תפריט עמוד

ערב הסעודית - המדריך המלא לטיול לערב הסעודית

ערב הסעודית - המדריך המלא לטיול לערב הסעודית
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: הממלכה הערבית הסעודית (Saudi Arabia)

שפה רשמית: ערבית

מטבע: ריאל סעודי

בירה: ריאד (Riyadh)

קידומת:

הפרש שעות: אין

ערב הסעודית

אקלים

בערב הסעודית שורר אקלים מדברי חם ויבש. בקיץ מגיעה הטמפרטורה ליותר מארבעים מעלות צלזיוס. כמות המשקעים קטנה מאוד; רק בהרי עסיר נרשמת כמות משמעותית של משקעים (כ-480 מילימטר בשנה).

טבע וסביבה

בערב הסעודית המדברית יש מעט מיני צמחים ובעלי חיים. הצמחייה הטיפוסית כוללת שיחים נמוכים ועצי תמרהינדי, הגדלים במדבריות. בפארק הלאומי עסיר יש צמחים ירוקי עד.
הגמלים הם בעלי החיים השכיחים ביותר, אבל באזורים מסוימים יש גם חתולי חולות, קרקלים, נמרים, עוזניות נגב וקיפודי מדבר. בסביבות עסיר חי בבון המדריאס. ערב הסעודית סובלת מכמה בעיות סביבתיות, שהעיקריות שבהן הן מדבור וזיהום חופים מדליפות נפט. גם הציד נפוץ ומקובל.

יצואנית הנפט הגדולה ביותר בעולם, המדינה בה מעמד האישה הוא מהנמוכים בעולם – לא מעט תארים, חלקם מפוקפקים, נקשרו למדינה האסלאמית שבחצי העי ערב. מה שלא כולם יודעים הוא שבערב הסעודית יש עיר בירה מודרנית וקוסמופוליטית, מוזיאונים מוצלחים, חופים יפים, ערי נופש ואפילו מרוצי גמלים.

לערב הסעודית אין יחסים דיפלומטיים עם ישראל. אזרחים ישראלים אינם מורשים לבקר בערב הסעודית. בשנת 2020 פורסם כי אנשי עסקים ישראלים יורשו בקרוב להיכנס למדינה. אך עדיין ישנה אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור.

אתרי תיירות חשובים

ריאד, בירת ערב הסעודית, שוכנת במזרח המדינה, בסמוך לרצועת דהנה. מומלץ לבקר במוזיאון של ריאד, המוקדש להיסטוריה ולארכיאולוגיה של האיזור; בארמון מוראבה; ובמוזיאון של אוניברסיטת המלך סעוד, המציגה ממצאים ארכיאולוגיים מחפירות שערכו חוקרי האוניברסיטה.
במערב המדינה, על חוף ים סוף, שוכנת העיר ג'דה. היא מהווה את מרכז חיי המסחר בערב הסעודית, ומומלץ לבקר בה במוזיאון של ג'דה, המוקדש לארכיאולוגיה ולאתנוגרפיה של האיזור; במוזיאון העירוני, הבנוי מאלמוגים; ובמוזיאון עבד אל-ראוף חסן חליל.
מדרום-מזרח לג'דה, בראשי ההרים, נמצאת העיר טאיף, בירת הקיץ של ערב הסעודית. כדאי לבקר בה בשוק החייטים ובארמון שוברה.
מצפון-מערב לטאיף שוכנת העיר הקדושה מכה, שהביקור בה אסור למי שאינו מוסלמי. מצפון למכה שוכנת העיר הקדושה מדינה, שבה נמצא קברו של הנביא מוחמד. גם בה הביקור אסור ללא-מוסלמים.
בדרום המדינה נמצא הפארק הלאומי עסיר, המשתרע על פני כ-4,500 קילומטרים רבועים. בתחומו נמצא גם ההר הגבוה ביותר בערב הסעודית.

הנחיות לתייר הישראלי

ככלל, בעלי דרכון ישראלי ונתינים זרים שדרכונם הוחתם בישראל אינם מורשים לבקר בערב הסעודית, שהכניסה אליה אסורה על יהודים בכלל. בעלי דרכונים זרים המעוניינים לבקר בערב הסעודית זקוקים במרבית המקרים לאשרה, שאותה ניתן להנפיק באחת מנציגויות המדינה באירופה ובאמריקה. שגרירות ערב הסעודית בבריטניה שוכנת בלונדון.
בערב הסעודית שדות תעופה בינלאומיים אחדים: ליד ריאד, בסמוך לדהראן וליד ג'דה. טיסות סדירות מגיעות מלונדון לשלושת נמלי התעופה הללו. טיסות סדירות לג'דה ולריאד יוצאות מלוס-אנג'לס ומניו-יורק.
תיירים המבקרים בערב הסעודית צריכים להקפיד על לבוש צנוע ולהימנע מלהביא עימם משקאות אלכוהוליים.

 

בירת ערב הסעודית, ריאד, היא עיר מודרנית וקוסמופוליטית. כדאי לבקר במצודת מסמאק העתיק, במוזיאון ריאד העוסק בפולקלור, בהיסטוריה ובאנתרופולוגיה של ערב הסעודית, במוזיאון אוניברסיטת המלך סעוד, בארמון מוראבע ובשער אתומיירי. בסמוך לעיר מתקיים שוק גמלים גדול ומעניין, ובסביבות אפריל-מאי כדאי לפקוד גם את מרוץ הגמלים… קרא עוד

בירת ערב הסעודית, ריאד, היא עיר מודרנית וקוסמופוליטית. כדאי לבקר במצודת מסמאק העתיק, במוזיאון ריאד העוסק בפולקלור, בהיסטוריה ובאנתרופולוגיה של ערב הסעודית, במוזיאון אוניברסיטת המלך סעוד, בארמון מוראבע ובשער אתומיירי. בסמוך לעיר מתקיים שוק גמלים גדול ומעניין, ובסביבות אפריל-מאי כדאי לפקוד גם את מרוץ הגמלים המלכתי, המושך כשלושים אלף מבקרים. מהעיר כדאי לצאת גם אל…

קרא עוד

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.