתני והתרבותי של המדינה, ובקבר מהדי, ולסייר לאורך הנילוס.
מצפון לחארטום, על גדות הנילוס, נמצאת העיר דונגולה (Dongola). האטרקציה העיקרית כאן היא חורבות מקדש קאווה. מדרום לחארטום שוכנת אל-עובייד (El Obeid), בירת הגומי הערבי. הקתדרלה של אל-אובייד היא אחת הגדולות באפריקה וידועה במוסיקה האפריקאית המושמעת בה בעת התפילה. מומלץ לבקר גם במוזיאון המקומי.
מזרחית מכאן, בסמוך לגבול עם אתיופיה, נמצא הפארק הלאומי דינדר (Dinder NatioPark), המשתרע על פני 6,475 קילומטרים רבועים, ועם חיות הבר שבו נמנים אריות, ג'ירפות, ברדלסים ואנטילופות.
בקצה האחר של סודאן, במערב המדינה, נמצא ג'בל מארה (3,088 מטרים מעל פני הים). בהר ובסביבותיו יש נוף מרהיב, מפלי מים ואגמים רבים.

הנחיות לתייר הישראלי:
בעלי דרכון ישראלי אינם מורשים להיכנס לתחומי סודאן. נתיניהן של רוב המדינות האחרות המבקשים לבקר בסודאן זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירויות סודאן באירופה ובאמריקה. שגרירות סודאן בבריטניה נמצאת בלונדון. שגרירות סודאן בארצות-הברית נמצאת בוושינגטון. שדה התעופה הבינלאומי של סודאן נמצא ארבעה קילומטרים מדרום-מזרח לחארטום.

חרטום נמצאת במזרח המדינה, במפגש בין הנילוס הכחול והנילוס הלבן. מומלץ לבקר כאן במוזיאון הלאומי ובמוזיאון האתנוגרפי ולסייר לאורך הנילוס. מדרום לחרטום שוכנת העיר אובייד. הקתדרלה שלה היא אחת הגדולות באפריקה, וידועה במוזיקה האפריקאית המושמעת בה בעת התפילה. מזרחית מכאן, בסמוך לגבול האתיופי, נמצא הפארק… קרא עוד

חרטום נמצאת במזרח המדינה, במפגש בין הנילוס הכחול והנילוס הלבן. מומלץ לבקר כאן במוזיאון הלאומי ובמוזיאון האתנוגרפי ולסייר לאורך הנילוס. מדרום לחרטום שוכנת העיר אובייד. הקתדרלה שלה היא אחת הגדולות באפריקה, וידועה במוזיקה האפריקאית המושמעת בה בעת התפילה. מזרחית מכאן, בסמוך לגבול האתיופי, נמצא הפארק הלאומי דינדֶר, ובו אריות, ג'ירפות, ברדלסים ואנטילופות.

קרא עוד

מרכז ההזמנות של מסע אחר

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

מרכז ההזמנות של מסע אחר

טיסות במחירים שפויים - גאוני כמה שזה פשוט

השוואת מחירי השכרת רכב בחו"ל
המחיר המשתלם ביותר - בלי הפתעות ובלי אותיות קטנות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

*

code

מסע אחר - המרכז לנסיעות