תפריט עמוד

סיירה לאון - המדריך המלא לטיול לסיירה לאון

סיירה לאון - המדריך המלא לטיול לסיירה לאון
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הרפובליקה של סיירה לאון (Sierra Leone)

שפה רשמית: אנגלית

מטבע: לאון

בירה: פריטאון (Freetown)

קידומת:

הפרש שעות: מינוס שלוש שעות

סיירה לאון

אקלים

בסיירה לאון שורר אקלים טרופי חם ולח. כמות המשקעים גדולה במיוחד לאורך החוף ובהרים, שבהם יורדים כ-5,000 מילימטר בשנה. בפנים הארץ, באזורי הסוואנה, חם יותר וכמות המשקעים פחותה.

טבע וסביבה

בביצות שלאורך החוף צומחים מנגרובים. בדרום נותרו יערות גשם טרופיים, ששטחם מצטמצם בשל פעילות האדם. הצפון מאופיין בצמחייה מדברית. עולם החי של סיירה לאון עשיר ומגוון. יש בה פילים אפריקאים, תאואים ונמרים, ובאזורי הנהרות חיים גם היפופוטמים. היא עשירה במיוחד בקופאים, ובהם שימפנזים. באי טיוואי שבנהר מואה, בדרום-מזרח סיירה לאון, יש יותר מ-120 מיני עופות ובהם מין נדיר של פנינית, מאות מיני פרפרים, קופי קולובוס, שימפנזים וקופי דיאנה.
מלחמת האזרחים הממושכת מנעה כמעט כל פעילות לשמירת טבע ופגעה בעולם החי והצומח. בירוא היערות ושריפתם לצורכי חקלאות מגבירים עוד יותר את הלחץ על החי והצומח.

אחרי שנים של מלחמת אזרחים עקובה מדם, סיירה לאון השתקמה והחיים בה שבו למסלולם. זוהי עדיין אחת מהמדינות הנחשלות בעולם, אבל יש לה אוצרות רבים להציע למבקרים בה וזה הזמן לגלות אותם. חופים מהיפים באפריקה, עולם חי עשיר הכולל פילים, נמרים קופים ומגוון עופות, יערות גשם טרופיים ושמורות טבע מרהיבות הם רק חלק ממה שיש למדינה להציע למבקרים בה.

לישראל יחסים דיפלומטיים עם סיירה לאון. אזרחים ישראלים המבקרים במדינה זקוקים לאשרה.

אתרי תיירות חשובים:
מוקדי המשיכה העיקריים של סיירה לאון הם נופיה והתרבות השבטית העשירה שלה.
בפריטאון הבירה כדאי לבקר במוזיאון הלאומי, שבו מוצג אוסף מסיכות גדול. אטרקציה נוספת בפריטאון היא עץ בן 500 שנה הנמצא בתחומה. החופים שלאורך חצי-האי אשר עליו שוכנת פריטאון, עדיין אינם מפותחים כאתרי תיירות והם מהיפים באפריקה.
כ-300 קילומטרים מדרום-מזרח לפריטאון שוכנת העיר קנמה (Kenema), שבסמוך לה נמצאת שמורת הטבע האי טיוואי (Tiwai Island Wildlife Sanctuary). באי, הנמצא בנהר מואה, יש בעלי חיים רבים, ובהם קופי דיאנה ומגוון מיני עופות. מדרום-מזרח לקנמה נמצאת שמורת הטבע של הרי לומה, שבתחומיה נכלל גם הר בינטומאני, הפסגה הגבוהה ביותר במדינה. השמורה משתרעת על פני יער גשם שבו חיים שימפנזים וקופים אחרים.
בצפון המדינה, בסמוך לגבול עם גיניאה, נמצא הפארק הלאומי אוטמבה-קילימי (Outamba-Kilimi National Park). גם כאן יש מגוון מיני פרימטים, ובהם קופי קולובוס, שימפנזים ובעלי חיים נוספים.

הנחיות לתייר הישראלי:
ישראלים המבקרים בסיירה לאון זקוקים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק בשגרירות בריטניה בתל-אביב. שגרירות ישראל בסנגל משמשת כשגרירות לא-תושבת לסיירה לאון.
שדה התעופה הבינלאומי של סיירה לאון נמצא במרחק 24 קילומטרים מהבירה פריטאון. טיסות סדירות מגיעות לכאן מלונדון, מאמסטרדם, מפאריז ומבירות נוספות באירופה.
באזורים נרחבים בסיירה לאון סובלים ממלריה, ומומלץ לקבל טיפול מונע לפני הביקור בהם. מי השתייה במדינה עלולים להיות מזוהמים, ויש להרתיח אותם או לשתות מים בבקבוקים

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.