תפריט עמוד

עומאן - המדריך המלא לטיול לעומאן

עומאן - המדריך המלא לטיול לעומאן
תעודת
זהות

תעודת זהות

שם רשמי: סולטנות עומאן

שפה רשמית: ערבית

מטבע: ריאל עומאני

בירה: מסקט (Masqat)

קידומת:

הפרש שעות: פלוס שעה אחת

עומאן

אקלים

בעומאן המדברית חם ויבש במשך כל חודשי השנה, ובקיץ מגיעות הטמפרטורות לארבעים מעלות צלזיוס. כמות המשקעים זעומה ברוב האזורים, ורק בהרים יורדים משקעים רבים.

טבע וסביבה

הצומח השליט בעומאן השחונה הוא עצי שיטה. עם בעלי החיים האופייניים לעומאן נמנים השועל, צב הים החום, החוברה, הזאב, היעל, גירית הדבש ועז ההרים. בהרים הגבוהים שרדו נמרים מתת-המין נמר המדבר.
הבעיות הסביבתיות העיקריות הן זיהום חופים בנפט והמלחת קרקעות.

מסקט בירת עומאן שוכנת בצפון-מזרח המדינה, על חוף מפרץ עומאן. מומלץ לבקר בה במוזיאון של עומאן, המוקדש להיסטוריה, לגיאוגרפיה ולגיאולוגיה של עומאן; במוזיאון הלאומי להיסטוריה; ובמוזיאון הלאומי. כדאי לבקר גם בשוק הססגוני ובנמל של העיר.
80 קילומטרים ממערב למסקט נמצאת העיר ברקה, והאטרקציה העיקרית שלה היא המבצר. מצפון לה נמצאת עיר החוף סור, בה כדאי לבקר במוזיאון שבו נמצא קברו של הסולטאן אל-בוסאיד.
בדרום-מערב עומאן שוכנת העיר השנייה בגודלה במדינה, צלאלה, ובה כדאי לבקר במוזיאון של צלאלה ובשוק החדש. בסמוך לצלאלה נמצאים שרידי העיר העתיקה זאפר.

הנחיות לתייר הישראלי

ישראלים לא יכולים לבקר בעומאן, וגם תיירים ממדינות אחרות ממעטים לבקר במדינה. זה מבטיח למי שמבקר במדינה ליהנות מהחופים הנפלאים, מדיונות החול הנהדרות, מהשווקים ומהאתרים הארכיאולוגיים כמעט לבד, בלי תיירים רבים נוספים בסביבה.

יחסים דיפלומטיים שהחלו בין עומאן וישראל הושעו אחרי פרוץ האינתיפאדה. ישראלים לא רשאים כיום לבקר בעומאן.
ישנה אזהרת מסע של המטה ללוחמה בטרור לפיה מתקיימים סיכונים לביטחונם של אזרחי ישראל המבקרים/שוהים בעומאן.

שדה התעופה הבינלאומי של עומאן נמצא 40 קילומטרים ממערב לבירה מסקט. טיסות סדירות מגיעות לכאן מלונדון ומערים שונות בארצות-הברית. המבקרים בעומאן צריכים להימנע מצילום נשים ולשמור על לבוש צנוע.

מסקט הבירה שוכנת בצפון-מזרח המדינה, לחוף מפרץ עומאן. מומלץ לבקר בה במוזיאון של עומאן, שבו מוצגים מהגיאולוגיה, מההיסטוריה ומאומנות בניית הספינות בעומאן. כדי לבקר גם במוזיאון לטבע, במוזיאון העומאני-הצרפתי, בשוק ובנמל. שמונים קילומטר ממערב למסקט נמצאת העיר בירקה, ובה כדאי לבקר במבצר. בדרום-מערב עומאן שוכנת… קרא עוד

מסקט הבירה שוכנת בצפון-מזרח המדינה, לחוף מפרץ עומאן. מומלץ לבקר בה במוזיאון של עומאן, שבו מוצגים מהגיאולוגיה, מההיסטוריה ומאומנות בניית הספינות בעומאן. כדי לבקר גם במוזיאון לטבע, במוזיאון העומאני-הצרפתי, בשוק ובנמל. שמונים קילומטר ממערב למסקט נמצאת העיר בירקה, ובה כדאי לבקר במבצר. בדרום-מערב עומאן שוכנת העיר סללה, ובה כדאי לבקר במוזיאון ובשוק החדש.  

קרא עוד

תגובות

  1. שלום
    האם ישראלי (בעל דרכון ישראלי) יכול לטייל בעומאן (מסקאט) במסגרת חניית ביניים יומית במסגרת הפלגה??

  2. כל מי שנכנס לעומאן, לא משנה עם איזה דרכון, צריך ויזה. עם דרכון ישראלי, פשוט מאוד לא תקבל ויזה. כלומר, לא תוכל להכנס למדינה מעבר לשדה התעופה. בכללי, זו יכולה להיות חוויה די מפוקפקת כי שדה התעופה תמיד מלא במהגרי עבודה.

תגובות

האימייל לא יוצג באתר.